Vytrhnutý zub bez náhrady

389
26.11.15 09:12

Vytrhnutý zub bez náhrady

Ahoj, mám dotaz. Příští týden přijdu o zub (5dole) a kromě nabízeného můstku mi zubařka řekla, že si tam nemusím dávat nic a časem se díra trochu stáhne. Hlavní důvod proč nejít do můstku je finanční a také proto, nechci ničit další dva zuby. Zub zachránit nejde (v dávnu špatně ošetřené kanálky a zlomený). Je tu někdo, kdo nemá zub? Okolí mě straší, že se mi zuby rozjedou. To že bych tam měla díru, mi až tak nevadí, mám malou pusu a nejde to vidět(momentálně mám zub někde v dásni, zbytek je ulomený).Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.11.15 09:17

Buď klidná, není to vidět, leda by jsi se „tlemila“ od ucha k uchu:)))
Taky nemám pětku dole, přišla jsem o ní letos v květnu - napadl mě erysipel (růže) do ucha a tváře, vrazilo se mi do čelisti a tento zub to odnesl.
Ano, mezera se už teď stáhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
26.11.15 09:20

Ahoj, ja jsem asi 3 mesice bez 6 dole, az teprve ted se mi dira poradne zatahuje, doted jsem musela po kazdem jidle proplachovat strikackou a odvarem ze salveje. Mustek taky nechci, o implantatu jsem uvazovala, ale ta cena, za to bych mela auto.:-) Zubar mi tvrdi, ze se to nerozjede, ale nevim, mamka prisla o 3 a 4 a cele se ji to posunulo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
26.11.15 09:21

Ahoj taky nemam jeden zub uz roky a dira se krasne zacelila a zuby se me nerozjely.za me bez problemu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 09:24

Taky nemám jednu 6 dole, už asi 10 let, a pořád přemýšlím že bych to měla nějak pořešit. Jako ono to ničemu nevadí, nikde se mi nic nerozjíždí, ale mám prostě pocit že jak žvýkám jídlo víc na té druhé straně že jakoby, no ted to bude znít divně, začínám mít trochu asymetrickou tvář, ono to teda není tak jak to píšu, že by to bylo vyloženě viditelné, prostě já mám ten pocit že to tak je.. Jenže můstek taky nechci, přišla bych o dva úplně zdravé zuby, a implantat do toho se mi nechce finančně :-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
26.11.15 09:25

Také jsem již několik let zpátky přišla o dolní šestku (nesprávným ošetřením) a mezeru tam mám doteď. Minulý zubař mne spíše strašil tim, že horní zub, který je mezeře naproti, nemá protiskus a může se časem vysunout ven.
Pokud máš peníze na implantát, nech si to udělat, jakmile to půjde. Je to lepší pro ty zuby.

• Citovat
  • Upravit
6529
26.11.15 09:25

@joli31 Jo ovšem co ti pani zubařka zapomněla sdělit a na co tě upozornit je… že vrchní zub nad tou spodní vytrženou pětkou ti začne klesat do té mezery pod ním a ty budeš muset řešit jak spodní, tak i vrchní stranu.
Mám pocit, že tohle zubaři tohle dělají snad záměrně nebo co, že řeknou A, ale neupozorní na B. Vždyť si tak zabezpečují vlastně další práci, že… :nevim:
Takže, za mě řešit, co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 09:29
@Black Cat píše:
@joli31 Jo ovšem co ti pani zubařka zapomněla sdělit a na co tě upozornit je… že vrchní zub nad tou spodní vytrženou pětkou ti začne klesat do té mezery pod ním a ty budeš muset řešit jak spodní, tak i vrchní stranu.
Mám pocit, že tohle zubaři tohle dělají snad záměrně nebo co, že řeknou A, ale neupozorní na B. Vždyť si tak zabezpečují vlastně další práci, že… :nevim:
Takže, za mě řešit, co nejdřív.

Tak to ale asi ne vždycky, jak jsem psala, mám takto mezeru v puse už 10 let a horní zub nad tím je naprosto ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
26.11.15 09:46
@marmelada78 píše:
Tak to ale asi ne vždycky, jak jsem psala, mám takto mezeru v puse už 10 let a horní zub nad tím je naprosto ok.

Taky to tak mám, ale jsou to teprve 3 roky. Zubařka mi o tom nic neřekla, dozvěděla jsem se to až z internetu, že mi ten vrchní může klesnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
26.11.15 09:47

NO, vzhledem k tomu že vrchni pětka je taky mrtvá, pobolívá mě, mám obavy že o ni taky časem přijdu…mám ted víc zubů naráz k řešení, dokonce bych řekla že během měsíce se mi prostě zesypalo několik problémů a finančně to nedám :(. Můžu o můstku časem uvažovat, ale spíš ne.. a na implantát vážně nemám.
Holky co jste bez zubu, a ten vrchní se Vám povysunul? A jinak děkuji za reakce :).
Já jsem chtěla u těch mrtvých zubů je nechat zpevnit, jenže zatím se řeší jiné zuby a tento se zlomil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
26.11.15 09:49

@joli31
Jak už jsem psala, mám 3 roky po vytržení a nic se mi zatím neposunulo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
26.11.15 09:50

@ marmelada NO, vzhledem k tomu, že já doted žvýkala hlavně na této straně, co nebude zub, protože na druhé straně mě pořád boleli 3 zuby (po výměně zubařky byl zjištěn zánět), tak toho se nebojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
26.11.15 09:54

@joli31 Já už mám mezeru asi deset let a je tam pořád dost místa, horní se tolik nevysunul. Někdy ale stačí jenom malý posun mm dva tři… Také nemám peníze na implantát. Ale po RD, pokud se vrátím do lepší práce, hodlám to řešit.

• Citovat
  • Upravit
26.11.15 10:05

Jo, horní zub se začne pomalu sunout dolů. Nejhorší ale může být stolička vedle mezery, kdyby se posunovala do mezery, tak je to ok, ale mě se tam zub začal naklánět a hrozilo, že se časem vyviklá - ale u mě ten posun trval asi 10 let, pokud nemáš problém s kostí (paradontoza), tak roky možná nic nepoznáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
26.11.15 10:14

Já jsem bez zubu už tři roky…šestka vlevo dole. Bylo mi řečeno doktorkou, že zub naproti nahoře se asi začne vysouvat ven. Zatím se mi to nezdá. Nenechala jsem si udělat nic. Můstek nechci, protože by se musely obrousit další dva zuby a nebudu si ničit naprosto zdravé zuby. A implantátu se bojím. Zatím mi to problémy nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama