Úpadek - insolvence

Anonymní
1.8.13 14:17

Úpadek - insolvence

Dobrý den, omlouvám se za anonymitu a prosím o její zachování. Dotaz se sice netýká mě, ale i tak je to citlivé téma.

Na kamarádku s manželem byl podán insolvenční návrh od banky pro neplacení hypotéky, v září proběhne první soud. Nevíte prosím někdo jakým způsobem vše pokračuje poté, co dům bude soudně prodán a případně by nepokryl všechny dluhy? Ještě by ráda věděla zda jim kvůli této věci hrozí případně vězení nebo zda jim můžou kvůli tomu být odebrány děti. Já se v tomto vůbec nevyznám. Prosím jen odpovědi na dotazy, odsouzení jí moc nepomůže.

Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14780
1.8.13 14:18
@Anonymní píše:
Dobrý den, omlouvám se za anonymitu a prosím o její zachování. Dotaz se sice netýká mě, ale i tak je to citlivé téma.

Na kamarádku s manželem byl podán insolvenční návrh od banky pro neplacení hypotéky, v září proběhne první soud. Nevíte prosím někdo jakým způsobem vše pokračuje poté, co dům bude soudně prodán …

Děkuji :kytka:

Jaký že návrh?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 14:22

Úpadek, konkurz - já se v tom vážně nevyznám, píšu jak mi to řekla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20554
1.8.13 14:23

Není to exekuční návrh? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 14:27

Právě není, je tam vyloženě návrh na insolvenci dlužníka, exekuční řízení ani neproběhlo

• Nahlásit
  • Citovat
14780
1.8.13 14:34
@Anonymní píše: Úpadek, konkurz - já se v tom vážně nevyznám, píšu jak mi to řekla :nevim:

Stačí odkaz na insolvenční zákon?

http://insolvencni-zakon.justice.cz/…e/zakon.html

Je to Díl 5 - Zpeněžení majetkové podstaty. § 283 a další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 14:40

@eumedon děkuji, snažila jsem se k tomu něco najít, ale nepovedlo se mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
685
1.8.13 14:51

Navrh na upadek - insolvenci ale nepodava banka ale sam dluznik. Ten si o to bud sam, nebo s pomoci zazada u soudu. To nejspis banka na ne podala neco uplne jineho :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 14:55

@Dendulinecek to jsem si právě myslela taky, ale evidentně může návrh podat i věřitel, jen podmínky tam budou jiné než když ho podá sám dlužník :think:

• Nahlásit
  • Citovat
14780
1.8.13 15:29
@Anonymní píše:
@Dendulinecek to jsem si právě myslela taky, ale evidentně může návrh podat i věřitel, jen podmínky tam budou jiné než když ho podá sám dlužník :think:

Insolvenční řízení u fyzických osob má dvě možné podoby - konkurs na majetek, nebo prohlášení úpadku s povolením oddlužení.

Návrh na konkurs (jako v tomto případě) může podat jak dlužník, tak věřitel (asi za stejných podmínek).

Návrh na prohlášení úpadku s povolením oddlužení může podat jen dlužník a podmínky jsou tam přísnější, než u konkurzu. Při neplnění podmínek oddlužení může být na dlužníkův majetek prohlášen konkurs, což je pro dlužníka méně výhodné, než oddlužení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.1.14 10:22

Dobry den, chtěla bych se zeptat, co se stane z domem v insolvenci když se po dobu 5 let neproda? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
11.1.14 12:07
@kitice1 píše:
Dobry den, chtěla bych se zeptat, co se stane z domem v insolvenci když se po dobu 5 let neproda? :roll:

V insolvenci nemůže být dům, ale osoba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.1.14 12:59
@eumedon píše:
V insolvenci nemůže být dům, ale osoba.

děkuji za odpověd. :D tak tedy co se stane z osobou ktera ma dum v insolvenci a dum se neproda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
11.1.14 14:43
@kitice1 píše:
děkuji za odpověd. :D tak tedy co se stane z osobou ktera ma dum v insolvenci a dum se neproda?

Když dům nemůže být v insolvenci, tak ani osoba nemůže mít dům v insolvenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
11.1.14 16:57
@kitice1 píše:

Myslíš asi, že člověk je v insolvenci a má se prodat jeho dům, aby se umořil dluh? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama