Poradna pro látkování a látkové pleny
Miloslava Ščerbová
Hmm desinfekce? No myslím že je Mio fresh.........já teda sem tam kápnu do praní tee tre oil a nebo levandulový olej.
Ja jsem si taky koupila dve HHS, uz se na ne tesim.
Pavli, ja jsem cetla asi na baby cafe ze jakakoliv kyselina poskozuje ty bambusovy vlakna a ocet je slaba kyselina octova. Taky tam jsem se docetla, ze se teda na prani bambusek nema pouzivat. Na dezinfekci je pry pak dobry ten tea tree olej, co dava taky Katy. Katy, kde ho kupujes?
Pavli, jeste na tebe mam dotaz, kde si si objednala konopno-bambusovou latku na vkladacky, taky bych si je usila, i kdyz stroj nemam. Ale myslim, ze by to stacilo obsit i v ruce, ne?
Květinko dávám normální tee tre oil co prodávají snad všude. Už an nevím kde jsem ho kupovala. ![]()
katy:jj skočím do lékárny snad na mě zase nebudou koukat jak z jara:-D
květinka:koupila jsem tady :http://www.sijemdetem.cz/…-k-dispozici
jo já si myslím že i v ruce když to utáhneš tak to půjde ![]()
květinka:teda toto:
http://www.sijemdetem.cz/…alsi-v-lednu
tamten odkaz je na klas.bambus + bavlna
Dik Pavli, zkusim si koupit, jak je to flis, nebude se to asi tolik trepit.
Ja jsem dnes rano konecne vyzkousela pletene vlnacky, no kompletne mi vse pokakal, takze se uz susi ![]()
neczucz, tak jsem kolem toho trosku postourala a moc ma neutralni az zasadite pH.
kvetinka56 píše:
neczucz, tak jsem kolem toho trosku postourala a moc ma neutralni az zasadite pH.
Nene, to mě neukecáš. Určitě slabě kyselá. pH moči jsem měřila pravidelně ![]()
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8D
http://www.jergym.hiedu.cz/…em/moc2.html
http://www.wikiskripta.eu/…PH_mo%C4%8Di
Pravda, děti nemaj moc masa, ale mají dost živočišné bílkoviny z MM nebo UM.
Je, a uz vim kde vzniklo nedorozumeni. Kyselina octova je slaba kyselina, coz neni to stejny, ze ma slabe kysele pH. Ja jsem totiz vystudovany chemik, tak jsem pouzila automaticky chemicky vyraz. Kazdopadne kyseliny bambusu nesvedci ![]()
ahoj, nečetla jsem vše, jen to o octu a bambusu… jak vadí bambusové látce kys.citonová, která je v ecoveru, stejně vadí i ten ocet, prala jsem divá v octu, že dělám pro plenky to nej a nakonec jsem je mohla vyhodit, od té doby co peru jen ulrichovi jsou plenky super a hodně lidí chválí jemnost…
tak asi na tom něco bude…
jinak co se týče moče, tak její pH určitě neva, spíš vadí zbytkové soli, které pak dělají fleky i bez káka…
Tak prvni noc v latkovkach za nama. A hlasim moc velkou uspesnost, ja jsem nadsena, uz nikdy jednorazovky na noc, jenom v pripade nouze. Maly mel vazacku HHS, dovnitr jsem mu dala jednu bambusovou Kiko plus bamboo prefold naskladanej, aby to vydrzelo. Mam ucuranka a bala jsem se, aby mu to v noci neprovlhlo naskrz. No a po 11hodinach mel tu vazacku jenom jemne vlhkou, vlnacky Disana byly uplne suche
Takze dnes na noc to zkusim bez ty Kiko plenky a uvidime, co to vydrzi.
Jo holky, a kdo pletete vlnacky, Vlnap ma ted na Maxi Color skvelou nabidku za 45,– klubicko (puv. cena 85).
Ja ty vlny doma mam uz hodne, ale asi do toho pujdu, prece jenom malej roste a vlnacku budeme potrebovat hodne, protoze jsem se do nich zamilovala ![]()