Reklama

Velmi nízká váha u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 23:53
Velmi nízká váha u kojenve

Prosím mam dotaz nebo spis potřebuji uklidnit…je zde nekdo, kdo ma nebo mel miminko s velmi nízkou vahou?
Mam holcicku, porodni vaha 3330g, po propusteni 3025g, 14 dni 3290, 7.tyden 3720 a pak ve 2 mesicich 3760g. Nárůst za dva tydny pouze 40g.
To uz jsem běžela k pediatrovi, po dohode nasadila dokrm 2× denne nutrilon a od te doby (3 tydny) dokrmuji a aktivne resim s laktaci poradkyni zvyseni laktace apod.
Jen mi jde o to, ze jsem nikde nenarazila na tak nizkou vahu ve 2 mesicich. Vsichni uvadi vetsinou 4 a pul kila a vice a ja mam z toho akorat depky :(
Prijde mi, ze me možná mel pediatr na nizsi vahu upozornit uz v tech 7 tydnech. Mala byla spokojená, relativne, 1× hlen ve stolici, nekdy zelená a nekdy tmavsi curani. Ale vse jsem v tech sedmi tydnech hlasila a dr na to nic nerikal.
Bojim se, ze jsem ji mohla nejak ublížit, nebo ze ji trapim hlady…uz si nejsem nicim jista :( um davam 2× denne 90ml ale dnes tu byla LP a radi vysadit uplne, at se mi rozjede mleko, ze zkusime, zda bude vaha stoupat i bez um… male ma ted 2 mesice a 3 tydny a ma cca 4200. Porad mi to prijde srasne malo ale chapu, ze nemuze z tydne na tyden nabrat kilo. Prumer je pry 150 tydne a to ted nabrala…
Jen se fakt desim toho ze vazi strasne malo..ani v tech grafech rustovych neni :,( :,(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mgdln
Závislačka 4511 příspěvků 22.09.18 00:28

Klídek. Nejdůležitější je klidná matka a ne vystresovaná tabulkama. U nás porodní váha 2850, dítě plně kojené, takové přibývání jako píšeš ty se nekonalo, dítě je zdravé a silné. První přírůstek na váze se konal okolo 3.měsíce.
Spíš bych, než na váhu, hleděla, zda je dítě spokojené a hodnotila jeho celkový vzhled. Každé dítě nemusí být buclaté jak barokní andělíček.

Zarazila mě tebou uvedená zelená moč.

Pokud dítě nevypadá jak echt podvyživené, vyprdla bych se na UM a kojila. Leda, že bys nemohla unést brečení dítěte, než se rozkojíš nebo vychytáš různé potíže. UM podle toho, co jsem mohla vidět dítě uspí a fakt jsou větší tlouštíci. Ale osobně v tom nevidím pozitivum.

Zachovej klid a zapoj intuici matky.

mgdln
Závislačka 4511 příspěvků 22.09.18 00:36

Ještě k těm tabulkám… podle věku se „měří“ délka dítěte a podle délky dítěte se posuzuje hmotnost.
Tvoje holčina je jak dlouhá… na jakém percentilu?
Pokud je malá, nemůže vážit tolik, co nějaký čahoun.

;) neboj, to zvládnete… kor když je pediatr i laktační poradkyně v klidu … ti už viděli dětí a kdyby byla malá podvyživená, určitě by tě na to upozornili.

veria
Generální žvanilka 23391 příspěvků 1 inzerát 22.09.18 01:08

Nevím no, já bych u toho dokrmu tedy zustala, pokud po něm začala nabírat. Jestli oi kojení nepribyvala tak bylo asi málo mlika. Taky dokrmuju, protože proste málo mlika a dítě rvalo hlady a nepribiralo, a teď nabírá pekne a je spokojena. Kojení se udržuje pořad na te same úrovni (dávám 1-2 dokrmy denne, už poznám kdy má málo).

X_Cassiopea
Stálice 93 příspěvků 22.09.18 01:24

Ahoj, poslechni svojí intuici. Já měla první holčičku porodní váha 2660, kojila jsem jí co to šlo, ale měla jsem mléka málo. Poradili mi jednu dávku za den odstříkat ať mám přehled kolik jí dávám a taky že ano, potvrdilo se, že jí to už nestačí. Dokrmů bych se vůbec nebála. Teď mám měsíční dvojčata a stejný problém, o to větší, že jsou dvě. Dokrmuju už z porodnice protože chlapeček měl sice 2920, ale holčička jen 2390, tak když jsem řekla jak jsem to měla s malou, rovnou mi řekli, že malou musím dokrmit. Vím, že radí aby ses rozkojila nepřikrmovat, ale dělej jak to cítíš. Jestli si myslíš, že mimčo potřebuje víc, můžeš dávat příkrmy a odstříkávat. Ale laktační poradkyně mi říkala, nejdůležitější je být v klidu. Jestli Tě uklidní, že občas odstříkáš a budeš vědět, že máš mléka dost, nebo budeš dokrmovat je jedno, hlavně se nestresovat, to spíš uškodí než pomůže. Té starší je rok a 9 měsíců a je úplně v pohodě, všechno dohnala a zpětně si myslím, že kdybych se tenkrát tolik nestresovala, mohla jsem jí dát od sebe víc. Držím palce ať všechno dopadne dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 03:17

Píšeš, že v růstových grafech není. Koukáš na grafy v průkazce nebo v PC ?
Pokud v průkazce, stáhni si do PC prográmek rust.cz ze stránek Státního zdravotnického ústavu. Tam si zadej data a porovnávají, jestli si jede po „sve“ křivce. Jestli se nepropadá… A to jak u hmotnosti, tak u délky.
U nás, když byl problém, tak krom toho, že měla zelenou stolici, tak se i propadala v grafu. Mezi 5 a 6 měsícem nenarostla ani o 1 cm, přírůstek byl také malý, jen měla vyšší váhu, když šla z porodnice a tak byla pořád v grafu. Resp. ještě v 1/2 roce se vešla do tabulek. 14 dnů poté byla hodně nemocná a příčina neprospívání ( neprospívala i prychomotoricky) byla odhalena..
Nutrilon bych asi nevysazovala, pokud nezačne prospívat, požadovala bych další vyšetření ( např.kardiogicke).

Přidávám odkaz na grafy…

http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 06:54

neteř se sice narodila dříve 34tt, při porodu měla 2.10kg, pak zhubla na 1.9kg, propouštěli ji domů se dvěma kily ve čtyřech týdnech. Přibývání více začalo až po třetím měsíci, to měla necelá 3 kila a pak co měsíc to kilo.
Když měla tři měsíce a my s ní jeli do ZOO, tak si všichni mysleli, že vezeme novorozence.

vbu
Stálice 91 příspěvků 22.09.18 07:25

Myslim, ze pokud bylo dite spokojene, neplakalo hlady a melo dost pocuranych plen, prikrm byl nasazen brzo a zbytecne narusil laktaci. Deti pribiraji casto skokove. Diteti bych prs nabizela neustale, kojila proste casto, nosila v satku. Me syn nekdy pribral malo a dalsi mesic moc.

Lelio
Kelišová 5891 příspěvků 22.09.18 07:32

Klid, starší dcerka PV 3040 g, ve 2 mesicich 3,6 kg. Pribirala pomalu. Pak najednou vic a v roce vážila 9 kilo. A to jsem do 6 měsíců plně kojila, do 10 měsíců dokojovala po kazdem jidle, neb skoro nic nesnedla. V 10.mesicich teprve mela jednu celou porci, kojena do 21 měsíců.
Mladší PV 3040 g, ve 2 měsících 4,4 kg a naopak se ji to zpomalilo ted a v 8 měsících ma s bídou 6,5 kilo. Neřeším, každé dítě je originál. Pokud byla bez um spokojená, vůbec bych neresila, kojene deti pribiraji skokove.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.09.18 07:37

Chceš kojit? Pokud ano, tak koj. Bud rada, ze mas rozumneho pediatra, ktery se ridi tim, jak dite celkove vypada a ne tabulkama vytvorenyma pro deti na umelem mleku. Neco jineho je, pokud by Ti rvala a byla nespokojena. Jestli chapu dobre, je to Tve prvni dite, takze casu mas dost. Takze si zalezte na tri dny do postele, budte v ni obe nahate a co nejvic se k sobe tulte. Koj na pozadani, klidne co hodinu a pokud za ty tri dny nic nenabere, klidne se vrat k dokrmu.

Ridit se mnozstvim odstrikaneho mleka je blbost, odstrikam maxinalne 10ml,pritom je nejmladsi stale kojeny a hlady nepomrel.

Ver mi. Bojovala jsem o kojeni u vsech svych deti. Jenze pred x lety u prvniho nebyl nikdo, kdo by mi tohle poradil, naopak kazdy radil dat prikrm. Cimz slo postupne kojeni do kopru. U druheho uz na nejake tuleni nebyl cas, ale uz byla vetsi osveta. Holt pilo nejakou dobu co hodinu i v noci, ale stalo mi to za to. A s nejmladsim, jelikoz je velky vekovy rozestup, ten cas zase byl. A je to neskutecne, jak to funguje. A to i presto, ze mel hlen ve stolici, takze jsem drzela bezmlecnou a bezsojovou dietu. Ano, je to hubenour, ktery se drzi na maximalne 3. percentilu, co se vahy tyka. Vyska je na 50. Ale vsechny nase deti byly vahove do 10. percentilu minimalne do 5 let,at na UM nebo kojene.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 22.09.18 07:49

Dcera take takhle malo pŕibírala a pack mi chytrá dr poradila at přikrmuju a jí se rozjela tak silná alergie na mléko že ještê začala hubnout.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 22.09.18 09:21

Nesouhlasím s výrokem mgdln, moje dítě nebylo kojeno vůbec a žádný tlouštík to nebyl. Jinak k tématu, já bych asi u dokrmů zůstala. Je možné že máš málo mléka a malé to nestačí, nebo kdo ví co. Hlavní je aby ty i ona jste byly spokojené.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.09.18 10:04

Vsimni si, ze dokrmy doporucuji hlavne ty, ktere to samy vzdaly a dokrmuji, nebo nekojily vubec. Kojici radi vytrvat, i kdyz snad kazda jsme si nekdy prosly pochybnostmi. Je tak snadne videt tu presnou davku, jakou dite z lahve vypije, oproti tomu, kdyz nevis, kolik momentalne z prsu vyteklo mleka.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.09.18 10:05

Taky nesouhlasím s tím, ze by měla přestat s prikrmy, protože kojí. Moje sestra je laktacni poradkyně a v případě, ze děti málo přibývají, tak doporučuje sama prikrm UM a mezitím stimulovat sebe k větší produkci mléka. Rozhodne nenechavat dítě hladové, jen proto, aby bylo plne kojene. Co je to za blbost? Když miminko pláče hlady a je ta možnost, tak ho nechat hladové? Důležité je, aby byly obe spokojené. Hlavně se přestat stresovat tabulkama. Mas dcerku jakou mas, dej na selský rozum, když bude mít hlad a nebude tolik mléčka v prsu, tak dokrm UM :kytka:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.09.18 10:15

@Verurizeckova jenomže ona pise, ze je spokojena a hlady neplace..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >