Věří děti na Ježíška?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucie82
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 21.12.09 07:58
Věří děti na ježíška?

Ahojky holky

tak mě v tom předvánočním shonu napadla taková věc. V kolikati letech přestaly vaše děti věřit na ježíška? A jak jste jim to vysvětlily, že dárky kupujeme my? Dcera je v první třídě a letos ještě věří, ale bojím se, že když půjde po vánocích do školy tak jak si budou děti vyprávět co vše dostaly od ježíška tak jí někdo řekne, že neexistuje… :-?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 21.12.09 08:10

Klárka je v druhé a stále ještě věří, doufám teda, že věří z přesvědčení, a ne kvůli nám. Už jsem myslela, že na to přijde vloni, ale kupodivu ne.
Jsem hodně na rozpacích, kdy jí to říct, jestli dřív než se to doví ve škole, jestli zůstat u teorie „něco my, něco ježíšek“, nebo jí natvrdo říct celou pravdu podle „dětem se lhát nemá“. Spíš se ale přikláním k té první, chci jí část kouzla Vánoc a Ježíška ponechat, myslím, že je natolik sebevědomá, aby se alespon o té částečné pravdě nenechala nahlodat od spolužáků.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 21.12.09 09:33

Prozradila jsem to už kolem 4 roku. Ale jen proto, že dcera začala být sama na pochybách a tázala se kde bere ježíšek peníze a kdy chodí do hračkárny :mrgreen: a to už jsem si vyloženě vymýšlet nechtěla..Jinak bych to ustála i déle.. :srdce:

medvidek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.09 10:40

Ahoj,
u nás se děti už ve 2letech dozvěděli,že dárky dostávají od nás.Jsme věřící rodina takže jim byl vysvětlen i smysl vánoc jako takový.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 21.12.09 10:42

Ahoj,
synovec když chodil do 2-3třídy tak přišel s tím ze školy, že kluci říkali, že Ježíšek neexistuje a on se s klukama hádal, že existuje. Tak mu to sestra vysvětlila. Ale třeba já jsem ráda na Ježíška věřila :-)mám ráda překvapení. Ikdyž jsem taky našim hledala ve skříních :kde ty dárky mohli schovat :think: :lol:
Když se děti budou ptát pro pravdě odpovědět, ale taky bych už trošku naznačila, ať nedostanou ve škole ledovou sprchu, ze Ježíšek neexistuje.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 21.12.09 11:45

Dcera na Ježíška věří, i na čerty, anděly a Mikuláše … a já jsem moc ráda. Je to asi to jediné „dětské“, co má. Jinak je odmalička hrozně moc dospělá a vyspělá. Za rok, až bude ve škole, ji o tu iluzi už určitě někdo připraví, ale do té doby ať si užívá a fantazíruje:)

Když se mě za rok zeptá, jak to je, tak jí řeknu pravdu.

mado
Závislačka 4788 příspěvků 21.12.09 13:23

Syn je ve čtvrté třídě a pořád s náma hraje tu hru, jakože se píše Ježíškovi a dárky nosí Ježíšek. Je mu určitě jasné, jak to je, ale na rovinu to nikdy nechtěl povyprávět, tak nějak postupně to přešlo v to, že kupuje dárky pro ostatní, ale toho Ježíška si chce ponechat a nikdy neřešil detaily typu, jak to Ježíšek stihne, kde bere peníze…ač nejsme věřící, tak biblické podání vánoc zná už od školky a neřeší rozdíl Ježíška v jesličkách a to ho imaginárního. Takže záleží na dítěti, myslím, že vstupem do školy o tom začíná přemýšlet, ale neznám ve svém okolí dítě, které by mělo nějaké trauma z toho, když zjistilo, jak to s Ježíškem je.To jenom dospělí řeší něco, co je dětem úplně jasné.M

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 21.12.09 13:28

ahoj, tak já právě řeším opačný problém: syn nechápe, proč se ho někdo pořád ptá, co dostane „k Ježíšku“ :-D . My jsme právě taky věřící rodina, čili on taky zná už ten vánoční příběh a postavu Ježíše a že by nosil dárky jsme mu neříkali. No tak zrovna včera jsem mu vysvětlovala, že „to se tak říká“, když se ho někdo ptá, že to znamená, co bude mít pod stromečkem. On ví, že dárky dostane od nás, babiček, tet, těší se a myslím, že Ježíšek jako nositel dárků mu nechybí (taky soudím podle sebe, my ho taky neměli). Zrovna včera se ho soused (14 let) ptal, jestli k nám přijde Ježíšek, tak mu Maty odpověděl (sám od sebe): k nám Ježíšek nechodí, k nám chodí Mikuláš, ale čerti ne :lol: . Já osobně si říkám, že v tom dneska děti musí mít pěkný hokej: Ježíšek v jesličkách, Santa Claus v kožichu - hojně visící z okna na žebříku :roll: Kamarádčiny děti na Ježíška věří, tak to respektujeme a držíme se jejich „legendy“, jsem zvědavá, kdy naše „neježíškové“ dítě ty jejich vyškolí. Zatím jsou ještě malí a nějak to neprobírají. :-D

Hanka1
Extra třída :D 13578 příspěvků 21.12.09 14:04

Dcera chodi do prvni tridy a na Jeziska veri, stejne jako i jeji spoluzaci (dle infa ucitelek). Jestli to vydrzi do pristiho roku uvidime, ale jsem rada, ze veri.

U nas byl problem starsi sousedka, ale to jsme vysvetlili, ze kdyz je zlobiva, tak ji holt musej darky kupovat rodice, pac co by u ni Jezisek delal…

Jinak nam v ramci socialisticke vychovy v prosince rekla soudruzka ucitelka, ze Jezisek neni a dodnes si pamatuju, jak jsem z toho byla presla a jak otec doma nadaval…

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 21.12.09 14:11

Tak Julka snad na Ježíška věří, ale říkám snad, protože když ji tak někdy poslouchám, tak si tím opravdu už jistá nejsem :lol: Předevčírem vyprávěla tátovi příběh o kačenkách (ona si sama vymýšlí příběhy a básničky - asi má našlápnuto na spisovatelku :mrgreen: ) a povídala, že jedna ta kačenka byla Ježíšek a nosila těm ostatním kačenkám dárky, aby je měly pod stromečkem :mrgreen:, hlavně ta která nosí kšandy :mrgreen: Takže netuším, do jaké míry na Ježíška opravdu věří. A navíc jsme ji řekli, že Ježíšek nosí dárky jen dětem, dospělím už ne, ti si pak dárky dávají mezi sebou, protože se mají rádi. Zítra se mnou půjde koupit dárek pro babičku a těší se :wink: Ale do 1. třídy ji už asi nějak připravím, tam se to stejně dozví.
Syn mého kolegy věřil na Ježíška ještě v 10ti letech - fakt ale věřil, žádná hra. Ptala jsem se tenkrát kolegy, jestli už na to není velký ? A on že ne. Jenže pak se konečně dozvěděl od kluků ve třídě, že žádný Ježíšek není, byl z toho hrozně zklamaný a nenesl to nijak lehce a navíc se mu kluci ještě smáli :-( Ale 10 let si myslím, že je fakt už hodně :wink:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17248 příspěvků 21.12.09 21:33

Za sebe můžu říct, že vstup do školy se nerovná získání povědomosti, o tom, jak je to s Ježíškem. Taky jsem to u dcery v první třídě čekala, protože tak někdy jsem prozřela i já, ale i v druhé třídě nám dárky přinese Ježíšek, ale už i s tím, že si dáváme dárky navzájem. Nedávno tu byla podobná diskuze a tam mi někdo psal, že třeba už ta naše ví, jak se věci mají, jen to neřekne, ale jsem přesvědčená, že fakt neví, protože už několikrát se ujišťovala, jestli i my jsme jí něco koupili, aby asi jako o nic nepřišla :-D
Dost mě loni na třídní schůzce překvapili ostatní rodiče, když se v naprosté většině dožadovali, aby na vánoce do třídy nadělil dárky do třídy Ježíšek - paní učitelka navrhovala tuhle variantu, nebo že si dají dárky navzájem. Já jsem realista, někdy se to dozvědět musí, ale některé maminky fakt militantně bránily Ježíška a málem bacily tatínka, který chtěl být vtipný a řekl, že tu svou navede, aby to ostatním vysvětlila.
Taky jsem už přišla na to, že děti dokážou být solidární, aspoň doufám :-) , té naší jsme vysvětlili, že mladší sestřenice ještě neví, že si dárky dávají i dospělí, tak na ní mluví, že dárky jí přinese Ježíšek a mlčí o tom, že jí taky něco koupila, spíš se bojím, aby něco neprokecla nechtěně, je totiž strašná žvanilka :lol:

juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.12.13 08:29

Oživuji diskusi. Moje dcera teď v druhé třídě už dlouho pochybovala o dárcích od ježíška. Letos ještě psala dopis. Ale myslím, že poslední. Včera přišla s tím, že dárky tam dáváme my. Jsem na jednu stranu ráda, protože když si vzpomenu na sebe, věřila jsem snad jen v prví třídě, ale tu hru jsem z našima hrála snad do čtvrté. A to jenom proto, že věřili, že věřím a mě by jich bylo líto, když bych šla s pravdou ven :oops: :oops: Taky budou mít ve škole vánoční besídku, kde si navzájem můžou dávat dárky. Takže si myslím, že přestanou věřit i ti, co ještě věří. Čistě ze zvědavosti, jak to máte vy z dětmi? Máme v rodině malé děti, tak doufám, že se neprozradí.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 18.12.13 08:33

@juchinka mám kluka v druhé, zatím věří, ale taky předpokládám, že se to po Vánocích proflákne :think:

Katie So
Kelišová 5421 příspěvků 18.12.13 08:36

U nás se už bohužel dávno nevěří, nejde to už dál skrývat :lol: Ale já osobně věřila až do svých 12let :mrgreen:

Anna766
Hvězda diskuse 72058 příspěvků 18.12.13 08:37

Dcera věřila do té doby, než jí to prozradily děti v první třídě. Synovi je 11 let, je to zvláštní, věří tomu pořád. Psal dopis, máme ho na balkoně. :mrgreen: Jinak většinou si to řeknou děti ve školce, ve škole, že ježíšek není.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >