Velikonoční menu, co vaříte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina919
Povídálka 42 příspěvků 17.04.19 07:43
Velikonoční menu, co vaříte?

Ahoj holky, jak to už bývá Velikonoce jsou za rohem a rodina se mi sejde jen letos jsem trochu pozadu a nemám tušení co budu vařit :lol: Prosím podělte se o vaše menu a co plánujete :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
malá_holka
Extra třída :D 11315 příspěvků 17.04.19 07:47

My děláme na patek špenát, pak na víkend bramborovej salát a krůtí řízky a v pondelí kuřecí roladu. a upecem si mazanec. klasika.

LenkaN26
Závislačka 4236 příspěvků 17.04.19 08:03

Zítra je v práci špenát, v pátek budeme grilovat, v sobotu asi také, v neděli nevím neb jedu k rodičům a v pondělí bude pečená kachna, červené zelí a bramborový knedlík. Samozřejmě mazanec, beránek, perníčky a nějaké chlebíčky a jednohubky pro koledníky.

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 17.04.19 08:23

Pátek+sobota budeme u ségry, ta menu tají :think: V neděli si asi upečeme kachnu, chlap není moc na zelí, tak k ní dělám smažené nudle, velmi české :D V pondělí jsme u našich, táta si postavil udírnu, tak hádám, že do ní hodí lososa :srdce: Žádné super sváteční menu nedržíme, malé jsou 4 měsíce, takže až bude starší ;)

sakota
Kelišová 5778 příspěvků 17.04.19 08:28

Na zitra neco zeleneho, vaham mezi spenatem a jenom nejakym salatem se spoustou rukoly a polnicku, varena vejce a pokud budu u nasich, tak kousek beranka (snazime se stylove, jen nevim, jak poresi ty nekvasene chleby…) Patek je pust, max kurku sucheho chleba, easy. V sobotu jeste nevim, neco obyc, mozna testoviny? Brambory s tvarohem!!! A v nedeli asi vypecky s br. knedlikem a spenatem, at je to slavnostnejsi. :)

Bubla_Bučková
Kelišová 6346 příspěvků 17.04.19 08:43

Jsem z vesnice, ale zvyky moc neznám nebo si nepamatuju :nevim: pekl se beránek, já nevařím ani nepeču nic. Kdyby se chodilo na koledu tady, to sem měla ráda jako malá, tak bych barvila vajíčka, koupila čokoládové.

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 17.04.19 08:53

Nějaká inspirace je i TADY ;)

u nás bude zítra hráškový krém ;) na zelený čtvrtek.
Jinak v sobotu budu dělat nádivku a uzenou polévku čočkovou.
V neděli jsme celý den u tchýně.
A na pondělí příjdou prababičky a bude kachna se zelím, br. knedlíkem.

jinak bude mazanec, beránek, perníčky, linecké..
a různě z vajíček studené večeře dál a dál :lol:

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 17.04.19 08:53

Na pátek kančí guláš, sobota řízek a brambory na kyselo + mazanec, neděle kachna, zelí, knedlík a polévka a pondělí budeme u tchýně a to se nechám překvapit :lol:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 17.04.19 14:11

Zítra to vidím na špenát. V pátek, bude půst, takže maximálně upeču jidáše, nic víc. O víkendu jeden den sekaná nebo nákyp s kopřivama a druhý den bych ráda zkusila udělat jehněčí (jestli seženu).

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 17.04.19 19:33

@modravlocka jak by jsi delala jehneci?
Me to moc nejede, dcerce jsem to delala do prikrmu jako vyvar, no smrdelo mi to.Ale.kamarad to udelal na grilu, jakoze kotlety a bylo to luxusní. Jenze je kuchař a mel to nalezony nekolik dni..
Rada bych jehnecimu dala sanci.. :think:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 17.04.19 19:39
@lucynka25 píše:
@modravlocka jak by jsi delala jehneci?
Me to moc nejede, dcerce jsem to delala do prikrmu jako vyvar, no smrdelo mi to.Ale.kamarad to udelal na grilu, jakoze kotlety a bylo to luxusní. Jenze je kuchař a mel to nalezony nekolik dni..
Rada bych jehnecimu dala sanci.. :think:

Ještě jsem ho nedělala, bude to premiéra. Ale jsem poučena od zkušenějších: Musí to být maso z mladého kusu, to není tak cítit. A je třeba použít hodně bylinek a česneku. Zatím mám představu, že to naložím a upecu. Zítra jdu na nákup, tak uvidíme, s čím se vrátím. ;)

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 17.04.19 19:42

@modravlocka to nalozeni bude asi hodne dulezite.. :think:
Jak rikam, ja to varila jen jako vyvar do prikrmu.
Tak. drzim palce at sezenes a pal poreferujes jak jsi to delala a jak chutnalo ;)

A nebo muzes rovnou vlozit recept SEM , recept na jehneci jsem tady jeste myslim nevidela :think:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 17.04.19 19:46

@lucynka25 Dám vědět, jak jsem dopadla. Snad z toho nebude faux pas, mám pozvanou návštěvu. :lol:

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 17.04.19 21:01

@modravlocka drzim palce :kytka:

LenkaN26
Závislačka 4236 příspěvků 18.04.19 06:26

@modravlocka je dobré to maso dát do octové vody, ta hodně ten puch skopového strhá. Jinak za mě je top upéct jehně či kůzle na rozmarýnu a česneku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama