Už nevím, co s chronickou bolestí

1280
30.3.20 18:09

Už nevím co s chronickou bolestí

Prosím, kdo máte nějakou zkušenost, poraďte, jsem už zoufalá.
Už asi 4 roky mě trápí bolest břicha.. Střídavá, občas jsem jakoby hodně nafouklá, bolesti v podbřišku, před těmi 4 lety bylo děláno vyšetření - krev, sono, gastroskopie, vše negativní. Pak jsem otěhotněla a byl klid asi 2 roky. Nyní to mám zpět, poslední půl rok je to každodenní bolest v oblasti pravého podbřišku a pravého boku, bolí mě na dotyk jakoby v boku pod posledním žebrem (laicky bych řekla v místě ledviny). Za tento půl rok bylo několikrát děláno sono břicha s důrazem na apendix, celé sono břicha a malé pánve, rtg ledvin, brána snad 3× krev z toho 1× na gastroenterologii, vyšetření u gynekologa, neurologa, fyzioterapeutra, praktika.. Vše je negativní (díkybohu), ale příčina nenalezena. Praktik se přiklání k bolestem po císařích (srůstům), gastroenterolog si myslí, že bolest jde od žeber, že mě bolí fyzicky poslední (12.) žebro. Fyzioterapeuty jsem vystřídala 3, jeden z nich byl soukromý. Vždy jen, že se neví.. že se mi hodně stahujou svaly (mám latentní tetanii) a mám stažené svaly i v břiše (v malé pánvi, tam mám svaly hodně povolené, ale v tenzi - snažím se cvičit). Bránice taky stažená prý. Ale že by to odpovídalo bolesti v boku (žebrech) to se nezdá.
Jsem z toho fakt zoufalá, posledních 14 dní mě k tomu začala bolet ještě pravá noha (takže celková dominance pravé strany, tu mám dle fyzio přetíženou - nošení dítěte, těžké tašky na pravém rameni atd..). Ale nikdo mi nedokáže říct, co to opravdu je.
Kdyby to byly ledviny, žlučník nebo játra, nebo něco v břiše - bylo by to doufám vidět na sonu, nebo by to vyšlo z krve ne? Sono břicha mi dělali na více místech v nemocnici, takže ne vždy stejný doktor a vždy negativní.
Začíná mi z toho hrabat, pořád na to musím myslet, protože ten bok fyzicky bolí každý den :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19427
30.3.20 18:17

Dělali ti odběry třeba na celiakii? A kolonoskopii nedělali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
30.3.20 18:22

Mám to trochu podobné, mám to od zablokovanych žeber (no aspoň myslím), mám sedave zaměstnání a spatně sedím. Trochu mi pomáhá cviceni, hodně se hýbat a taky rozhýbat střeva a vůbec celou tu prostřední část, protože tu mám prostě permanentne skřípnutou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 18:28

@vokishka jo to jsem zapomněla napsat, celiakie vyloučena a ještě vyšetření na imunologii taky nic kromě lehce snížené buněčné imunity neukázalo..
Na kolonoskopii jsem objednaná, i když dle gastroenterologa to není gastro původu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 18:35

@marg a když máš bloklá žebra, tak tě to bolí kde? Mě teď na poslední fyzioterapii asi před 14 dny fyzioterapeutka řekla, že mám bloklá všechna žebra na pravé straně a skrz prodýchání v polohách je odblokovala, ale úleva žádná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22593
30.3.20 18:41

@Kolarkaa máš ještě jiné jizvy než po těch sekcích? Moje zkušenost je, že jizvy dokážou hodně potrápit, i ty letité. Nejen v oblasti podkoží, ale i spodních struktur, kde se taky řezalo. Jedné se o tzv. fasciální bolesti, které se můžou šířit i mimo jizvu, vystřelovat do okolí. Já mám třeba letitou jizvu po laparo žlučníku a když mám blbé období, bolí mě od jednoho řezu pravé podžebří, nahoru to zase vystřeluje až do ramene…Hodně velký vliv má o počasí, různé nemoci, nachlazení..to mají fascie tendenci se stahovat. Může být i vzájemná „komunikace“ jizev skrze ty fascie.
Učil tě někdo z těch fyzioterapeutů pracovat s jizvou, masírovat ji, protahovat, uvolnovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
30.3.20 18:47

Asi bych na tvém místě zkusila držet dva tři týdny držet lowfoodmap dietu - a pritom se ládovala nějakými probiotiky a posléze pomalu začala zdvihat přjem vlákniny na 30 g denně - pomalu znamená po 5 g týdně.

Srovná se tím mikrobiom, který by podobné nespecifické bolesti mohl dělat.

http://lowfodmapdieta.cz/

Přípdně pokud ti to neudělá moc velkou díru do rozpočtu zkusila bych alespoň měsíc (před dietou) užívat nějaký konopný extrakt s důrazem na CBD. Na chronickou bolest to má pomáhat, byť na neuropatickou…

Zkusila bych extrakty od medihemp - tím že to mají z celé rostliny a ne jen CBD, tak tam ty ostatní látky dělají taky nějaké dobro (je to legální, neobshuje to THC)

https://medicann.cz/…o2-extrakce/

https://examine.com/…lements/cbd/

Plus si nech od fyzioterapeutky poslat nějaké vyrovnávací cvičení na to, aby tě nošení dítěte neporouchávalo a pravidelně se protahuj a cvič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 18:52
@pe-terka píše:
@Kolarkaa máš ještě jiné jizvy než po těch sekcích? Moje zkušenost je, že jizvy dokážou hodně potrápit, i ty letité. Nejen v oblasti podkoží, ale i spodních struktur, kde se taky řezalo. Jedné se o tzv. fasciální bolesti, které se můžou šířit i mimo jizvu, vystřelovat do okolí. Já mám třeba letitou jizvu po laparo žlučníku a když mám blbé období, bolí mě od jednoho řezu pravé podžebří, nahoru to zase vystřeluje až do ramene…Hodně velký vliv má o počasí, různé nemoci, nachlazení..to mají fascie tendenci se stahovat. Může být i vzájemná „komunikace“ jizev skrze ty fascie.
Učil tě někdo z těch fyzioterapeutů pracovat s jizvou, masírovat ji, protahovat, uvolnovat?

nn s jizvou nikdo nepracoval, ale byla jsem objednaná na viscerální terapii teď poprvé, právě na masáž fascií a vnitřních orgánů, ale kvůli Covid mi to zrušili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 18:55
@Ou píše:
Asi bych na tvém místě zkusila držet dva tři týdny držet lowfoodmap dietu - a pritom se ládovala nějakými probiotiky a posléze pomalu začala zdvihat přjem vlákniny na 30 g denně - pomalu znamená po 5 g týdně.

Srovná se tím mikrobiom, který by podobné nespecifické bolesti mohl dělat.

http://lowfodmapdieta.cz/

Přípdně pokud ti to neudělá moc velkou díru do rozpočtu zkusila bych alespoň měsíc (před dietou) užívat nějaký konopný extrakt s důrazem na CBD. Na chronickou bolest to má pomáhat, byť na neuropatickou…

Zkusila bych extrakty od medihemp - tím že to mají z celé rostliny a ne jen CBD, tak tam ty ostatní látky dělají taky nějaké dobro (je to legální, neobshuje to THC)

https://medicann.cz/…o2-extrakce/

https://examine.com/…lements/cbd/

Plus si nech od fyzioterapeutky poslat nějaké vyrovnávací cvičení na to, aby tě nošení dítěte neporouchávalo a pravidelně se protahuj a cvič.

děkuji za obsáhlý příspěvek, podívám se na to.. Mám cvičit i Mojžíšovu metodu na zpevnění svalů v malé pánvi, opět kvůli Covid zrušeno.. musím teď počkat.. Mě jen zaráží, že by takovou fyzickou bolest mohlo dělat žebro - ještě ke všemu 12té, které se nedá ani mobilizovat..
Ten mikrobiom, že je jiný, než by měl být, by se nazjistilo na gastroskopii? Bral se vzorek k vyloučení Helicobacter pyroli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
30.3.20 18:55

Zdravím, pokud ti řekli, ze to je od zablokovaných žeber a vůbec obecně od pohybového aparátu, tak doporučuji suchou jehlu. Je to metoda, která dokáže uvolnit věci, se kterými si pouhá fyzioterapie neporadí. U nás tuhle metodu (dle zákona) může dělat pouze doktor- většinou neurolog, takže si to nenech dělat od někoho jiného, ma to svůj důvod. Co vím, stejně to u nás moc lékařů nedělá, doporučuji doktora Spodenejka (Brno poliklinika Viniční) nebo doktora Vilhelma (Šumperk). Jinak oba mají atestaci i z fyzioterapie (kromě neurologie), takže jsou to opravdu odborníci, mám s oběma dobrou zkušenost. Doktor Vilhelm to má na svých stránkách moc pěkně vysvětleno, zkus se na to podívat, možná by ti dokázali pomoc. Držím palce, ať to pomůže, vím jaká je to zoufalost žít s chronickou bolestí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22593
30.3.20 18:59
@Kolarkaa píše:
nn s jizvou nikdo nepracoval, ale byla jsem objednaná na viscerální terapii teď poprvé, právě na masáž fascií a vnitřních orgánů, ale kvůli Covid mi to zrušili…

To je docela škoda, tohle patří do kompetence fyzioterapeuta. Až pomine komplikace s koronou, určitě tu viscerálku zkus. Co jsem slyšela, má dobré výsledky a mohlo by se ti významně ulevit…Jen počítej, že zpočátku je to celkem nepříjemné, ty masáže hlubších struktur. Ale pozdější úleva je značná.
Další věc je, že ty potíže můžou být u řetězené. Začne to jizvou, tělo tomu uhýbá a bloknou se třeba žebra nebo bederka. Klidně může jít o kombinovaný problém, který je třeba pozvolna rozplést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
30.3.20 19:05

@Kolarkaa gastroskopie nevidí mikroby a zjišťoval se jen ten HP. Nějaké celkové vyšetření toho kdo ti bydlí a nebo nebydlí v trávicím systému se rozhodně nedělá standardně a nejsem si jistá, jestli ho vůbec platí pojišťovny - on výzkum jako takový je dost na začátku, takže podložené legeartis procedury nejsou úplně v dostatečné šíři.

Jako může to být a nemusí - to že se nafukuješ je jedním z vodítek. že by tady mohlo něco být a nemělo by to mít jak ublížit, kromě toho že to teda bude stát dost času při vaření. Ale zase v rámci karantén se taková dieta drží líp, méně lidem musíš vysvětlovat proč pár týdnů jíš divně.

Jinak tu mojížšovou a nebo něco podobného na pánevní dno a bedra/hluboko uložené svalové skupiny můžeš začít cvičit sama, jen nechoď přes bolest.

Tohle by mělo být celekm v pohodě.

pánev
https://www.youtube.com/watch?…

a tohle je moc pěkná sestava na stabilizační systém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 19:06
@pe-terka píše:
To je docela škoda, tohle patří do kompetence fyzioterapeuta. Až pomine komplikace s koronou, určitě tu viscerálku zkus. Co jsem slyšela, má dobré výsledky a mohlo by se ti významně ulevit…Jen počítej, že zpočátku je to celkem nepříjemné, ty masáže hlubších struktur. Ale pozdější úleva je značná.
Další věc je, že ty potíže můžou být u řetězené. Začne to jizvou, tělo tomu uhýbá a bloknou se třeba žebra nebo bederka. Klidně může jít o kombinovaný problém, který je třeba pozvolna rozplést.

to je super myšlenka, protože prý se mi bolest řetězí, kolikrát se mi bez příčiny stáhnou svaly na krku, ty mi zablokují krční páteř, pak se přesouvá do lopatek - pocit na infarkt na hrudní kosti, pak zpátky do toho boku.. vždy dominuje ta pravá strana, jen bolest na hrudníku je „u srdce“.. tohle přičítám tetanii a je to bolest, která je za pár dní pryč, ale v tom boku se to drží nonstop..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
30.3.20 19:09

Jinak jako jsou firmy, co to vyšetření mikrobiomu nabízí - tohle alespoň dělá mikrobiolog a snaží se dělat i vědu, ne jen byznys.
https://probione.com/

Ale jako ta cena je docela vysoká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
30.3.20 19:10
@Ou píše:
@Kolarkaa gastroskopie nevidí mikroby a zjišťoval se jen ten HP. Nějaké celkové vyšetření toho kdo ti bydlí a nebo nebydlí v trávicím systému se rozhodně nedělá standardně a nejsem si jistá, jestli ho vůbec platí pojišťovny - on výzkum jako takový je dost na začátku, takže podložené legeartis procedury nejsou úplně v dostatečné šíři.

Jako může to být a nemusí - to že se nafukuješ je jedním z vodítek. že by tady mohlo něco být a nemělo by to mít jak ublížit, kromě toho že to teda bude stát dost času při vaření. Ale zase v rámci karantén se taková dieta drží líp, méně lidem musíš vysvětlovat proč pár týdnů jíš divně.

Jinak tu mojížšovou a nebo něco podobného na pánevní dno a bedra/hluboko uložené svalové skupiny můžeš začít cvičit sama, jen nechoď přes bolest.

Tohle by mělo být celekm v pohodě.

pánev

a tohle je moc pěkná sestava na stabilizační systém

Děkuji za tipy :kytka:
Já jsem Mojžíšovku cvičila, nešlo mi otěhotnět, po ní jsem otěhotněla hned, ale už si nepamatuji - resp. nejsem si jistá správným prováděním cviků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama