Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Já tedy mám takový malý škopíček,do toho si dám tu vodu s mycí emulzí,a umyju ho na přebalováku,nedovedu si představit ho nést nahatého do koupelny,to by byl ryk ![]()
Ahoj. Já vlhké ubrousky používala a používám. Když je jen počůraná, utřu suchým papírovým kapesníčkem sebe taky utírám a tohle mi přijde jemnější než toaleťák
. Když je pokaděná, tak utřu z nejhoršího vlhkým ubrouskem a tradá pod umyvadlo. Jak to dělám u sebe, to si nepamatuju, protože jsem se naposledy po..... před mnóha lety
ale asi bych se taky nejdřív z nejhoršího nejdřív otřela.
Na cestách utřu vlhkým ubrouskem a pak suchým papírovým kapesníčkem, tak doufám, že moc toho krému, nebo čím jsou vlhké kapesníčky napuštěné, jí na prdelce nezůstane.
Mokrý hadr uzavřený v něčem neprodyšným mi o moc hygieničtější nepřijde, zvlášť třeba v létě.
Je to ale spíš můj pocit.
momi33 píše:
Já tedy mám takový malý škopíček,do toho si dám tu vodu s mycí emulzí,a umyju ho na přebalováku,nedovedu si představit ho nést nahatého do koupelny,to by byl ryk
Jojo, přesně tak
a hlavně nevím jak bych ho nacpala pod stojánkovou baterii ![]()
Ale cca 3× se po… tak dokonale, že jsem ho včetně plenky (látkujeme) položila na lehátko do sprcháče a plínu sundavala až tam.
Alpaka píše:
Ubrousky by mi ani nevadily kvuli té chemii. Ikdyž tu jsem se snažial prvních pár měsíců eliminovat na minimum. Mě vadí to hygienické hledisko.
Dotaz k uživatelkám ubrousků - kdybyste se vy po.rali, šly byste se umýt nebo to ze sebe jen něčím utřely?
Nebo ještě názornšji - pokud se špiníte kakošem dítěte - utřete si to jen ubrouskem nebo si pak chodíte mýt ruce po kohoutek?
A ty strkáš jeho zadek do pusy?
no a tak hogo fogo nejsem a bidet nevlastním, ani svůj zadek nemyji pod vodou
nicméně na ubrouskách ani toaleťáku nešetřím ![]()
Když byl malý mimino a i teď tak ubrousky použiju na zadek. Občas navlčené dva ubrousky a šlo to jak s ubrousky kupovanými, takže myslím, že voda a ubrousek neni problém ![]()
Jinak teda osobně nejsem moc příznivcem utírání všeho - jako pusa a ruky
Na to opravdu bych použila vodu a utřela. To mi přijde až moc, když vidím, že některá maminka vezme ubrousky a automaticky utírá jak pusu, tak ruky.. Já bych se taky raději umyla pod vodou než nějakou voňavým hadříkem na pusu ![]()
Ale každého věc ![]()
kvaček píše:
Když byl malý mimino a i teď tak ubrousky použiju na zadek. Občas navlčené dva ubrousky a šlo to jak s ubrousky kupovanými, takže myslím, že voda a ubrousek neni problém
Jinak teda osobně nejsem moc příznivcem utírání všeho - jako pusa a rukyNa to opravdu bych použila vodu a utřela. To mi přijde až moc, když vidím, že některá maminka vezme ubrousky a automaticky utírá jak pusu, tak ruky.. Já bych se taky raději umyla pod vodou než nějakou voňavým hadříkem na pusu
Ale každého věc
jj, taky jimi utírám jen zadek…na pusu a ruce bych to nedávala, to mě ani nenapadlo. Ten zadek je jimi ale utřený v první chvíli bezvadně.....nedovedu si vážně představit, jak malýho strkám pod celkem vysoko umístěnou baterii. To bych za chvíli byla „voňavá“ i já ![]()
Na pokaděnou prdku - ubrousek a pak šup pod umyvadlo. Svlékám jenom spodek, zbytek je vyhrnutý, zvládám v pohodě a malé se to i líbí.
já jsem třeba nestrkala - bála jsem se, ale můžu říct, že opravdu když vidím, že je malý pos.. tak prostě jdu vezmu dva ubrousky namočím je a jdu.. Neni problém.To spíš když mi pochybí, ale i když vidím, že se trochu začervená..
certicexyz píše:kvaček píše:jj, taky jimi utírám jen zadek…na pusu a ruce bych to nedávala, to mě ani nenapadlo. Ten zadek je jimi ale utřený v první chvíli bezvadně.....nedovedu si vážně představit, jak malýho strkám pod celkem vysoko umístěnou baterii. To bych za chvíli byla „voňavá“ i já
Když byl malý mimino a i teď tak ubrousky použiju na zadek. Občas navlčené dva ubrousky a šlo to jak s ubrousky kupovanými, takže myslím, že voda a ubrousek neni problém
Jinak teda osobně nejsem moc příznivcem utírání všeho - jako pusa a rukyNa to opravdu bych použila vodu a utřela. To mi přijde až moc, když vidím, že některá maminka vezme ubrousky a automaticky utírá jak pusu, tak ruky.. Já bych se taky raději umyla pod vodou než nějakou voňavým hadříkem na pusu
Ale každého věc
Hlavně bez utření by to hovínko cestou k umyvadlu opadalo:-)
momi33 píše:
Já tedy mám takový malý škopíček,do toho si dám tu vodu s mycí emulzí,a umyju ho na přebalováku,nedovedu si představit ho nést nahatého do koupelny,to by byl ryk
přebaluju na zemi, s přebalováku by už spadla, a škopek s vodou by hned vylila… než ji stáhnu punčocháčky a rozepnu body tak mi dvakrát uteče
![]()
ahojky,
tak já je používám jenom když někam jdeme jinak ne…vadí mi jak jsou naparfémovaný…
Když se doma pos*** tak ho mu vyhrnu tričko( většinou ho musím svlíknout celýho:)) , položím na lehátko,sundám plenu a osprchuju.Přijde mi to hygieničtější než to jenom utřít ubrouskem.
myslím ,že nic se nemá přehánět…já používám výhradně ubrousky i v porodnici nám říkali ať si je necháme přivézt,utírám jak hovínka tak čuraní a v poho......myslím ,že stačí pravidelná dení hygiena,večer vanička ráno miska s vodu a žíňka na obličej,ruce a pipku nakonec samozřejmě
…jo, když je hoodně pokaděná tak to vemu nejdřív vodou,ale to není tak často…nevim jak vy,ale mě by dost štvalo mít furt zadek pod kohoutkem ![]()
mom.kri píše:momi33 píše:přebaluju na zemi, s přebalováku by už spadla, a škopek s vodou by hned vylila… než ji stáhnu punčocháčky a rozepnu body tak mi dvakrát uteče
Já tedy mám takový malý škopíček,do toho si dám tu vodu s mycí emulzí,a umyju ho na přebalováku,nedovedu si představit ho nést nahatého do koupelny,to by byl ryk![]()
![]()
Jooo,já mám zas pecku,lehne,a leží,s něčím si hraje,škopíček dám na postel,namočím a umeju
někdy to není na škodu mít lenocha ![]()
j.a.n.i1 píše:momi33 píše:Jojo, přesně tak
Já tedy mám takový malý škopíček,do toho si dám tu vodu s mycí emulzí,a umyju ho na přebalováku,nedovedu si představit ho nést nahatého do koupelny,to by byl ryka hlavně nevím jak bych ho nacpala pod stojánkovou baterii
Ale cca 3× se po… tak dokonale, že jsem ho včetně plenky (látkujeme) položila na lehátko do sprcháče a plínu sundavala až tam.
Když byl mimino,tak se zesr*l tak,že to měl až na zádech,tak mi nezbylo než ho dát do umyvadla a umejt.Bohužel jsem pokaždé byla sama doma
měla jsem strach,že mi upadne.
Já ten pořad taky viděla, ale každý se k tomu stavíme jinak
já používám vlhčené ubrousky co se malá narodila. Nikdy s tím žádné problémy neměla. Když se pokadí a má tvrdý bobek tak ubrousky a když je fest pokaděná tak jde pod sprchu, to bych jí tu dupku musela ubrouskama šmrlat hodinu
I my máme na záchodě vlhčené ubrousky a jsme spokojeni ![]()