Uspávání sedmiměsíčního miminka, když má bráchu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 21:52
Uspavani sedmimesicniho, kdyz ma brachu

Mile maminky,

Potrebuji si utridit myslenky, prosim o nazory. Prosim, doctete to do konce, nez budete psat, i kdyz je to delsi;-)

Kdyz se mi narodil prvni syn, bylo to silene. Cely den na prsu, v noci take, za noc i 20× vzhuru… k tomu drazdive narocne dite, ktere porad jen plakalo a knouralo. V 11 mesicich jsem to vzdala a pouzila upraveneho Estivilla (samostatne usinani, ale v noci jsem byla vedle nej, kdyz plakal) a do 3 dnu spal sam a temer celou noc. Nemela jsem z toho az tak spatny pocit, protoze to uz proste NESLO - temer rok jsem nebyla schopna fungovat pro unavu v zakladnich vecech.

S odstupem 2 let se mi narodil druhy syn, usmevave slunicko. V lete nebyl vetsi problem, usinal na kocarku, byli jsme cele dny venku.

Problem nastal ted. Syn usina doma leda na prsu, i kdyz je unaveny, trva mu to treba 20 minut, spi nekolikrat denne. Obcas se mi ho ani po tech 20 minutach nepodari uspat, tak se zvednu, jdu s nim do obyvaku - knoura unavou, tak za 20 minut to jdu zkusit znovu, nekdy se to podari, jindy to musim opakovat jeste znovu. K tomu se v noci budi na kojeni tak kazdou hodinu (ale to mi nejak extra nevadi).

A ted k problemu - kdyz jsme pres den doma a ne venku, travim uspavanim velmi podstatnou cast dne, radove nekolik hodin. A k tomu mam chlapecka 2 a pul roku. Ten nevydrzi sam, takze mu po dobu uspavani musim poustet pohadky. A dost silne se mi nelibi, ze hodiny denne travi u pohadek. Ale jsem v pasti. Co byste delaly? Mne se u mladsiho do Estivilla nechce, nemam pocit, ze je ta situace tak za hranou, aby to bylo potreba. Ale ten cas venovany uspavani na ukor starsiho je sileny.

Reakce:

Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 26484 příspěvků 28.09.18 21:57

Soupni ho do satku nebo hacky a spi hned. Uspavat dite hodiny mi prijde sileny.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 21:59
@suvik píše:
Soupni ho do satku nebo hacky a spi hned. Uspavat dite hodiny mi prijde sileny.

V satku byt nechce. Hacka - hodne cestujeme a nechci ho zvykat na neco, co nemuzeme mit s sebou. Jak jsi to resila pri cestovani?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 22:00

@Limi123 mam deti 2roky od sebe. Vyresila jsem to tak, ze jsem zacala malou davat do kocarku(v postylce to bylo na dlouho a nemela jsem prehled co dela starsi) a uspavam ji doma v chodbe. Ted v roce uz si na to tak zvykla, ze ani nejezdim po chodbe, jen ji polozim do kocaru a jdu a sama usne

lea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 28.09.18 22:07

@Limi123 Zdravím :mavam: Máme ty kluky +- stejně. U nás je to celkem podobné, mladší taky usíná pouze u kojení. Když je starší ve školce, tak mi mladší vyuthne na břiše, když je starší doma, tak chodí opruzovat a uspávám třeba na třikrát. Radu asi moc nemám. Večer to máme s manželem rozdělené, já uspávám mladšího (když se manžel nenaučil kojit :mrgreen: ) a on staršího. Teď je manžel týden na služebce, tak uspávám oba. Záleží, který je víc unavený, ten jde první a stejně ten druhý přijde nebo přileze. :D

Já se snažím staršího syna úkolovat, když mladšího uspávám přes den. Třeba mu připravím kostky a řeknu mu, že jdu dát bráchu spát ať zatím něco postaví. Nebo připravím papír a pastelky, nakreslím několik aut a mašinek a může vybarvovat.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 22:30
@Anonymní píše:
@Limi123 mam deti 2roky od sebe. Vyresila jsem to tak, ze jsem zacala malou davat do kocarku(v postylce to bylo na dlouho a nemela jsem prehled co dela starsi) a uspavam ji doma v chodbe. Ted v roce uz si na to tak zvykla, ze ani nejezdim po chodbe, jen ji polozim do kocaru a jdu a sama usne

Dekuji… Mozna to s tim kocarkem take tak udelam. Mame tedy jen sportak. On se tedy na stojicim kocarku moc dobre nevyspi, ale zatim me nic jineho nenapada.

@lea79 U nas ukolovani funguje tak na par minut :-/ Na delsi dobu zaberou leda pohadky a starsi do skolky nechodi a asi zatim ani nepujde…

lea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 28.09.18 22:46

@Limi123 Však u nás je to max deset minut, pak mi to přinese nebo přijde, že mám jít s ním pryč. Ale nedá se nic dělat, musí počkat, bohužel. :nevim:
Já právě staršího dala pro dobro všech do miniškolky, je to tedy dětská skupina max. 10 dětí. Chodí na tři dopoledne v týdnu. Pokud jde o to spaní přes den, zkusila bych to také řešit tím kočárkem na chodbě nebo terase, podle toho co máte.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 22:55

@lea79 mame chodbu, kde jde drncat pres prah. Asi to tak udelam.

U nas by miniskolka nebyla pro dobro vsech, syn na to naprosto neni zraly… I kdyz nekdy bych si take rada oddechla :-)

lampicka11
Závislačka 3425 příspěvků 5 inzerátů 28.09.18 23:00

Děti mají stejný pokoj 2mes a 5let. Dcera(starší) byla do půl roka na uspání :zed: … Tak pak přišlo nechat" vybrecet ". Hezky v postýlce a když to bylo 10min tak jsem pochovala u postýlky a dala plyšáka a znova… Takhle většinou do půl hodky usla…po 3dnech to pochopila… Pak byl naopak problém když se naučila vylézat z postýlky.
U syna teď od porodnice dávám do postýlky od začátku a v pohodě usne bez breku…max knourne když mu vypadne dudlík…ale každé dítě je jiné :nevim:

lea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 28.09.18 23:17

@Limi123 Zkus a uvidíš, třeba to půjde. Ten kočár je dobrá varianta i právě když jsi někde mimo domov.

A podle čeho usuzuješ, že není zralý? :think: Já to se synem moc neřešila, prostě jsem vypozorovala, že vyžaduje kolektiv, tak jsem našla miniškolku a šel. Ale ten můj ještě nemluví, tak nemůže moc protestovat. :mrgreen: Jako ráno si pobrečí, když ho tam manžel dává, ale brečí i když ho já po obědě vyzvedávám. Přes den je prý v pohodě, dokonce mu to prospělo v jídle, konečně se rozjedl.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 23:24
@lea79 píše:
@Limi123 Zkus a uvidíš, třeba to půjde. Ten kočár je dobrá varianta i právě když jsi někde mimo domov.A podle čeho usuzuješ, že není zralý? :think: Já to se synem moc neřešila, prostě jsem vypozorovala, že vyžaduje kolektiv, tak jsem našla miniškolku a šel. Ale ten můj ještě nemluví, tak nemůže moc protestovat. :mrgreen: Jako ráno si pobrečí, když ho tam manžel dává, ale brečí i když ho já po obědě vyzvedávám. Přes den je prý v pohodě, dokonce mu to prospělo v jídle, konečně se rozjedl.

Ja to proste poznam, ze neni pripraveny. Je na mne extremne zavisly, i kdyz ho v tom nijak nepodporuji. Prijde mi zbytecne ho takhle stresovat, kdyz to neni nutne.

Pokud place delsi dobu (vic nez par dnu, nez si zvykne) breci rano i odpoledne, tak skolku nepovazuji za „pro dobro vsech“, z pohledu ditete spis naopak… Muj syn take potrebuje kolektiv, ale dopravam mu ho jinym zpusobem - kamaradky s detmi, se kterymi se schazime, navstevy u nas doma, hriste, Sokol…

lea79
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 28.09.18 23:30

@Limi123 Tak pokud je to závisláček, tak to je jasný, že to na školku není. Já takhle nemůžu odložit mladšího, ten netoleruje ani hlídání od tatínka.

Chodí teď od září, první dny nebrečel vůbec, pak byl týden nemocný, takže beru, že je pořád ve zahřívacím režimu. Já bohužel nemám moc jiných možností, jak mu kolektiv zajistit, ale to sem tak nějak nepatří.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 28.09.18 23:39

@lea79 tak drzim palce, at to brzy prejde… Tak to je tezke s tim kolektivem… Bez toho si to take moc nedokazu predstavit…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15532 příspěvků 29.09.18 02:52

@Limi123 nám ten problém nastává teď, ve 4 měsících. Doteď dítě v klidu usínalo u kojení, starší si tu mohlo dělat, co chtělo a problém nebyl. Teď již na to asi potřebuje větší klid. Takže dopolední spánek řeším tak, že odchod ven se řídí mladším dítětem. Jak začne být unavené, vyrážíme ven. V poledne uspávám děti najednou, mladší tedy spí většinu spánku staršího na mě u prsu, sice si neodpočinu, ale aspoň spí. A odpoledne spi jak kdy, někdy ho soupnu do hacky, někdy usne u prsu, někdy neusne vubec. Ale rozhodně to není, že by v hacce uslo dítě hned. A k té miniskolce. Já na mladším dítěti vidím, že je úplně zpruzele, když tu nemá sourozence. Starší dítě chodí často s tatínkem nebo babičkou samo ven a zůstává mne tu mladší a to se z dítěte, o kterém téměř nevím, protože šťastně pozoruje sourozence, stane dítě, které chce nosit, zabavovat, je ukňourane…

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 29.09.18 12:52
@Cuddy píše:
@Limi123 nám ten problém nastává teď, ve 4 měsících. Doteď dítě v klidu usínalo u kojení, starší si tu mohlo dělat, co chtělo a problém nebyl. Teď již na to asi potřebuje větší klid. Takže dopolední spánek řeším tak, že odchod ven se řídí mladším dítětem. Jak začne být unavené, vyrážíme ven. V poledne uspávám děti najednou, mladší tedy spí většinu spánku staršího na mě u prsu, sice si neodpočinu, ale aspoň spí. A odpoledne spi jak kdy, někdy ho soupnu do hacky, někdy usne u prsu, někdy neusne vubec. Ale rozhodně to není, že by v hacce uslo dítě hned. A k té miniskolce. Já na mladším dítěti vidím, že je úplně zpruzele, když tu nemá sourozence. Starší dítě chodí často s tatínkem nebo babičkou samo ven a zůstává mne tu mladší a to se z dítěte, o kterém téměř nevím, protože šťastně pozoruje sourozence, stane dítě, které chce nosit, zabavovat, je ukňourane…

To mate super, ze mas aspon obcas hlidani pro to starsi ;-) A casem i pro mladsi. Ja takhle chodila se starsim do hernicky v obchodnim centru od 5 mesicu (kdyz prselo), protoze doma to s nim bylo peklo a tam byl spokojeny :-D I toho mladsiho to tam hodne bavi.

Ted mladsi, kdyz (vyjimecne) starsi nebyl den doma, tak se nudil take :-) To je zase vyhoda na vice detech, ze se mimi lepe zabavi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >