Vrácení daně - ošetřovné

Anonymní
18.2.21 11:49

Vrácení daně - ošetřovné

Zdravím :kytka: chtěla bych se zeptat, když jsem celý rok 2020 pracovala a odvadela daně a byla jsem cca 2 mesice v kuse na osetrovnem kvůli karantéňe, a od půlky listopadu a celý prosinec jsem byla na nemocenské, bude mi neco vráceno na dani, nebo se to na mě nevztahuje?? Nejsem si jistá jestli ty dva měsíce ošetřovneho má na to vliv nebo se to vrací pouze z dlouhodobé pracovní neschopnosti. Vím že tady máte přehled a vždy se najde někdo kdo tomu rozumí víc než já :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1370
18.2.21 11:54

Teoreticky by se ti mělo něco vracet. Záleží, jestli u tebe byla uplatněna v jednotlivých měsících základní sleva na poplatníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8250
18.2.21 11:57

Vrací se pokud nemáš v měsíci takový příjem aby mohla být uplatněna sleva na poplatníka. Takže v tvym případě by ti mělo něco vyjít. Požádala sis v práci o roční zúčtování? Jestli ne, tak si budeš muset podat přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:58

@Nicole 1234 slevu na poplatnika mám v každé vyplatnici 2070 Kč, myslíte tedy konkrétně v těch měsících když jsem byla na osetrovnem?

• Citovat
  • Nahlásit
1370
18.2.21 12:00
@Anonymní píše:
@Nicole 1234 slevu na poplatnika mám v každé vyplatnici 2070 Kč, myslíte tedy konkrétně v těch měsících když jsem byla na osetrovnem?

Ano, v těch měsících kdy jsi byla na OCR či nemocná. Pokud jsi totiž třeba půl mesice pracovala, tak je možné, že ti ta sleva byla celá uplatněna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8250
18.2.21 12:01
@Anonymní píše:

Ano, když jsi byla celý měsíc na OČR nebo v neschopnosti tak nemohla být uplatněna sleva, protože to není zranitelný příjem. Takže za ty měsíce kdy nemáš výplatní pásku a v ni tu slevu tak by ti měla vyjít vratka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:08
@JancaS84 píše:
Ano, když jsi byla celý měsíc na OČR nebo v neschopnosti tak nemohla být uplatněna sleva, protože to není zranitelný příjem. Takže za ty měsíce kdy nemáš výplatní pásku a v ni tu slevu tak by ti měla vyjít vratka.

DĚKUJI moc za vysvětlení :mrgreen: a ještě jsem se chtěla zeptat kdyt jsem byla od půlky listopadu na neschopence a pokračovala i celý prosinec akorát mi k 1.12 skončila pracovní smlouva, takže za ten prosinec už se asi ta vratka vztahovat nebude že?? Byla jsem pořád v ochranné lhůtě. Omlouvám se, jsem v tomhle opravdu mimo a moc tomu nerozunim :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1370
18.2.21 12:09
@Anonymní píše:
DĚKUJI moc za vysvětlení :mrgreen: a ještě jsem se chtěla zeptat kdyt jsem byla od půlky listopadu na neschopence a pokračovala i celý prosinec akorát mi k 1.12 skončila pracovní smlouva, takže za ten prosinec už se asi ta vratka vztahovat nebude že?? Byla jsem pořád v ochranné lhůtě. Omlouvám se, jsem v tomhle opravdu mimo a moc tomu nerozunim :roll:

Sleva se nekrátí počtem odpravanych měsíců. Takže na ni máš nárok i za prosinec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
18.2.21 12:11

Ošetřovné i nemocenská mají samozřejmě na daně vliv. Taky je důležité, zda a kolik bylo na zálohách na dani odvedeno v ostatních měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
18.2.21 12:14
@Hanula1212 píše:
Ošetřovné i nemocenská mají samozřejmě na daně vliv. Taky je důležité, zda a kolik bylo na zálohách na dani odvedeno v ostatních měsících.

Zas bych byla opatrná s takovými tvrzeními. Pokud je člověk nemocný například jeden týden v měsíci, tak na RZD nemá nemocenská vliv prakticky žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
18.2.21 12:14
@Anonymní píše:
DĚKUJI moc za vysvětlení :mrgreen: a ještě jsem se chtěla zeptat kdyt jsem byla od půlky listopadu na neschopence a pokračovala i celý prosinec akorát mi k 1.12 skončila pracovní smlouva, takže za ten prosinec už se asi ta vratka vztahovat nebude že?? Byla jsem pořád v ochranné lhůtě. Omlouvám se, jsem v tomhle opravdu mimo a moc tomu nerozunim :roll:

Daně se účtují za celý rok. Tedy bude počítáno i s tím prosincem. To není tak, že by ti vrátil někdo něco za prosinec, ale v prosinci nebyly příjmy, tak nemohla být ani uplatněna sleva na dani. V rámci celého roku, po sečtení všech příjmů a výpočtu daně bude uplatněna sleva za celý rok, tedy i ta, která nemohla být uplatněna v prosinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
18.2.21 12:18
@Nicole 1234 píše:
Zas bych byla opatrná s takovými tvrzeními. Pokud je člověk nemocný například jeden týden v měsíci, tak na RZD nemá nemocenská vliv prakticky žádný.

To samozřejmě. Ale to byla reakce na to, že pokud mám OČR 2 měsíce v kuse a nemocenskou taky celý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:18

Děkuji moc všem za odpovědi a vysvětlení :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie