Správná váha miminka v 38.týdnu

1.3.21 13:10

Správná váha miminka v 38.týdnu

Zdravím holky, dnes jsem byla na CTG, a paní doktorka mi řekla že malá má cca 3 300 g a chtěla jsem se zeptat, zda je to v 38.týdnu normální, nebo je ta váha vysoká, když mám ještě 2 týdny do porodu. Tak mě zajímá kolik měli vaši miminka v tu dobu váhu. Děkuji za odpovědi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5663
1.3.21 13:12

Rekla doktorka, že je něco špatně? Dle meho je to naprosto v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7603
1.3.21 13:14

A proč ses nezeptala rovnou doktorky jestli je to normální váha? Jednak je to jen odhad může to být plus minus o pul kg jinde. Děti se rodí zhruba kolem 2,7-5 kg takže ano, je to normální váha. Průměrna váha narozených dětí je kolem 3300-3500g, takže pravděpodobně budeš mít trošku větší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
1.3.21 13:15

V tomto týdnu je to zcela normální.. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 13:17

@Pidulka1991
Já byla na CTG i u své gynekoložky, v porodnici řekli že je to vše v pořádku a váha ok, ale má doktorka řekla, že na 38.týden je váha moc velká. Takže jelikož jsem prvorodička, tak nevím podle čeho se řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
1.3.21 13:19

To myslíš vážně? Jeslti je to normální? Málo nebo moc?…proč se nezeptáš doktorky? Ta snad ví nejlíp ne. Úplně normální váha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 13:21

@Nelel12
Normálně se ptám, od toho tady ta diskuze snad je ne, tak se uklidněte a buď normálně odpovězte, nebo si toho nevšímejte, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20839
1.3.21 13:27
@mamka_odvedle píše:
@Nelel12
Normálně se ptám, od toho tady ta diskuze snad je ne, tak se uklidněte a buď normálně odpovězte, nebo si toho nevšímejte, díky.

a kdyby ti někdo napsal, že je to málo nebo moc, co bys dělala? poslala dítěti dietu? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
1.3.21 13:29

Doktorka ti řekne, že je větší a pravděpodobně bude. A ty na to zákládáš diskuzi, aby ses ujistila jestli je větší? Zeptej se doma partnera kolik měl když se narodil, kolik si měla ty. A podle toho můžeš taky odvodit, jestli to dítě nemá váhu geneticky.
Má známá měla obě děti přes 4 kg. Zákaz jedění vitamínů. Její manžel byl cvalik, děcka byly po něm…třeba to máš tak ty. Kdyby to bylo špatně asi tě na to upozorní už dávno, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
1.3.21 13:35

Jestli tě to uklidní, tak mé dítě má ve stejném týdnu odhad 3800 g :mrgreen: Je to jen odhad, má poměrně velkou chybu měření. U prvního mě doktorka strašila váhou přes 4 kg, nakonec měl o týden později při narození 3,7 kg :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
1.3.21 13:36

Myslím, že je normální cokoliv mezi 2,5 - 4 kg.
Neboj, jsou to jen odhady, není to přesná váha.
Stačí, když se klikne o jeden dva pixely vedle a hned je to jiné. Lišit od reality se může i půl kilem.
Ber to s rezervou a zbytečně se ničím nestresuj :kytka:
Ven se dostane ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.3.21 13:36

V tomhle týdnu jsem měla odhad 3,75kg, za dva týdny se narodila holčička 3,63kg. Fakt bych neplašila, přijde mi to jako úplně normální odhad váhy v tomhle týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
1.3.21 13:37

Je to tak akorát. Moje druhé mělo 3340 při porodu v 38 tt. Zato teď od 38tt 4 kg a velkou hlavičku, tak vyvoláváme už týden. :? Nedivím se, že se někdo ptá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
1.3.21 13:42

Mně se narodilo dítko v 38. týdnu a mělo skoro 3700 kg a 54 cm.

Váha je v pořádku. Rodí se i těžší miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7371
1.3.21 13:48

@Nelel12 proc mela zakaz „jedeni“ vitaminu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu