Test na cystickou fibrózu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
141
1.11.13 21:18
@maminka189 píše:
@modelis Ježiš a proč s do porodnice nazvolají sami? Unás i když to měla pediatrička tak sestřička volala přímo kde se ta genetika dělala???Aspoň by se zjistilo, zda prďolka měl zvýšený enzym a nebo ne. Tohle fajkt nepochopim :cert: To je jako když moje máma měla nádor na mozku a doktor jí rok tvrdil, že to má od páteře :cert: :cert: :roll:

klasika, to je to zdravotnictví… to co jsem prožila, no už se mi to nechce psát, ale tady do nem. chodím, jen, že nemáme momentálně možnost jít někam jinam.. ale tady z tou jsem skončila a hospitalizovat, jen přes moji mrtvolu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 21:30

@kamillka2 :pankac: @modelis Pokud by si něco chtěla vědět nebo by si si potřebovala o tom jen tak popovídat tak klidně píši SZ :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31417
1.11.13 21:34
@maminka189 píše: Boužel ani test v porodnici není 100%.My ho měli negativní a CF máme.

nakonec ji opravdu malá má? :( Už ses pak neozvala, tak jsem to ani netušila. To mě moc mrzí…tak to zvládejte co nejlíp :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.13 21:36

Mě tenkrát vzali na genetiku CF hned ( motol)… byli hodně vstřícní..na FB je i klub cystiku, ale určitě bych nečekala a kort u chlapečka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.13 21:39

@maminka189 : je mi to moc moc líto :-( kolik je vlastně malé? holky mám s tím velké zkušenosti. pokud něco budete chtít klidně pište…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 21:45

@elanaa Boužel ano. Stále jsem doufala a věřila i když už jsme byli na edukačním pobytu, ale pak přišel výsledek z genetiky a naději mi vzal. Mám dvě vzácné mutace s toho je jedna ještě nepopsaná. Co se týká inhlalace tak se to snažím vzládat a hodně mi pomáhá přítel, ale nedokážu se vyrovnat s tím, že pokud se nenajde lék tak mi umře :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 21:52

@kamillka2 2,5 jí je.Jsou to pro mě nejhorší 2 hodiny.Tak půl hodiny před inhalací začně tušit, že se za chvilku budeme inhalovat, tak spustí strašný křik, pláč a vstekání. Pak v průběhu inhlace to prořve a schválně kope do té hadičky co vede od inhalátoru k náústku aby to vykopla a tím mě na chvilku zabavila a mohla zdrhnout zdrhnout a pak mi řve ještě půl hodiny po :(.Mě se mají ozvat z genetiky až budou moje výsledky a pak půjde na test i starší syn a upřímně se toho bojim.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31417
1.11.13 21:52

@maminka189 no, to je opravdu hrozný…na to není co napsat. Hodně sil a snad bude ten čas co nejdelší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.13 21:56

@maminka189 : já vím je to děs!!! a s tím nahubkem to taky nechce?. a co léky? ty snáší dobře? ma kreon?..nám to trvalo 15 let než přišly výsledky druhu mutaci:-( taky jeden neprozkoumany…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 22:02

@kamillka2 A můžu se zeptat jak jste na tom? Zhoršil se nebo změnil se ten stav nějak za dobu co o tom ví? Ne nechce ale přijde mi, že jí vadí nebo se bojí toho vrčení :think: Léky bere. Má nějaké vitamíny, vigantollaktobacil a teď máme na 14 dnů ATB kvůli větším změnám na plicích(porovnával se rentgen, který jí byl dělán v roce 2011 asi jako 2měsíčnímu miminku) a je horší, ale to měla zánět na plicích tak nevim :(.Jinak ktŕeon má. Z jídlem mi to sní úplně v pohodě(když to nevidí)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.13 22:08

@maminka189 : je bude nám ted 23 let. Zhoršilo se: cukrovka ( to maji lidi s CF) pícha si inzulín. Zhoršilo se i játra ( menší Cirhoza), plíce se dokonce zlepšily 8o. Víme to od miminka, malem nám umřela :(. Dříve se ta nemoc moc neznala:( byla pul roku ve spitale nez se na to přišlo. Ještě me napadlo u inhalaci jsme delali manaskove divadlo, zabavili jsme ji a pak se uz na to těšila…tak určitě bere železo, vitamin B a E ze?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 22:40

@kamillka2 Má vitamín E a vitamín A. Může anémie souviset s CF?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.13 22:43

@maminka189 : to nevím jistě… :nevim: Já jsem anemicka a jsem nosičem CF genu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5549
1.11.13 23:39
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
882
5.11.13 08:54

@kamillka2 Kamilko, prosím tě, a jak jsi zjistila že si nositelka genu? a máš jiné příznaky než tu rýmu? moje malá má totiž od malička rýmu, pořád hrozně zahleněná a neví se z čeho. CF nám vyšla loni negativní a všechny ostatní vyšetření taky - alergologie, výtěry z krku, ORL.. takže se na nic nepřišlo a řeklo se, že z toho snad vyroste… a když ty si tady teď napsala že si nositelkou a máš jen rýmu.. :nevim: díky moc..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek