UM a prso jako dudlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 01:17
UM a prso jako dudlik

Zajima me jestli to mel nekdo podobne. Cca od 3 mesice mi zaclo dochazet mleko. Nakonec jsem odsavavkou dala max 10ml z obou. Tak jsem prikrmovala UM s tim, ze tak jako u prvniho se nebudu stresovat a dite bude prosperovat. Nyni je mimcu 9 mesicu a situace je konzistentni…je na UM, ale na usinani a uklidneni se dozaduje prsa. Vyhradne v leze a do par minut je v limbu. Spis dudla nez pije. A ja se tedy chovam jako „nekojici“, tzn. si dam klidne vino. Max tedy 2 sklenky. Ale nekdy se stane, ze se budi a jedine co utesi je prso. A to se mnohdy stava i bezprostredne po napiti.
Mam se s tim stresovat?
Popravde jsou ty momenry klidu u vinka vecer pro me nabijeci a jedine takove dospele a abstinent ze me asi nikdy nebude. Ale ac se snazim vzdy prvne nabidnout flasku, mnohdy ji odmitne a je evidentni, ze se dozaduje spis toho ukonejseni prsem. A chutove to evidentne taky problem nebude…
Je tu na tom nekdo stejne…?

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 02:18

Nemam to stejne, na Silvestra jsem si dala 2 sklenky poprve od otehotneni a mela jsem flasku s odstrikanym mlekem pripravenou v ohrivacce, kdyby se mi prcek vzbudil. Mnozstvi alkoholu v krvi = mnozstvi alkoholu v mlece. Sama musis vedet, jak moc v noci pije. Pokud te jen zuzla, tak bych si s tim hlavu nedelala, ale jestli pije, neni to dobre, protoze jeho jatra toho dokazou odbourat stokrat mene, nez tvoje. To, ze potrebujes vecer relaxovat a navykla sis na vinko docela chapu, ale radsi bych popremyslela, jestli se mu na to dudani prsa nevyprdnout a radsi naucit na dudlik, nez ho nechavat pit. On toho treba vypije malo, ale je to skoda davat mu mleko s alkoholem.

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 06.01.18 03:10

Ono je prave velky omyl, ze kdyz noc neodsajete, ze nemate mliko. Ve 3.mesici se Vam mohlo stabilizovat mnozstvi mlika, nabídka=poptavce, coz jste spatne vyhodnotila jako „nemam mleko“. Nejčastejsi chyba zen… Mela jste se pred nasazenim um poradnit s laktacni poradkyni. potíží pri kojeni se vysytne toooolik, to uz bych vzdala nejmin 5×. je mi to lito…

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 06.01.18 03:11

(mam rocniho syna a stale dost kojime)

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 06.01.18 06:41

Tak jestli vis, ze jen dudla a nesaje, tak kvuli vino ti to vadit nemusi. Me by vadil ten fakt, ze me pouziva jako dudlik.

encefelce
Povídálka 25 příspěvků 06.01.18 07:18

Ja u syna, když jsem plně kojila, odsavackou odsala třeba maximálně 30, 50 ml- ale když se dítě koji, pracují přeci i hormony, mléko se během toho dotváří…atd. Opravdu jen duda a nepije? A opravdu kvůli večerní sklenicce přijde malý o mateřské mléko, když ho evidentně vyžaduje?

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 06.01.18 08:10

Náš malý i když jen dudá, stejně vždy něco málo upije.

A proč by Tvůj nevyžadoval prso, když mu z něj každý večer teče pravidelná dávka? Chudák.

Mám v rodině alkoholiky. Za mě máš problém s pitím, protože potřeba utéct KAŽDÝ večer do „dospělého“ světa se skleničkou není normální.

elibro
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 06.01.18 08:21

Množství alkoholu v krvi=množství alkoholu v mléce. Z toho plyne, že v tom mlíku máš nějakých nula celá nic promile. I kdyby ses úplně sťala, tak třeba jedno promile je v podstatě nic. V tvojí krvi hodně pro tvou CNS, ale přijato dalším trávicím systémem prakticky nic (nealko pivo má 0,5 procenta, pro představu).Krom toho pod stůl se jistě neopíjíš:). Čili sklenku vína netřeba řešit. Alkohol a kojení - to je strašení versus anatomie…

Prso coby dudlík mi připadá jako super doplněk k UM :). A je fuk, jestli pije, nebo dudlá. Jde i o to pomlazení, i to dětem prospívá.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 06.01.18 10:08

Mám to podobně, ale dcera je mladší, teprve 2,5 měsíce. Kojím v podstatě už jenom ráno, to nakojím cca 60 ml, jinak je na UM, večer před spaním si občas trochu cucne, ale spíš taky jenom dudlá. Takže já si občas dám pivko k obědu nebo sklenku vína večer a moc to neřeším, snažím se tedy, aby odstup vypití alkoholu a kojení byl co nejdelší, např. když si dám pivko k obědu, nedám prso dřív než v šest večer a vínko si dávám večer, až když spí (spí mi celou noc), ale někdy se taky nezadaří, stane se, že se ještě večer vzbudí a chce se uklidnit u prsa. Myslím, že to nevadí, koncentrace alkoholu v mléku je opravdu nízká a navíc, pokud dítě skoro nic nevypije, tak je to snad ok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 23:18

@elibro Konecne nekdo, kdo premysli jako ja  :D

Jinak jsem se samozrejme snazila dat dudlik, ale odmita ho :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 23:20

@KristynaTita
Laktačku jsem doma měla… ale já asi nebyla dostatečně „pro kojo“ nastavená.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >