Testy na protilátky v těhotenství

115
14.6.13 21:05

testy na protilátky v těhotenství

Ahoj, jsem těď v 38 tt a dnes jsem si uvědomila, že mně dělali testy na protilátky jen na začátku těhotenství. Je to v pořádku? Myslela jsem totiž, že se dělají i ke konci těhotenství… Nepředpokládám teda, že bych po dobu těhotenství někde něco „lapla“, ale jak je to s RH faktorem? Já mám krevní skupinu O RH+, nebyl by problém, kdyby byl manžel RH-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1746
14.6.13 21:09

Na začátku ti dělali odběr na krevní skupinu, v tom je samozřejmě i ten rh faktor, není třeba to opakovat, ten se nemění. Pokud by měl manžel RH-,to by ani nevadilo, záleží, jaký rh faktor bude mít miminko, pokud by mělo jiný než ty, dostala bys nějakou injekci, aby v případě příštího těhotenství netvořilo tělo protilátky proti plodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5843
14.6.13 21:15

Rh pozitivním matkám se testy na protilátky neopakují…není důvod…protilátky máš v sobě…to je to - pozitivní…takže žádný problém nemůže v tomto ohledu nastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
14.6.13 21:26

Takže když já jsem RH+, tak nehrozí žádné nebezpečí, ikdyby bylo miminko po manželovi RH-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
14.6.13 21:26

Kdyz jsi plusko, tak je vse ok… :)

• Citovat
  • Nahlásit
1746
14.6.13 21:30

https://www.emimino.cz/…tehotenstvi/

tady je o tom něco napsaný. Tak je to tak, že plusko je dominantní, takže když ty máš plus, tak dítě bude mít taky, horší by bylo, kdybys byla ty mínus, jak už tady bylo řečeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
14.6.13 21:37

Rh plus znamená, že ten faktor v krvi máš. mínus logicky - že nikoliv. a dítě může mít negativní Rh, ale to nevadí. jde o to, že pokud by dítě v krvi mělo něco pro tebe cizorodého (Rh plus v případě, že ty jsi Rh mínus), tak by sis na to mohla začít dělat protilátky, tvůj imunitní systém by se to mohl snažit potlačit a mimi by mělo problém. pokud je žena rH plus, tak Rh plus dítěte ji nezaskočí, protože to není cizorodý vetřelec a Rh mínus je jí putna už úplně. snad vyloženo jednoduše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
14.6.13 21:41

@Saroya Tak to je krásně vysvětleno, já jsem se v tom pořád motala. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
14.6.13 21:49

@vasa13 Ahoj Já jsem 0- a jak píšeš miminko nic neohrozí. Já jsem měla portilátky dělané a zároven mi dali očkování asi okolo 5.měsíce těhotenství a po porodu bych dostala další včelku, kdyby malej byl +. Malej se pomamil a je taky 0- :mrgreen: Takže asi tak… :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
160
14.6.13 22:26

Já jsem teda 0+ a můj první syn zdědil po tatínkovi A+ a problém jsme měli velký, po porodu zjistili malému AB0 inkompatibilitu. A to jsem prý test na protilátky měla v pohodě… Teď jsem těhotná podruhé a prý je dost pravděpodobné, že se situace bude opakovat (protilátky opět OK), pokud teda nezdědí moji krevní skupinu. Proto musím rodit na Obilňáku v Brně a ne u nás :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
19.6.14 22:14
@March7 píše:
Rh pozitivním matkám se testy na protilátky neopakují…není důvod…protilátky máš v sobě…to je to - pozitivní…takže žádný problém nemůže v tomto ohledu nastat.

Hm, tak já jsem 0+ a dnes (31tt) mi opakovali test na protilátky. Tak to teda fakt nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 14:07

RH+

Dobrý den, jsem 33+1 a krevní skupina 0+ Přítel nevím co má. První protilátky vyšly dobře, ale ted při druhém odběru mírně zvýšené. Sestra mi odebrala znovu krev, že to pošlou do Olomouce na podrobnější vyšetření. Když jsem se doktora zeptala co konkrétně mám zvýšené, tak mi jen řekl, že se nemám ničeho bát, že to není nic vážného, ale i tak jsem trochu nervózní…
Máte s tím též někdo zkušenost? Já si právě taky myslela, že když mám RH+, tak je to v pohodě, ale prý jsou tam různé podskupiny a že je to složitější, tak nevím no…
Děkuji za odpovědi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
26.4.16 14:17

@KozarkovaM Někdy může trošku „zlobit“ i ta 0. Sice jsem problém neměla, ale bylo mi takto vysvětleno. Že se k ní přistupuje podobně, jako když je Rh-.
Ale neboj, dneska je toto podchycené ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 14:40

Dobře, děkuji, ale ten přístup je asi jak u čeho, když jsem byla na odběru chor. klků, tak jelikož jsem plus, tak mi nic píchat nemuseli, jinak kdybych byla mínus tak jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat