ve třech letech nechce sourozence...

Anonymni
26.9.08 09:41

ve třech letech nechce sourozence...

Ahoj, jsme ve „fázi“ ppříprava na plánování miminka :lol: … máme doma 3-letého syna , kterého se manžel zeptal :
nepořídíme si miminko"
já nechci miminko!!!„
ty nechceš bratříčka nebo sestřičku??“
„NE!!!“
„ale vždyť to je fajn mít sestřičku nebo bratříčka maminka i já je máme a jsme moc rádi“
„JA NECHCÍÍÍÍÍÍÍ“
„BUĎTE SE NMOU SAMI“ :roll: 8O :lol:
Co co teď??? Skousne to, až to příjde…nechat to tak nebo mluvit a mluvit???
BTW: mám strach aby „nespadl z lopatky“ hlavně u prarodičů…ti se moooc těší na holčičku už mnoho let - a kdyby se povedla…no nevím :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24918
26.9.08 10:03

My jsme za „fází“ přípravy a Libča ještě dneska říká, teda občas, že mimino nechce. Pak chce aby to byl brácha, pak zas ségra.
Asi se to jejich rozhodnutí nedá brát až tak vážně.
Libča mi schválně leze na klín, že jde zasednou miminko. A za chvilku přebírá hračky, které mu prý dá.
Chce to klid, čas. Určitě nebou šílěně nadšený, až se mímo narodí. Poznají, že je to malý červík se kterým nic není, jen práce.
Ale zvyknou si, musí.

Nebo si to maluji v růžových barvách????
Snad ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
26.9.08 10:50

Ahoj.
Tak v první řadě jsem se nikdy neptala,jestli chtějí miminko.Až když už bylo počato,tak jsem si teprve o tom začli povídat.Ne ptát,ale :„Budeme mít miminko.Bude to tvůj bráška nebo sestřička.....“ V knížce jsme jim ukazovali,jak ten prďolka roste.Potm se nás pořád ptali,ajk je teď veliké. :lol: Na UTZ jsme je brávali.A popisovali,co tam vidí......Prostě jsme je na to během celého těhotenství připravovali........A můžu říct,že přírůstek vzali úplně úžasně.Kubík oba sourozence.Chtěl pomáhat,dával dudlík…
A Gabka brášku taky vzala dobře.Jen asi týden vysedávala celé noci na nočníku,že nechce spát,že musí čůrat.To byl asi způsob žárlení. :nevim: Pak se nějakou dobu na malého jen koukala,ale nesahala.Později už to bylo úplně v pohodě.

Hlavní je,aby dítko vědělo,že není odstrčené.Musíš si i mezi plínkama najít čas si s ním pohrát,pomazlit,potulit,povídat.....Prostě být s ním.Neboj on se s tím srovná. :wink:

A co se týče prarodičů? Popros je o pomoc.Ať si ho berou ven.Aspoň si spočneš a syn bude šťastný. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
26.9.08 11:09

kdyz jsem otehotnela tak nam syn na otazku jestli chce bratricka nebo sestricku neustale odpovidal : Nechci a nechci :)

ted je nadsen, vseho se ucastni a to od doby kdy ho uvidle na UTZ :)

takze klid to se podda :)

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
26.9.08 11:54

ahojky,

taky bych to nehrotila tohle mi přesně řikal malej. Ale chtěl sestřičku a ta se taky povedla. Jinak taky nevim jaký to bude, až se malá narodí ale holt ho budu muset zaměstnat, aby mi pomáhal a myslim si, že on bude. Chtěl by dělat všechno luxovat, vařit no prostě to co dělám já … hlavně aby mu to vydrželo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
26.9.08 12:21

Hm, tak ja bych se syna na tohle neptala. Proste jak pise Jirabobes az bude zadelano, pomalu na to pripravovat.
U nas to probehlo hladce, ted vidim, jak se maji radi, jak Jituska na brasku hledi se zamilovanim, a on ji ochranuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.9.08 12:50

To jeste nic neni, nasemu to bylo v cca 3letech vcelku jedno, kdyz se sestricka narodila mel 3,5 zadne zvlastni emoce, spis nezajem, ted je ji 10mes. a nejradeji by ji zabil :cry: , casto krici ze ji nechce, ze ji zabije…Jde to pomalu. Psycholozka se vyjadrila ze je to vcelku normalni reakce :roll: Nekdy ji ale brani a neda ni na dopustit, takove chvile jsou zatim v mensine. Drzte se.

• Nahlásit
  • Citovat
926
26.9.08 13:45

Já nějak nechápu dotaz … to se fakt chcete rozhodnout jestli mít nebo nemít druhé dítě podle toho, jak to cítí váš 3-letý syn? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.9.08 14:15

Ne, nebudeme se řídit podle syna…Jen jsem chtěla vědět, jak ho připravit , že mimuš bude…on je celkem dost citlivý :roll: …mě by taky nenapadlo se ho zeptat, ale co se honí v mužském mozku 8O :roll: :roll: , toť je mi záhadou :evil: … Děkuji za rady, nechám to plavat a jak se zadaří budeme mluvit a ukazovat
Evikk, šlo mi o radu zda o miminku mluvit už nyní (ve fázi přípravy), když postoj syna je ne zrova vstřícný nebo až bude v bříšku pomalu připravovat…:wink: :P , osobně nerozumím co nechápeš :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
28.9.08 07:59

Holky, tak u nás je to úplně stejné! :roll: :roll: :roll:
Zatím jsem těhu jen chviličku, ale malý má stejné reakce! Zrovna včera jsme si hráli a on mě nechtě bouchl do břicha a já jsem mu vysvětlovala, že musí dávat pozor, protože jinak nebudeme mít miminko a on mi na to řekl, že on stejně žádné mimnko nechce! Tak jsme si o tom chvíli povídali, ale pak jsem to vzdala - viděla jsm negativní reakci tak jsem to nechala až na vhodnější příležitost!
Diskutovat o miminku budeme i nadále a budu se snažit ho na to připravit, ale jaké budou reakce až se mimi narodí to vůbec netuším! Ale snad to bude dobré!
Jediné s čím by jsme mohli mít asi dost velký problém je ten, že se na chudáčka řítí moc změn najednou! V květnu by se nám mělo narodit mimčo a buď od ledna 2009 nebo od září nastupuje do školky - takže mám strach z tolika změn najednou, ale věřím tomu, že je šikovný a přizpůsobivý a všechno v pohodě zvládneme! :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama