Reklama

Úzkosti, paniky - jak dlouho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 16.07.18 10:13
Úzkosti,paniky-jak dlouho?

Holky, jak dlouho u Vás trvaly úzkosti a panicke ataky, než se to upravila do „normálu“?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pifinka
Kecalka 468 příspěvků 16.07.18 10:21

Ahoj, to záleží na mnoha faktorech, třeba zda se léčíš a jak se k nemoci stavíš, jak žiješ atd. Já dlouho nevěděla oč jde, takže než jsem začala brát AD, trvalo to celkem dlouho. Po nasazené léků jsem se zlepšovala celkem pozvolna, úplně dobře mi bylo asi do půl roku, ale po letech se to vrátilo ve formě úzkostné poruchy, takže beru AD znovu. Držím palce.

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 16.07.18 10:39

@Pifinka Dlouhodobě beru Asentru. Na konci května jsem nemohla vůbec spát a úzkosti a paniky se brutálně rozjely. Bylo to asi dlouhodobým stresem z práce a velké vytížení. Postupně jsem navysila Asentru (50-75 a teď jsem 14 dní na 100) a navíc mi přidali Tritico na noc. Psychiatr mi doporucil vymenit Tritico za Mirtazapin,ale se spankem je to lepsi a cetla jsem dost negativnich recenzi na Mirtazapin-tak nevim. Na terapie chodím-mám koncept založený na sebeprijeti,přijetí všech těch stavů a návrat k sobě samé. Snažím se,ale při atakach to absolutně nezvladam příjmat☺

AntoanetLaura
Povídálka 19 příspěvků 16.07.18 11:50

Ja jsem si na PP prisla sama jelikoz doktori na me koukali jak na E.T. a brala AD asi půl roku. Dali mi jen 0,25 Neurol. Jenze me jak neco je musim se v tom nimrat, nekdy mi to přihorsilo..nesmela jsem číst ani vedlejsi ucinky leku, hned jsem je mela…ale casem jsem se ji úplně zbavila. Vim, ze patrim mezi tech par stastnych a jsem za to vdecna. Ale da se toho zbavit, opravdu. Jen musite asi najit vlastni zpusob, co jsem zkoumala, kazdymu pomaha neco jineho. :kytka:

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 16.07.18 12:08

@AntoanetLaura Moc děkuju za „nadeji“ :srdce:

AntoanetLaura
Povídálka 19 příspěvků 16.07.18 12:25

@Locika888 Kdyz jsem ataky ještě měla hodně jsem trpela na buseni srdce nebo mi prislo jak, kdyz vynechava a taky na dech a nemoci polykat (byli i jine, ale toto nejvic) Mam slabe srdce, tak asi proto jsem ho tolik hlídala. Co mi když uz ataka prisla doopravdy pomohlo bylo lehnout si k partnerovi, ne kvuli podpore, ale protoze kdyz jem mu přitiskla hlavu na hruď slysela jsem jeho tep a dech a pomalu prestavala vnimat svůj, protoze se to překrylo… Vetsinou jsem pak alespoň usla a zaspala to. Nastesti i kdyz tomu samozřejmě nerozumnel vedel, ze mi bude lepe, tak se necukal :) Dneska to budou 2 mozna i 3 roky bez zachvatu. Nekdy ma tendenci prijit, když něco prezenu, ale uz to umim zahnat. Drzim palce ;) :palec:

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 16.07.18 14:32

@AntoanetLaura Moc Ti děkuji. Já to mám při atakach podobně. Když ležím u přítele snáším to o hodně lépe. Ale když mám být sama je to masakr. Vím,ze mam být trpělivá,ale docela mě to ubiji. Přijde mi,ze to trvá příliš dlouho a chybim si taková,jaká jsem byla dřív. :) Kazdopadne Ti moc gratuluji. Je uzasne vedet,ze to jde ☺

AntoanetLaura
Povídálka 19 příspěvků 16.07.18 22:07

@Locika888 Na co v takovych chvilich nejvic myslis? Kdyz je ti doopravdy zle?

z1908
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 16.07.18 22:18

Do normalu uz nikdy, bohuzel

j-p
Extra třída :D 11686 příspěvků 16.07.18 22:55

@Locika888 :( bohužel já s tím bojují už 4.roky :,( !Ale já AD nikdy nejedla a ani nechci.

AntoanetLaura
Povídálka 19 příspěvků 16.07.18 23:52

@z1908 Ja na tom jsem v celku jako driv uz po letech. Vim, ze nekomu pomuze, ze ma pro co zit, treba prave deti. Ja uz jsem byla psychicky tak unavená z toho vseho, ze jsem se sobecky rozhodla, ze teda radeji umru, nez se stale bat. Nastvala jsem se a vykrikla ,,Fajn, jestli me to ma zabit, tak ale hned, cekat na to nebudu" a najednou sel zachvat pryc… A když jsem zas později cítila, ze na me jde, tak jsem se snazila nahodit podobny psychicky stav. A uz nikdy me nepohltil. Me proste pomohlo to, ze jsem to vzdala. :? A ziju lepe, jak kdyz jsem se upinala k vecem, co jsem jeste nestihla. Nekdy se citim divne chvili, ale vzdy to prejde.

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 17.07.18 09:02

@AntoanetLaura To se mění. Tahle série atak se ubírala od práce, po bydlení, to, že nejsem dost dobrá, že jsem to všechno nezvládla, že nejsem v tomhle období dobrou přítelkyní, co bude s mým životem, jak to bude s přítelem, teď máme jet na dovolenou, čehož se neskutečně bojím. Mám nastoupit do nové práce a toho se taky bojím. Největší strach mám asi z tetanického záchvatu a z toho, že tohle už nikdy neskončí. Dřív, když jsem měla tyhle stavy snažila jsem se makat, měla jsem uklizeno jako nikdy, pořád jsem někde lítala. Pomalu to odeznívalo a jak říkáš, pomohlo mi tehda to, že jsem to vzdala. Když přicházel záchvat řekla jsem mu, tak pojď, ať to máme za sebou a dobrý. Měla jsem tři roky klid, občas se nějaký pidi záchvatek vkrádal, ale tím, že jsem byla v pohodě dokázala jsem se nad to povznést. Ale nedokážu pochopit, že mě to teď takhle smetlo a že to trvá tak dlouho. A že takových těch klidných chvil, kdy si říkáš, že už to bude dobrý bych mohla napočítat na prstech jedné ruky. A už jsem z toho fakt nešťastná a unavená a pomalu to začínám vzdávat.

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 17.07.18 09:03

@j-p To je mi moc líto. A jak to zvládáš?

Locika888
Povídálka 31 příspěvků 17.07.18 09:04

@z1908 A jak dlouho bojuješ? Víš, co to způsobilo? A bereš AD?

j-p
Extra třída :D 11686 příspěvků 17.07.18 09:29

@Locika888 :hug: učím se s tím žít.Mne to vyvolalo první porod,když doktoři vše posrali… A my z malou málem umřeli.Tak mne ta panika polozila moc až na půl roku do postele.Uz sem myslela,ze se z toho nikdy nevyhrabu. Oporou mi byl manžel.V
Bez něj bych tu dávno nebyla :( :,( !!A ty to máš z čeho?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama