Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zkušenosti nemám ale vím že jedna známá to jednou řešila a když se žádají alimenty od prarodičů tak se berou obě strany jak jeho rodiče tak tvoji. A nemyslím si že by jeho rodiče dostali výc než on ti momentálně platí a vůbec zda by to prošlo. Myslím že by musel být vážnější důvod k tomu aby to přešlo na prarodiče než jen to že je línej jít do práce. třeba choroba a tak…
Také si myslím, že by musel být úplně neschopný platit - invalida na lůžku apod. Dokud bere podporu nebo dávky, cokoliv, tak bude platit on a ne rodiče. To by ti chudáci důchodci přcházeli celkem na buben, kdyby i v takovýchto případech měli platit alimenty za své děti ![]()
@jaaajaa píše:
a když se žádají alimenty od prarodičů tak se berou obě strany jak jeho rodiče tak tvoji.
Tak toto je zajímavé
ale asi spravedlivé… ![]()
Ahoj.
Mám dotaz ohledně mého ex. Budu ráda za každou radu, připomínku.
Chtěla bych na syna zvýšit výživné po 2 letech vzhledem k jeho věku a oprávněným potřebám. Nyní je výživné 1 tis.
Ex má hypotéku cca 10tis a je nezaměstnaný dlouhodobě(hypotéku platí asi jeho rodiče).
Pokud by měl soud zkoumat veškeré věci..je možné, že toto je bráno tak, že podstupuje nepřiměřená majetková rizika? nebo co tato věta v zákoně o rodině znamená?
Mohu předpokládat jakou odezvu od soudu? sníží výživné nebo je tu možnost žádat vyživné po jeho rodičích?(jsou výdělečně činný),(v zakoně o rodině je tam také taková možnost, že vyživovací povinnost přechází na jeho rodiče, když je otec „lajdák“,ale nevím za jaký předpokladů se to dá uplatnit)? Máte s tím někdo zkušenost?