Umělé oplodnění na klinice Pronatal

10.2.20 17:31

Umělé oplodnění na klinice Pronatal

Ahojky holky.
Obracím se na vás s dotazem. Na začátku prosince 2019 jsem dostala na gyndě léky Grav-in z důvodu nedostavení se ovulace. Bohužel, vše nasvědčuje tomu, ze po dobrání léků žádná změna nenastala :,( O miminko se snažíme od srpna 2019. Doktorka mi řekla, že pokud tyto léky nezaberou, je tu jediná možnost a to umělé oplodnění. Nebudu lhát. Jsem nešťastná…Nikdy by mně nenapadlo, že zrovna já budu mít tyto problémy. Kolem mě je to samá těhule a my zřejmě jen tak rodinka nebudeme. Máte některá prosím stejný problém? Případně rady co ještě zkusit a nebo info k tomu, jak dlouho celý proces umělého oplodnění trval? Děkuji za odpovědi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50
10.2.20 17:47

Ahoj, umělé oplodnění neboli IVF mám za sebou tři krát. Jestli chceš ta klidně napiš sz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
10.2.20 17:59

@Andrejkaa17 Ahoj, vím, že je to možná trochu výstřel do prázdna, ale nezkoušela sis pomoc přírodní cestou? Někdy tělo potřebuje nakopnout :-) Hodně holkám tady pomohly kapičky Gynex (jsou sice o trochu dražší - 400/měsíc), zkus užívání 3 měsíce. A výborný je taky kontryhelový čaj (sypaný z lékárny). Ten čaj se pije 2 šálky denně, od 1 dne MS cca 14 dni (do očekávané ovulace). Mě ten čaj moc pomohl na cyklus.
K tomu umělému oplodnění, ještě než začnete řešit to vyžádala bych si testy - u tebe hormonální profil, hematologii, imunologii, pro partnera spermiogram.
Ty máš stopro potvrzené, že ovulaci nemáš (pomocí utz?)? On problém může být vážně ve spoustu věcech. Do umělého oplodnění bych šla, až bych ozkoušela, že není problém jinde :-) Teda nevím kolik je ti let a na kolik tě tlačí čas :-) Ale cca půl roku snažení ještě není tak dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 19:19

@evelyn1
Ahojik.
Ano, mam potvrzeno od lekarky, ze ovu nemam. Zkusila mi dat Grav-in s tim, ze Gynex take doma mam a nepomohl ani na srovnani cyklu. Grav-in samozrejme take ne. Minule jsem mela 38 dni zpozdeni, k dnesku uz mam opet dvanacty den zpozdeni a test nic…Proste mam priserny cyklus. Ten cajik chci zkusit. Sestrenka mi o nem rikala. Ted v cervnu letime s pritelem na Kanary, tak tomu dame jeste cas a vyzkousim jeste bylinky :) Doberu ten Gynex co mam doma, ten cajik a pozeptam se jeste ve Venusi-bylinkarstvi :) Uvidime. Take nechci hned na umelko, kdyz nezkousime ani rok. Cas nas nejak extra netlaci. Spis to, jak moc oba prcka chceme. Ja mam 27 a pritel 28 :)
Kazdopadne me zase silene znervoznuje ten cyklus a hlavne to, ze doktorka tu ovu proste na ultz. nevidela :/ Ale mas pravdu. Dame tomu jeste cas. Treba se na nas usmeje jeste stesti :) Dekuji za reakci, jsi hodna :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 19:25
@Andrejkaa17 píše:
@evelyn1
Ahojik.
Ano, mam potvrzeno od lekarky, ze ovu nemam. Zkusila mi dat Grav-in s tim, ze Gynex take doma mam a nepomohl ani na srovnani cyklu. Grav-in samozrejme take ne. Minule jsem mela 38 dni zpozdeni, k dnesku uz mam opet dvanacty den zpozdeni a test nic…Proste mam priserny cyklus. Ten cajik chci zkusit. Sestrenka mi o nem rikala. Ted v cervnu letime s pritelem na Kanary, tak tomu dame jeste cas a vyzkousim jeste bylinky :) Doberu ten Gynex co mam doma, ten cajik a pozeptam se jeste ve Venusi-bylinkarstvi :) Uvidime. Take nechci hned na umelko, kdyz nezkousime ani rok. Cas nas nejak extra netlaci. Spis to, jak moc oba prcka chceme. Ja mam 27 a pritel 28 :)
Kazdopadne me zase silene znervoznuje ten cyklus a hlavne to, ze doktorka tu ovu proste na ultz. nevidela :/ Ale mas pravdu. Dame tomu jeste cas. Treba se na nas usmeje jeste stesti :) Dekuji za reakci, jsi hodna :srdce:

Jen musim jeste doplnit, ze ten Gynex jsem brala chvilku. Takze zkusim ty 3 mesice, jak pises :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
10.2.20 19:53

@Andrejkaa17 ahoj, tak ta tvá doktorka je s tebou rychle hotová :roll: neboj, k ivf je opravdu dlouhá cesta a je to to poslední řešení. Ten utz ti dělala jen jeden? Jestli ano, tak to není tak moc vypovídající. Jestli máš rozhazeny cyklus, tak hlavně měla udělat hormonální profil. Zvláště než do tebe zacala cpát prasky. To mi prijde takové střílení na slepo. Brala jsi antikoncepci? Jestli ano tak tělu nekdy trvá naucit se znovu ovulovat a pul roku je krátká doba. Doporučuji take gynex a třeba inofolic. Uzijte si dovolenou a jestli se do té doby nezadari, tak si vydupej u své lékařky ten hormonální profil a folikulometrii nebo ještě líp objednej se do caru na konzultaci. Oni vás hned do ivf nepozenou, ale udělají základní testy. Tim ivf te doktorka zbytečne a hlavně předčasně straší. Asi aby s tebou neměla práci. Přeji hodně štěstí a opravdu si nedelej hlavu. Timhle pristupem tvé doktorky bychom podstupovaly umělé oplodnění každá druhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 20:02

@kopliko
Ahojky. Moc, moc dekuji za info. Zase jste me tu holky nakoply trosku a zase se na to divam lepe :) Premyslim o zmene gynekologa, protoze tohle se mi zda jako docela velke pochybeni…Jen aby se me zbavila, tak mi radsi rekne tyhle leky a kdyz nezaberou, tak umelko. Ja tomu prd rozumim, takze jsem ji poslechla. Dam tomu cas s cajem a gynexem a kdyz nic tak si po dovce dupnu :) Dekuji!!! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
10.2.20 21:38

Zkus nosifol nebo inofolic. Obsahuje látku, která podporuje zrání vajíček. Mně na ovulaci pomohl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
10.2.20 21:40

Naopak kontryhel může někdy nadělat víc škody než užitku.. a není tak na ovulaci jako na podporu růstu děložní sliznice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
10.2.20 22:06

@Online Kontryhel je „ženská“ bylinka. Celkově se užívá na ženské problémy. Me třeba zabral na bolest při MS a pomohl mi od cyst :slight_smile: Ale je jasné, že není kontryhel samospásný. Nekdy pomůže a někdy ne. Ti je to samé s gynexem, někdo si ho chválí, že mu pomůže na cyklus a jiný, že mu cyklus rozhází.

@Andrejkaa17 Máš dobrý přístup :slight_smile: Těš se na dovču, zkus ty preparáty a bude to dobrý. A s tím měřením ovulace podle ultrazvuku. Ono taky záleží, kdy tu ovulaci měří. Já mám třeba ovulaci až 19 den cyklu, když by mi ji zjišťovali kolem 14DC, tak mi taky řeknou že jsem bez ovulace. Přeji hodně štěstí při snažení:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 09:59

@evelyn1
Dekuji za informaci :) Ja to spis brala tak, ze pani doktorce duveruji a ona mi vubec nerekla, ze kdyz ji nevidi, neznamena to, ze tam nikdy neni :nevim: Jak rikate holky, zkusim vse mozne a nemozne a az pak zacnu plasit s umelkem :) Poridim si jeste ten inofolic. Ten tu holky dost zminuji :) Dovcu si uzijeme a kdo vi, jak rika moje mamca. Treba si privezete domu maleho Kanarka :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama