Vyhledat odborníka?

Anonymní
23.10.17 15:57

Vyhledat odborníka?

Omlouvám se za anonym, téma je dost citlivé, navíc tu chodí z rodiny.

Chtěla bych vás požádat o radu, možná se taky vypsat. Je to pro mě celkem silné kafe, ale zjistila jsem, že moje máma lže po rodině, možná i v práci, protože se stydí za to, jak žiju, jaké mám názory, přání.

V poslední době jsme měly několik konfliktních situací, kdy já jakožto dospělá, svéprávná osoba si žiju už x let svůj život, děláme s partnerem rozhodnutí za sebe a svou rodinu, vychováváme děti, máme se dobře. Moje matka žije život „co by tomu řekli druzí lidi“. Tohle vyvrcholilo poslední debatou, kdy vlastně sdělila, že lhala, a uvedla rodině svoji smyšlenou verzi, namísto aby řekla: „Moje dcera si to tak přeje, tak to tak je, nikomu do toho nic není.“ Nechci být úplně konkrétní a uvádět všechny podrobnosti, ale jedná se o situace, do kterých jí nic není, každej si žije sám za sebe a je mi celkově někde, co si pomyslí rodina, s kterou se vidím párkrát do roka. Spíš m štve vztah a jednání mé matky. Nejsem teda nijak zvlášť cíťa, ale v průběhu její návštěvy jsem musela několikrát odejít na wc se vyřvat. :,(

Můj muž teda náš dialog slyšel a nechápe. Celkově chování mé matky ohodnotil, že za těch pár let našeho vztahu, neslyšel víceméně žádné pochvalné slova na mou osobu a že se pořád musím ospravedlňovat, obhajovat, atd.. Pořád jen kritika, a teď to poslední fiasko tomu dodalo korunu. Nevím, jestli vyhledat odbornou pomoc, která by mi napomohla to v sobě strávit a vyřešit vztah k ní a příjmout fakt, že pro ni v životě nebudu dostatečně dobrá. Je to už totiž dlouhodobého charakteru. Zvažovala jsem na nějakou dobu utnout/omezit kontakt, ale vzhledem k tomu, že mám děti, nechci je o babičku připravit… :? Zažili jste to někdo něco podobného

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22760
23.10.17 16:08

Když nejsi konkrétní, těžko posuzovat, jestli je kritika tvé osoby oprávněná nebo ne. Kdyby se moje dcera rozhodla, že nepovolí dětem krevní transfúzi, asi bych taky hledala nějakou kličku, abych nemusela přiznat, že takové pitomé rozhodnutí má ze své hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
23.10.17 16:12

Pokud si žijete dobře jako skvoteři a děti jsou šťastné na podestýlkách, Tvé mámě se nedivím :lol: (samozřejmě sranda, prostě píšeš málo info, těžko z toho usuzovat. Pokud chceš abychom Ti tu napsaly-běž k odborníkovy, ok, běž k němu :nevim: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14895
23.10.17 16:46
@Borůvka1990 píše:
Pokud si žijete dobře jako skvoteři a děti jsou šťastné na podestýlkách, Tvé mámě se nedivím :lol: (samozřejmě sranda, prostě píšeš málo info, těžko z toho usuzovat. Pokud chceš abychom Ti tu napsaly-běž k odborníkovy, ok, běž k němu :nevim: )
Řekl bych, že to sranda nebude. Že nepřeháníš, že to bude něco takového. Zakladatelka se sama stydí napsat konkrétně, jak teda žijou, ale stěžuje si na svou matku, že se její matka stydí za to, jak žijou.

Tak když teda má důvod nevyžvejknout se konkrétněji tady, tak ať navštíví odborníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
23.10.17 17:01
@eumedon píše: Řekl bych, že to sranda nebude. Že nepřeháníš, že to bude něco takového. Zakladatelka se sama stydí napsat konkrétně, jak teda žijou, ale stěžuje si na svou matku, že se její matka stydí za to, jak žijou.Tak když teda má důvod nevyžvejknout se konkrétněji tady, tak ať navštíví odborníka.

Nebudu tu vytvářet konspirační teorie, houby víme jak zakladatelka žije. Můj příspěvek byl nadsázka. Ale máš pravdu, že má zakladatelka zřejmě důvod napsat jak žije, jako by se i ona styděla. Že reálně nikomu nic není do toho jak žijou má pravdu. Ale že to nenapíše ani na diskuzi pod rouškou anonymity, to divný je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.17 17:53

Zakladatelka

Ne ne :) neni to nic takovýho, žádní squateri, atd. Konkrétní přímo být nechci, protože ta řešená situace je tak specificka a konkrétní, že by mě rodina poznala. Nejedná se o nic ohledně dětí, atd. Jedná se spíš celkově o ten vztah mámy ke mě. O to, že vůbec nebere mě, moji osobu, to mě mrzí. Odbornou pomoc, abych to v sobě vyřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
14895
23.10.17 18:02

Tak nějakou poradnu pro rodinu a vztahy, psycholog…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
23.10.17 18:13

Byt tebou se vic od mamy oddelim, citove i prostorove- tedy se o neco min vidat. Mamu nepredelas, bohuzel, ma to v sobe tak nastavene. Ty ji znas, tak asi rozumis aspon z casti tomu, proc takova je. Nechtej jeji souhlas nebo nejak velky pochopeni tvyho zivota..vim, ze te to mrzi, ale ona proste toho asi schopna neni, podle toho, co o ni pises. Vez, ze jak se chova k tobe, tak se chova i sama k sobe..tedy to zadny stastny clovek asi moc neni. Ale neznamena to, ze te nema rada, urcite ma, ale jen tak, jak je toho schopna. Myslim, ze si to pozrebujes zpracovat v sobe a trochu se od ni distancovat, sby sis zila po svem a jeji pristup te pak nebude zranovat. Budes to tak brat, ze to tak proste je a i presto si mamu uzijes, vas vztah se muze o dost zlepsit, protoze se v nem budes citit svobodneji. A kontakt bych omezila, kdyz je to takhle na tebe moc. Deti o babicku nepripravis, neni duvod. ale melo by to byt vic podle tve rezie, ta cetnost kontaktu. Jestli bydlite blizko sebe, tak treba nekdy muze jit ven jen s detma? Neco urcite vymyslis. Psychoga doporucuju, myslim, ze ti to muze hodne pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama