Výkonný hnětač

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evulina
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 20.09.17 14:43
Výkonný hnětač

Ahoj,
prosím poradí někdo výkonný silný hnětač, který utáhne i tužší těsto? Jde mi o to, že často peču kváskový chléb, ale mám hodně málo času a tak by mi pomohlo, kdybych místo 15 minutového namáhavého ručního zadělávání dala těsto do hnětače. Domácí pekárna je v tomhle naprostý břídil, ty malé metličky na dně utáhnou jen řidší těsta, jak už je jen trochu tužší, má s tím problém.
Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 20.09.17 14:48

Doporučuji buď Kenwood a nebo dražší Kitchenaid. Mám Kenwood a v pohodě zvládá. Nedělám tedy chleba, moje pekárna zvládá i kváskový, ale na těsta na cukroví je bezvadný.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 20.09.17 14:53

Jé super diskuze, chci si ho taky koupit, chtěla jsem na dny Marianne, ale nevybrala jsem, nepotřebuju k tomu tunu příslušenství, co nevyužiju. A teď zrovna dneska jsem objevila v Lidlu, má 1300W https://www.lidl-shop.cz/…n/p100202794 ale bůh ví, jak dlouho to vydrží a jak je to kvalitní. Zase to stojí 2600 oproti desítce za Kenwood třeba :nevim:

aiwwa
Generální žvanilka 23386 příspěvků 20.09.17 14:58

Eta gratus, nebo manžel - u nás všestranně použitelný na jakékoliv těsto :mrgreen:

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 20.09.17 14:58

Mam par let Kenwood, je skvely. Kvaskovy chleb mi zvlada i pekarna (Panasonic, ale kdybych byla v CR, tak poridim Sanu), ale me bavi ten proces prekladani a osatky a tak dale. Navic u robota je mnoho dalsich funkci, ktere pouzivam. Ted se meni vzhled Kenwoodu, ty vybihajici rady jsou ve vyprodeji, doufam tedy, ze i v CR.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 20.09.17 16:56
@aiwwa píše:
Eta gratus, nebo manžel - u nás všestranně použitelný na jakékoliv těsto :mrgreen:

U nás je manžel použitelný na zaměstnání a obstarání pole, býka, kozy a prasat…bohužel už nikoli na těsto :mrgreen:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 20.09.17 16:57
@ELIbeta píše:
Mam par let Kenwood, je skvely. Kvaskovy chleb mi zvlada i pekarna (Panasonic, ale kdybych byla v CR, tak poridim Sanu), ale me bavi ten proces prekladani a osatky a tak dale. Navic u robota je mnoho dalsich funkci, ktere pouzivam. Ted se meni vzhled Kenwoodu, ty vybihajici rady jsou ve vyprodeji, doufam tedy, ze i v CR.

No já mám Sanu!!! 8o Tak to mám asi fakt husté těsto??? Prosím poraď.. nebo uvítám recept. Díky :kytka:

Evulina
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 20.09.17 16:58
@ELIbeta píše:

Mě jde o to, aby za mě to hlavní zadělávání udělal ten přístroj a popřekládám pak a do ošatky dám sama - to zabere dvě tři minutky na rozdíl od toho dlouhého hnětení.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 20.09.17 17:35

@Evulina fakt? 8o Tak to je divny, ona to neumicha, nebo co je spatne? Ja teda delam vse od oka, zhruba 300g kvasku, 350g mouky, sul, kmin, spetka cukru, zhruba 100ml vody, upravuju jeste behem michani. Nebo delam panasonicky chleb, ktery byl v navodu, v nem je kvasek z jogurtu, ktery si pripravim v pekarne den predem a tam jsou tak presne pomery, ze to klidne nechavam pres noc na odlozeny start. Posledni dobou u nas vede kvaskovy zitny podle Maskrtnice a ten teda radsi v robotu, sel by snad i rukou, to se prave nesmi moc michat. V pekarne jde taky, ale z trouby je lepsi.

Jinak Kenwood nechavam hnist chleb i patnact minut na jednicku, testo je fakt krasne, nebudu tvrdit, ze z pekarny je lepsi, akorat je s tim trocha prace navic. Pekarna je nenahraditelna u sladkeho, to sladke testo podle mne umi lepe.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 20.09.17 17:43

@ELIbeta https://www.mall.cz/…-stm-3624-rd tohle 600W je slabé, že?

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 20.09.17 17:46

@terinka4444 ja popravde nejsem odbornik, ale kdyz jsem se rozhodovala pro robot ja, tak mi jeden pan vysvetlil, ze je to o tom, jak ma pristroj udelane prevody, ze vyslovene podle wattu se neda uplne usuzovat. Ale zase ze ty vykonne prevody maji jen drazsi znacky, takze u Sencoru bych myslela, ze je to malo. KitchenAid ma tusim jen 300W, ale ty prevody jsou prave hodne rozdilne. Muj Kenwood ma 1400W a delaji se i silnejsi.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 20.09.17 17:49

@terinka4444 ted jsem si vzpomnela, jmenuje se to primy pohon, ten KitchenAid to ma, u Sencoru to nepredpokladam, ten ma asi tradicni remen :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 20.09.17 17:56
@ELIbeta píše:
@terinka4444 ted jsem si vzpomnela, jmenuje se to primy pohon, ten KitchenAid to ma, u Sencoru to nepredpokladam, ten ma asi tradicni remen :nevim:

no jo, když dát 10.000 a víc za robota, to mi neprojde

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 20.09.17 18:01

@terinka4444 chapu. Ja bych se podivala na ten Lidl, zrovna dneska jsem ho videla, hezky udelany, parametry teda neznam, ale obecne Lidl je fajn, kavovary, pekarny, ja mam treba odstavnovac, ten je uplne super :palec:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 20.09.17 18:11

@ELIbeta no, ten lidl má 1300W, tak by možná mohl chleba a tužší těsta utáhnout

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama