Udání zaměstnavatele - hygiena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 09:21
Udání zaměstnavatele - hygiena

Ahoj holky,
dnes musím anonym, děkuji za pochopení :srdce:
Nastíním situaci. Jsme pobočka a sklad dodavatele stavebních materiálů. A máme hrozný problém s hygienou - myši a krysy, všude jejich výkaly o velikosti borůvek, na půdě kuny pořádají doslova dostihy, pavučiny, záchody umyté tak, aby se neřeklo. Domeček ve kterém jsou skladníci u skladu je kapitola sama o sobě.
Dochází sem uklízečka (maminka vedoucího), takže to je jakoby vůbec nechodila. Šéf (vedoucí pobočky) se k tomu staví tak, že nejsou peníze na deratizaci a že to s hygienou přeháníme. Jako zaměstnanci jsme si opakovaně všichni písemně stěžovali, ale vždycky se to nějak shrne ze stolu. Kolegové skladníci, chtějí poslat anonymní udání na hygienu včetně fotodokumentace, protože jiný bič na našeho šéfa není.
Jen abych ještě upřesnila - náš šéf je chráněn z vyššího vedení společnosti, na někoho něco ví, takže toho hned tak nevyhodí. Strašně škrtí náklady na pobočku. Dokonce ani nové židle nedostaneme, prý si na ně máme našetřit a koupit si je za vlastní a nebo se bude kupovat 1 židle za 1Q.
Určitě si říkáte, proč vlastně tady jsem - mám to 5 minut autem a patřím pod šéfa v Praze, mám hezké peníze a jako účetní mám naprostý klid. Nikomu se nezpovídám, nikdo na mě nemůže a popravdě se ani moc nepředřu. :oops:
A můj dotaz - musí se ohlásit hygiena předem zaměstnavateli, že dojde na kontrolu na základě udání? Pokud ano, tak určitě začne bohaté uklízení a to nejhorší se poklidí. Určitě se nestihne všechno, ale ta největší spoušť ano.
Včera se mi otřela krysa o nohu, když jsem seděla u svého pracovního stolu - zalezla mi za stůl a za velkýho křiku (mého) utekla :mrgreen: Tím, že nosím otevřené sandálky, tak si říkám, že mě mohla třeba škrábnout, kousnout a prostě je to plné nemocí… :poblion:

Děkuji za zkušenosti a rady :kytka:

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 16.08.19 09:40

Řekla bych, že hygiena nic hlásit nemusí. A když je to takhle, tak dojdou. Ale zase nejste gastro provoz :nevim: A v takové práci bych nebyla ani za zlato. Víš vůbec, co od těch krys můžeš chytit?? A špinavé záchody??? To fakt ne :poblion:

Halamka
Závislačka 4143 příspěvků 16.08.19 09:52

Pokud je to na udání, tak se neohlasuji. Pokud tam šéf nemá známého.

suwari
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 16.08.19 10:15

K nám přišla hygiena v červnu a to bez ohlášení.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 16.08.19 10:16

A vem si, že já vím o pekárně kde se lidem prodávají hnusy, ledničky plesnivé, u výrobků se přepisuje doba spotřeby atd. :poblion: jeden zákazník už to nevydržel, tak dal anonyma na hygienu, ale jelikož tam má šéf pekárny kámoše, tak se nestalo nic. Přišli jakože na kontrolu a zase odešli. Nikde se nedovoláš. :nevim: je to hnus.

Halamka
Závislačka 4143 příspěvků 16.08.19 10:43

Ještě bych možná zkusila podat podnět na inspektorát práce.

Murka
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 16.08.19 10:46
@zuzikka píše:
A vem si, že já vím o pekárně kde se lidem prodávají hnusy, ledničky plesnivé, u výrobků se přepisuje doba spotřeby atd. :poblion: jeden zákazník už to nevydržel, tak dal anonyma na hygienu, ale jelikož tam má šéf pekárny kámoše, tak se nestalo nic. Přišli jakože na kontrolu a zase odešli. Nikde se nedovoláš. :nevim: je to hnus.

Tak to už by možná stálo za to, kontaktovat televizi. Udělat pekárně reklamu.

sediza
Závislačka 2804 příspěvků 16.08.19 10:48

Hygiena na udaní chodí bez ohlášení. Nicméně pokuty jsou tak malé, že to je výsměch…a zaměstnavatelé to vědí.

Váš příspěvek
Reklama