Údržba kožených bot. Boty změnily barvu.

6381
15.8.21 11:26

Údržba kožených bot. Boty změnily barvu.

Koupila jsem DD step v tmavě modré barvě v červnu. A teď jsou vyloženě vyšisované do bledemodra-bíla.
Boty jsem občas prala v pracce na 30.
Asi chyba, že? :mrgreen:
Jak pečujete o kožené boty?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35418
15.8.21 11:35

Kožené věci se neperou. Nikdy.
Barvená kůže může barvu pustit. To je běžný i bez toho vyprání.
O boty pečuju tak, že je čistým ručně. Vlhký hadřík, houbička, kartáček, podle typu kůže. Nechám vysušit, potom napustit impregnací.
Po náročnější chůzi v terénu vyndám stélky, nechám uschnout.
Nesušíme nikdy na topení, ale volně.
Boty po dětech prodávám jako nový. Já mám boty na několik sezón :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 11:45

@Fiducia Napousti impregnaci? To je potřeba? Tohle jsem třeba nikdy neudělala. To je kvůli té barvě? Nebo vodeodolnosti?
A podle typu kůže? To znamená, že některý typ nesnese kartáček třeba?
Malej jim dával zabrat dost. To je neprodejny. 😄 Bahno, louže, potok, písek. A ještě ty suchý zipy, jsou plný nějakých “drobku”.
U dalších bot bych chtěla, aby byly déle pěkné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
15.8.21 11:48

Ja teda neperu žádné boty, kožené bych tím zničila. Vždy max v ruce, když je to nějaký voděodolný materiál, ale spíš jen jemným kartáčkem nebo hadříkem. Pak záleží jakou máš kůži, ty hladké se dají třeba nakremovat, taková ta drsná snad jen impregnovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35418
15.8.21 12:03
@Dollorres píše:
@Fiducia Napousti impregnaci? To je potřeba? Tohle jsem třeba nikdy neudělala. To je kvůli té barvě? Nebo vodeodolnosti?
A podle typu kůže? To znamená, že některý typ nesnese kartáček třeba?
Malej jim dával zabrat dost. To je neprodejny. 😄 Bahno, louže, potok, písek. A ještě ty suchý zipy, jsou plný nějakých “drobku”.
U dalších bot bych chtěla, aby byly déle pěkné.

Ano, je to potřeba. Kvůli impregnaci určitě. Ale taky proto, že kůže prostě potřebuje mazat. Je to přírodní materiál, musí se udržovat. Sluníčko ji vysuší, když se namočí, ztvrdne. Určitá změna barvy je běžná. Kůže prostě barvu změní. A barvená kůže barvu pustí. Ale prostě na praní kožený boty fakt nejsou.
Když chceš, aby ti něco vydrželo, musíš se o to starat, no :lol: O prodeji píšu, aby bylo zřejmý, že se to vyplatí :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35418
15.8.21 12:08

@Dollorres a zapomněla jsem. Kůže je velmi zjednodušeně hladká, nebo broušená (semiš, velur)
Kartáček je na broušenou useň

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 12:26

@Kriss Tina Tak příště budu vědět. Skvělý. Tohle je nějaká spis hladka kůže. Ale trochu se to “naježilo”.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 12:27

@Fiducia Když se to řekne takhle, tak to má logiku. To bude chtít pořídit i něco na údržbu. A jak často tak zhruba krémovat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
K82
2202
15.8.21 12:31
@Dollorres píše:
Koupila jsem DD step v tmavě modré barvě v červnu. A teď jsou vyloženě vyšisované do bledemodra-bíla.
Boty jsem občas prala v pracce na 30.
Asi chyba, že? :mrgreen:
Jak pečujete o kožené boty?

Ahoj, peru vsechny boty, ale ano, ty kizene a obzvlast z hladke kuze extremne pousti barvu. Takze pokud chces barvu zachovat-neper a kup si spray (vetsinou s voskem) na impregnaci kozene obuvi a pozor-pokud mas takovou tu „semisovou“ kuzi, ne hladkou, na tu je zase jiny a jina pece (kartacek). Proste co botka, to jina pece:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
15.8.21 12:38

Kozene bych nikdy neprala.
Ocistim mokrym kartackem a namazu kremem se vcelim voskem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 12:39

Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
15.8.21 12:44
@Dollorres píše:
Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

v každým obchodu s botama to mají

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35418
15.8.21 17:27
@Dollorres píše:
Ještě poprosím, date mi nějaký konkrétní názvy těch krému, impregnaci? Dekuju moc.

Máme rádi tento. Obecně Collonil je super :palec: Krémujeme pocitově :lol: Nový boty dvakrát třikrát před prvním použitím a pak jednou týdně, za 2 týdny. No záleží, jak je nosíš, podle vlhka, slunce. No podle mě stačí jednou za měsíc, manžel je pedant :mrgreen:
 https://www.littleshoes.cz/…on-collonil/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 18:38

@Fiducia Báječný. Beru ho. :srdce: Dekuju.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
15.8.21 18:40

@Cenarius Mě to tehdy ani nenabidli. Ale měli frmol. :D jinak kupuju boty na netu, ale pro to batole jsem chtěla radši osobně.
Tak se doporučení hodi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna zdravého obouvání

Ikona - Eva Žáková

Ing. Eva Žáková