Vedlejší účinek antidepresiv Asentra

Anonymní
3.5.20 14:17

Vedlejší účinek AD Asentra

Dobrý den, omlouvám se za anonym, ale je to pro mě dost citlivé téma. Tak snad pochopíte, najde se prosím někdo, kdo užívá AD Asentra?
Začala jsem 5 dní brát půlku 50 mg, pak celou tbl 50…od té doby mě již týden hrozně bolí břicho, žaludek, tlačí. Byla jsem i u lékaře, na UTZ vše v pořádku, krev také, tak to pricitam Asentře, nezvracim, nemám průjem, jen mě bolí hrozně to břicho, že nemohu ani nic dělat. Prosím měli jste to někdo? Za jak dlouho to odezní? Je to hrozné, musím se starat o 3 dětí. Teď nemohu, manžel pomáhá, ale jak dlouho to bude trvat? Děkuji moc za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.5.20 17:02

Ahoj, může se to stát. Zhruba 2 týdny po začátku užívání, než si tělo zvykne…pokud by to pretrvavalo déle, tak zkus zajít za svým psychiatrem, ať ti napíše jiné AD. Na výběr je hodně preparátů, Asentra patří k těm nejlepším…lékař ti určitě poradí, pokud ti to nepřejde. Brala jsem Asentru cca rok, ze začátku jsem měla nechutenství, bylo mi celkově špatně, ale pak se vše obrátilo k lepšímu. Opravdu to stojí za to počkat a být trpělivá, účinky se dostaví.

• Nahlásit
  • Citovat
3.5.20 18:09
@Anonymní píše:
Ahoj, může se to stát. Zhruba 2 týdny po začátku užívání, než si tělo zvykne…pokud by to pretrvavalo déle, tak zkus zajít za svým psychiatrem, ať ti napíše jiné AD. Na výběr je hodně preparátů, Asentra patří k těm nejlepším…lékař ti určitě poradí, pokud ti to nepřejde. Brala jsem Asentru cca rok, ze začátku jsem měla nechutenství, bylo mi celkově špatně, ale pak se vše obrátilo k lepšímu. Opravdu to stojí za to počkat a být trpělivá, účinky se dostaví.

Moc děkuji za reakci. Řekla bych že psychika je o fous lepší už i po těch 10 dnech brání, ale ta bolest žaludku je hrozná. Jdu ještě příští týden na Gastro, abych to nesvadela jen na tu Asentru, ci se nejedná náhodou shodou okolností o nějaký zánět žaludku. Kéž by se to srovnalo. V září jsem totiž zkoušela nasadit Cipralex a byl to horor, měla jsem po něm přes den hrozné úzkosti, takové jaké jsem předtím neměla. Vydržela jsem to 3 týdny a pak vysadila. Zůstala jsem jen na Trittico 75 na noc a Neurolu na noc 0,5 ale nemohu ten Neurol brát dlouhodobě a teď i v důsledku koronaviroveho šílenství jsem začala mít přes den úzkosti, tak mi doktorka nasadila tu Asentru s tím že je dobre snasena. Tak uvidíme, moc si preji aby se to bricho spravilo, jinak bych to nevydržela. Jinak nechutenství mám také, absolutně žádný hlad a zhubla jsem už 4 kg, což mi teda jako jediné nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
3.5.20 18:56

Stává se to často, když jsem začala brát Sertralin (stejná účinná látka jako Asentra), strávila jsem první týden mezi postelí a záchodem. Ustálilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 19:58
@akavi píše:
Stává se to často, když jsem začala brát Sertralin (stejná účinná látka jako Asentra), strávila jsem první týden mezi postelí a záchodem. Ustálilo se to.

Prosim a za jak dlouho se to ustálí? Já nezvracim, jen mě hodně bolí pořád žaludek, břicho. Takový tlak celý den. A dnes jsem zaznamenala i úplně staženy krk… což jsem předtím neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 22:52

@AlexandraSimunkova pro jistotu si zajdi, ať víš na čem jsi. Snad to bude ok. Zavolej si třeba i psychiatrovi, určitě s tím má zkušenosti a poradí ti.

• Nahlásit
  • Citovat
639
4.5.20 07:30
@Alexkasandra píše:
Prosim a za jak dlouho se to ustálí? Já nezvracim, jen mě hodně bolí pořád žaludek, břicho. Takový tlak celý den. A dnes jsem zaznamenala i úplně staženy krk… což jsem předtím neměla.

Nevím, jak navyšuješ, ale já navyšovala po týdnu, šestý den se to trochu ustálilo a po navýšení zase trochu zhoršilo, ale už jsem nelítala na záchod desetkrát denně. Úplný klid byl asi po 3 týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama