Vysoká nemocnost dítěte v mateřské škole

737
10.12.18 06:51

vysoká nemocnost dítěte v mš

Zdravím, prosím o radu, jak byste se zachovali Vy. Syn nastoupil v necelých 3 letech do mš, kde je spokojený, adaptace v pohodě, už dříve chodil do soukromé, takže byl na řád zvyklý. Bohužel od toho října byl ve školce necelé 3 týdny, tahem jsem s ním doma - to je pořád kašel, rýma, nosohltan…Sotva ho vyléčím, tak stejně ve školce hned něco chytí. Učitelky tam jsou hodně benevolentní a přeberou i evidentně nemocné dítě (dítě se zelenou rýmou nebo s chrchlavým kašlem). Teď jsme oba na hromadě z kašle, hodně mi to komplikuje práci. Na štěstí náš druhý syn (16m) je odolný a nic ho ještě nezkolilo. S manželem uvažujeme, zda syna ze školky vzít - ty nemoci nám komplikují i plány, já musím odmítat zakázky (pracuju z domu) a ještě platíme za školku cca 1700 Kč měsíčně, kdy jsme museli zaplatit i měsíc září, ikdyž do mš ještě nechodil. Vzít syna ze školky, kde se mu líbí, naučil se plno nových písniček, doma nic ale se mnou nechce dělat, nebo počkat, zda to odezní a bude lépe? Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3126
10.12.18 06:57

O zmene skolky jste neuvazovala? Nejakou s menším kolektivem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5871
10.12.18 07:01

Podle me se se to zlepsi casem. Pristi zimu bude lip. Muj mladsi byl loni doma v podstate celou zimu. A letos byl zatim doma jen 8 dni od zari

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
10.12.18 07:04

@sediza

Uvažovala jsem o tom, ale to by musel asi do soukromé (jsou od 7 do 12 dětí), což by už bylo finančně někde jinde 8o Syn si tam už stihl najít 2 kamarády.

@Vemas

Hledala jsem na netu a asi nebudeme jediní, kteří mají tak nemocného prcka :? Láduju do něj ovoce, colostrum, betaglukany a je to furt stejný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8194
10.12.18 07:07

Mně takto promarodil syn první rok ve školce.
Chodila jsem už po mateřské do práce. S manželem velic neradi na první rok ve školce neradi vzpomínáme a byl to nejhorší rok našeho manželství.
Od 4 let to bylo nejzdravější dítě ve školce.
Do školky chodil moc rád.
Ve školce bych kluka nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1703
10.12.18 07:13

U nás je to samé. Týden ve školce, 2 týdny doma :roll:. Chce to vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
10.12.18 07:22

@Astyna88 syn loni chodil 2 měsíce do školky a zbylých 8 byl nemocný. Letos jedeme v módu 4 dny ve školce a 10 dní doma. Nemá mandli, v uších trubičky a to je to druhý rok s tím, že je to mladší sourozenec.
Mně pomohlo nechat dítě doma přes zimu (to starší).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22354
10.12.18 07:33

U nás to tak šlo celou školní docházku. Až poslední rok to bylo trochu lepší. 3-5 dní v MŠ, 2-3 týdny dna,od října do dubna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61029
10.12.18 07:55

Musi se promorit, celkem jedno, kde bude. Moje se promorila po cca 1,5 roku. Ted od dubna zdrava, jedinou virozku mela ted a tu zvladla bez leku a bez pobytu doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2358
10.12.18 07:59

Musí si vybudovat imunitu. Tělo se seznamuje se spoustou nových virů a bakterií. Vím že je to náročné ale tím že ho necháš doma, pravděpodobně problém jen odsuneš o rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.18 08:09

Syn byl teď doma přes měsíc, minulý týden už mu nic nebylo, ale na doporučení ORL ještě doma. No a včera večer horečka. Zatím jel v módu 3-4 dny školka 1-2 týdny doma. Ve školce se mu líbí a chodí tam rád. Když ho odhlasím, tak se akorát problém posune o rok. Jediná cena útěchy je, že někdy v pololetí se vrací peníze za stravné :? A nedokážu si představit, co bych dělala, kdybych musela do práce a nebyla doma s mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5871
10.12.18 08:10

@Astyna88
Vzdyt je ve skolce 3 mesice, zadny vitaminky a betaglutany nepomuzou. Chce to cas, aby se promoril. Nekomu to trva rok, nekomu 2. U obou mou deti byl sileny 1. Rok, 2. Byl o poznani lepsi. Starsi je v 5ty tride, ve skolce se slusne promoril a od ty doby neni nemocny. Na zs nikdy nechybel vic nez 5 dni v kuse, atb mel naposledny ve 3 letech.
Fakt to chce cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61029
10.12.18 08:17

@barbuchablond blaznila z toho, jako ja. Pro me bylo horsi resit to, ze zase nejdu do prace (nebo manzel) a jak to udelat nez ty jeji nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
10.12.18 08:20

@EMicina Tyjo, tak to závidím že se to u vás tak zázračně obrátilo a teď je nejdravější z celé třídy. U nás teda stále nic moc, můj syn chodí do školky už třetí rok a stále je hodně nemocný. Ten první rok to teda byla hrůza, to byl ve školce treba jen dva dny v měsíci a pak tři týdny doma, stále dokola horečky a strašný kašel, jednou dokonce i zápal plic.. Teď už má 5 let a stále je velmi často nemocný. Zdravý vydrží maximálně týden, jinak má stále dokola zelenou rýmu a kašel. Jediné co se zlepšilo je že už nemívá u každé nemoci horečku, už ty nemoci zvládá líp, normálně už u té zelené rýmy a kašle funguje bez teploty, ale beztak je nemocný skoro pořád. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
10.12.18 08:54

Me pak ta skolka uz postrada smysl a jen to dotuju. A to jeste prijdu o penize z prace…zase kdyz vidim,jak tam tvori,jak ho to bavi,tak me je lito ho nechavat doma. Mladsi je mamanek a spac a takhle udelam praci i se mu stihnu vic venovat,kdyz je starsi v ms. Ono by hodne taky udelalo,kdyby tam neposilaly matky evidentne nemocny deti… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama