Uspávání a spaní 16 měsíčního chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jendurka
Kecalka 334 příspěvků 08.11.18 21:05
Uspavani a spaní 16 měsíčního chlapečka

Ahoj. Potrebovala bych radu. Malej ma 16 měsíců. Od porodnice špatně spi. Takže když jde spát jsem tam s ním než usne. Ale stále se budí. Třeba 6× za noc. Nikdy nespal celou noc. Ale teď poslední dva měsíce, když se probudí a jde tam manžel. Tak strašně pláče. Nemůže ho nikdo utisit. Jen když přijdu já tak se uklidní a usne, ale až třeba za hodinu až dvě. Uspavat ho manžel může, ale jinak ne. Už nevím co s tím. Nemuzu jít ani s kamarádkou na kafe nebo venčit psa. Prosím máte některá doma něco podobného? A jak to řešíte? Děkuji :,(

Reakce:

ZZloba89
Kecalka 349 příspěvků 08.11.18 21:07

@Jendurka některé děti to tak mají, bohužel. Malý spí v pokojíku bez vás( píšeš že tam jde manžel)? Nebylo by jednoduší spát spolu?

Jendurka
Kecalka 334 příspěvků 08.11.18 21:13

@ZZloba89 děkuji za reakci. Spinka s námi v ložnici. Postýlku má hned vedle mě. On se právě třeba poprvé probudí po dvou hodinách od uspani.je to dost vyčerpávající. Dřív k němu manžel normálně mohl jít a zůstat nez usne. Ale teď prostě ne. :(

bjitka123
Kecalka 104 příspěvků 08.11.18 21:24

Máme ročního. Také se mi budí několikrát v noci. Někdy stačí podat dudlík a usne, někdy musím pochovat, někdy ho prostě mám u sebe dvě hodiny, než usne. Přitom po obědě v postýlce usíná sám. Večer u něj musím být, než usne, i když mám zapnuté malé světýlko. Asi to chce čas. Můžou ho trápit zoubky nebo může mít jenom takové období, kdy potřebuje víc maminku.

Jendurka
Kecalka 334 příspěvků 08.11.18 21:31

@bjitka123 děkuji. Jsem ráda že to nemáme jen my. Ale je to teda něco. V noci se nevyspim, přes den mě ani nenechá pomalu uvařit. Je to zahul. Dcera byla v tomhle zlatá. Doufám že to brzy přejde. I vám přeji ať hezky spinká.

z92
Kecalka 175 příspěvků 08.11.18 21:36

Naše malá taky měla období, kdy se jen tak z manýru budila několikrat za noc, ale přišlo mi, že spíš jen kontrolovala jestli tam jsem a vždycky docílila toho, abych k ní šla nebo přinejmenším, abych na ni mluvila, držela za ruku atd. Možná by to dělala dodnes, kdybych na ni nezkusila taktiku že spím, ať dělala co dělala, ignorovala jsem ji a předstírala, že spím, po první hysterické noci byla ještě jedna, už o něco klidnější a pak už nic, spí celou noc a já s ní :dance:

Aiya
Povídálka 47 příspěvků 08.11.18 23:09

Měli jsme to taky tak. Syn byl vždycky slabý spáč, v noci se budil skoro do dvou let, manžel ho nikdy neuspal ani neuklidnil (Leda když jsem nebyla doma.). Budil se taky dost často, v jednu ošklivou (naštěstí krátkou) dobu snad co hodinu. Přešlo to, vydržte! ;)

ZZloba89
Kecalka 349 příspěvků 09.11.18 04:51

@Jendurka rozhodně bych nepraktikovala techniku jakou doporučuje @z92 . To dítě přestane časem řvát, ale pouze proto že ví že nikdo za ním nepříjde. To je docela smutný…

Jendurka
Kecalka 334 příspěvků 09.11.18 06:16

@z92 děkuji za odpověď. Bohužel nejsem zastánce nechat dítě plakal. Nemám na to. Tak tohle bych asi nezvládla, ale děkuji ???? @Aiya a za jak dlouho toto období přešlo? Malej se budí už od porodnice, ale horší je že k němu nesmí nikdo jiný než já, když se probudí :?

Aiya
Povídálka 47 příspěvků 09.11.18 19:40

@Jendurka No úplně budit se přestal až ve 23 měsících. Ale zhruba tak od 18 měsíců už se budil jen tak jednou až dvakrát za noc. Když byl ještě mladší, tak se to měnilo třeba co měsíc :roll: U nás manžel taky nikdy nefungoval, holt mi nezbylo nic jiného, než to přečkat ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >