Výpověď na dohodu v PN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Very.Maya
Povídálka 31 příspěvků 06.08.19 13:41
Výpověď na dohodu v PN

Zdravím. Vzhledem k tomu, že se kamarádka stydí dotaz položit, pokládám ho za ní.
Rok pracuje v manuálním zaměstnání, kde na ručním paletovým vozíku tahala palety o váze 800 kg (nepište, že to není možný, je to fakt, je to taková ta jedna z „úžasných“ německých montoven) no a uhnala si akutní kýlu, která nebyla uznána jako prac. úraz. Po 3 měsících po operaci chtěla ukončit pracovní neschopnost a vrátit se zpět a oni jí řekli, že ať si promarodí zbytek smlouvy, že ji zpět nechtějí, že už by nemohla tahat paleťák. Nebo ať si najde jinou práci.
Otázka ale je, zda může podat výpověď dohodou během pracovní neschopnosti. Oni s ní souhlasit budou, to se prý nebojí, ale jak je to po právní stránce dobře? Může třeba přijít 1.9. dát dohodu od 5.9. a 4.9. ukončit Pn? Já jí s tímhle nepomůžu, já s tím vůbec žádné zkušenosti nemám ????

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 06.08.19 13:43

@Very.Maya Ano, může pracovní poměr dohodou ukončit i v PN.

Konys
Stálice 91 příspěvků 06.08.19 14:00

@Very.Maya
Muze, ja to jednou udelala…a nenechavala jsem se uschopnit… V prubehu PN jsem dala vypoved, a dal pak asi mesic jeste marodila…

Very.Maya
Povídálka 31 příspěvků 06.08.19 14:34

@Konys
Aha a jak je to se započťákem? Dostala jste ho k datumu ukončení dohodou, nebo až po ukončení PN? Díky

Very.Maya
Povídálka 31 příspěvků 06.08.19 14:35

@j.a.n.i1
Děkuji. Informaci předám dál :palec:

Konys
Stálice 91 příspěvků 06.08.19 15:26

@Very.Maya Zapoctak mi prisel postou asi do tydne od podani vypovedi, takze behem PN…

Váš příspěvek
Reklama