Trhani + mustek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
18.1.22 18:26

Trhani + mustek

Dobrý den,
Ex mi před časem vymlátil přední zuby, dva úplně, 3 se rozlomily.Dnes jsem byla u nové paní zubařky na vytrhnutí dvou zlomených zubů, zachránit to nešlo, ten jeden snad půjde zachránit a dostavit.
Tak mám dotaz za 1. Vím, že rány nesmím vyplachovat, takže ani ústní vodou po čištění? A jak dlouho?
Jak jsem měla umrtvenou a nateklou pusu už jsem se nechtěla na nic ptát.
Za 2. O náhradě za zuby jsme se ještě nebavily, snad příště. Dá se tedy nahradit tolik zubů pouze můstkem? Má s tím někdo zkušenost? Implantátům bych se nebránila jestli budou třeba, ale paní doktorka na stránkach o nich nemá nic psané, pouze o můstcích či protézach, tak nevím jestli je vůbec dělá, to bych asi musela na nějaké specializované pracoviště.
Tak dík všem za slušné odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8102
18.1.22 18:48

Pokud je kost v pořádku, tak implantát by neměl být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9844
18.1.22 18:53
@Babenber píše:
Dnes jsem byla u nové paní zubařky na vytrhnutí dvou zlomených zubů, zachránit to nešlo, ten jeden snad půjde zachránit a dostavit.
Tak mám dotaz za 1. Vím, že rány nesmím vyplachovat, takže ani ústní vodou po čištění? A jak dlouho?

Vyplachovat po vytrhnutí zubu se případně doporučuje Corsodylem, ale ne tlakem sát, jen lehce aby se voda přes místo převalila - desifikuje. Ale nesmíš si poškodit to hojení dásně po vytrhnutí právě kdybys vyplachovala tak jak se běžně vyplachuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
18.1.22 19:00

Tak to vypada od trojek po trojky… trojky jsou pilíře první třídy pokud je zachován jejich biologický faktor. To by eventuelně mohlo na prozatímní můstek stačit., nebo pokud bys počítala s implantáty.. Najdi si kliniku, kde hmoždinkujou a nech si zhotovit snímatelný mezerník at neplatis randal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
18.1.22 19:15
@Královna Kosmíru píše:
Tak to vypada od trojek po trojky… trojky jsou pilíře první třídy pokud je zachován jejich biologický faktor. To by eventuelně mohlo na prozatímní můstek stačit., nebo pokud bys počítala s implantáty.. Najdi si kliniku, kde hmoždinkujou a nech si zhotovit snímatelný mezerník at neplatis randal.

Ano je to tak, jednu trojku mam ok, u té druhé mi bude dělat kanálky a čep, tam se rozlomila ta korunková část. Nevím jestli by takový zub dokázal nést můstek, snad korunku.Chci to mít pěkné a hlavně na pevno, raději bych můstek, ale kdyby to jinak nešlo jsem schopná 2 implantáty uplatit.Jsem ráda že jsem vůbec nasla novou zubařku a nemusím daleko dojiždět, ale ty implantáty asi nedělá každy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
18.1.22 20:05

Mustek by šel udelat v kombinaci s implantáty. Samozřejmě trojka kde je kořenová nastavba už nesplňuje biologicky faktor pilíře 1.třídy a musela by se brousit i 4 -čtyřka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
19.1.22 12:19

Mě by zajímalo jestli mají implantáty delší životnost než můstek.
Protože mi museli taky vytrhnout jeden zub, který mi stará zubařka docela zmastila a teď mě lanaří, že je lepší implantát než můstek.
Ale co jsem se dívala na internet, tak ta životnost je na tom zhruba stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8102
19.1.22 12:21
@LilyJane píše:
Mě by zajímalo jestli mají implantáty delší životnost než můstek.
Protože mi museli taky vytrhnout jeden zub, který mi stará zubařka docela zmastila a teď mě lanaří, že je lepší implantát než můstek.
Ale co jsem se dívala na internet, tak ta životnost je na tom zhruba stejně.

Záleží na kvalitě provedení a na péči. Raději implantát, než si nechat zničit zdravé zuby, na který se můstek nasadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
22.1.22 08:03

Proč si to budeš platit Ty, když za to může tvůj Ex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.1.22 12:32
@bosackamb píše:
Proč si to budeš platit Ty, když za to může tvůj Ex?

8o 8o 8o
Protože smrdí korunou a než bych z něj cokoliv dostala budu stará s protézou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
22.1.22 15:05

Tady to bude u zakladatelky kazdopadne kombinace piliroveho zubu + implantaty. Trendem ve stomatologii je řešit defekty solo. To znamena, že je vždy lepší co nejmene zblokovaných členů do jednoho bloku. Děla se to proto, že 1. Estetika.2 lepší prognóza ve smyslu.. Bouchne jeden zub nebude se sundavat cela podkova za 50.000,–
Vždy je lepší variantou implantat. Viděla jsem mnoho zaimplantovaných tzv. Yžiletkovych implantátů.. Pacienti je msji i desítky let už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat