Údržba kožených bot. Boty změnily barvu.

391
15.8.21 11:26

Údržba kožených bot. Boty změnily barvu.

Koupila jsem DD step v tmavě modré barvě v červnu. A teď jsou vyloženě vyšisované do bledemodra-bíla.
Boty jsem občas prala v pracce na 30.
Asi chyba, že? :mrgreen:
Jak pečujete o kožené boty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32483
15.8.21 11:35

Kožené věci se neperou. Nikdy.
Barvená kůže může barvu pustit. To je běžný i bez toho vyprání.
O boty pečuju tak, že je čistým ručně. Vlhký hadřík, houbička, kartáček, podle typu kůže. Nechám vysušit, potom napustit impregnací.
Po náročnější chůzi v terénu vyndám stélky, nechám uschnout.
Nesušíme nikdy na topení, ale volně.
Boty po dětech prodávám jako nový. Já mám boty na několik sezón :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 11:45

@Fiducia Napousti impregnaci? To je potřeba? Tohle jsem třeba nikdy neudělala. To je kvůli té barvě? Nebo vodeodolnosti?
A podle typu kůže? To znamená, že některý typ nesnese kartáček třeba?
Malej jim dával zabrat dost. To je neprodejny. 😄 Bahno, louže, potok, písek. A ještě ty suchý zipy, jsou plný nějakých “drobku”.
U dalších bot bych chtěla, aby byly déle pěkné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24578
15.8.21 11:48

Ja teda neperu žádné boty, kožené bych tím zničila. Vždy max v ruce, když je to nějaký voděodolný materiál, ale spíš jen jemným kartáčkem nebo hadříkem. Pak záleží jakou máš kůži, ty hladké se dají třeba nakremovat, taková ta drsná snad jen impregnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32483
15.8.21 12:03
@Dollorres píše:
@Fiducia Napousti impregnaci? To je potřeba? Tohle jsem třeba nikdy neudělala. To je kvůli té barvě? Nebo vodeodolnosti?
A podle typu kůže? To znamená, že některý typ nesnese kartáček třeba?
Malej jim dával zabrat dost. To je neprodejny. 😄 Bahno, louže, potok, písek. A ještě ty suchý zipy, jsou plný nějakých “drobku”.
U dalších bot bych chtěla, aby byly déle pěkné.

Ano, je to potřeba. Kvůli impregnaci určitě. Ale taky proto, že kůže prostě potřebuje mazat. Je to přírodní materiál, musí se udržovat. Sluníčko ji vysuší, když se namočí, ztvrdne. Určitá změna barvy je běžná. Kůže prostě barvu změní. A barvená kůže barvu pustí. Ale prostě na praní kožený boty fakt nejsou.
Když chceš, aby ti něco vydrželo, musíš se o to starat, no :lol: O prodeji píšu, aby bylo zřejmý, že se to vyplatí :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32483
15.8.21 12:08

@Dollorres a zapomněla jsem. Kůže je velmi zjednodušeně hladká, nebo broušená (semiš, velur)
Kartáček je na broušenou useň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 12:26

@Kriss Tina Tak příště budu vědět. Skvělý. Tohle je nějaká spis hladka kůže. Ale trochu se to “naježilo”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 12:27

@Fiducia Když se to řekne takhle, tak to má logiku. To bude chtít pořídit i něco na údržbu. A jak často tak zhruba krémovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1638
15.8.21 12:31
@Dollorres píše:
Koupila jsem DD step v tmavě modré barvě v červnu. A teď jsou vyloženě vyšisované do bledemodra-bíla.
Boty jsem občas prala v pracce na 30.
Asi chyba, že? :mrgreen:
Jak pečujete o kožené boty?

Ahoj, peru vsechny boty, ale ano, ty kizene a obzvlast z hladke kuze extremne pousti barvu. Takze pokud chces barvu zachovat-neper a kup si spray (vetsinou s voskem) na impregnaci kozene obuvi a pozor-pokud mas takovou tu „semisovou“ kuzi, ne hladkou, na tu je zase jiny a jina pece (kartacek). Proste co botka, to jina pece:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14852
15.8.21 12:38

Kozene bych nikdy neprala.
Ocistim mokrym kartackem a namazu kremem se vcelim voskem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 12:39

Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
15.8.21 12:44
@Dollorres píše:
Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

v každým obchodu s botama to mají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32483
15.8.21 17:27
@Dollorres píše:
Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

Máme rádi tento. Obecně Collonil je super :palec: Krémujeme pocitově :lol: Nový boty dvakrát třikrát před prvním použitím a pak jednou týdně, za 2 týdny. No záleží, jak je nosíš, podle vlhka, slunce. No podle mě stačí jednou za měsíc, manžel je pedant :mrgreen:
https://www.littleshoes.cz/…on-collonil/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 18:38

@Fiducia Báječný. Beru ho. :srdce: Dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.8.21 18:40

@Cenarius Mě to tehdy ani nenabidli. Ale měli frmol. :D jinak kupuju boty na netu, ale pro to batole jsem chtěla radši osobně.
Tak se doporučení hodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat