Vytržení moudráku a kojení

10109
28.7.13 09:42

Vytržení moudráku a kojení

Ahoj,

chci si nechat vytrhnout moudrák, už mi fakt zlobí, bolí mě dásen a už i ucho a za uchem. Ale kojím. Chci se zeptat za prvé, injekci u zubaře na umrtvení můžu? A za druhé, to nejdůležitější, můžu nějaký prášek na pak, až to přijde k sobě? Když mi trhali první, to jsme musela ibalgin, to pak bolelo jako čert, ale můžu ted něco? Nepište paralen, ten mi od bolesti nezachrání :)
Algifen…? Ale něco, co mi zabere…
A ještě rovnou jednu zdravotní otázku. Mám už asi 4 měsíce ucpaný nos, jako by nahoře a svědí mě oči, svědí mě v nose. Předpokládám, že je to nejspíš alergie (může být takhle dlouho? kvete ještě něco???). Můžu na to během toho kojení taky něco? Fenistil nebo co je ještě na alergii? Nemáte někdo zkušenost? Už mě ta senná rýma obtěžuje :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71422
28.7.13 09:44

Injekci na umrtvení můžeš určitě a na bolest ibalgin taky, je to lék první volby při kojení, protože se do mlíka přenáší v malé koncetraci a stejně když mimčům něco je, tak se jim dává…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
28.7.13 12:21

Ohledně zubů nevím. alergii můžeš mít několik měsíců - můžeš jí mít na kombinaci kvetoucích rostlin nebo na něco co máš doma - kytka, prach, plísně, zvíře. na alergii při kojení mi doporučili claritin. do nosu sprej Livostin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 21:32

Mě zubař trhal za živa nerv, že prý injekci raději při kojení ne.Ale na trhání zubu bych si ji tedy dala.Na alergii co mi říkala doktorka že prášky můžu když mám problémy, když je klid tak ne, prý prášky jsou lepší než alergická reakce a trápení s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.15 10:45

Ahoj. prosím o radu, dnes mi trhali moudrák a zapomněla jsem se zeptat co si můžu vzít na bolest když kojím. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
a12
41924
7.4.15 10:49

Ibalgin urcite :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
7.4.15 11:15

Jestli můžu poradit, mně nejvíce ulevil vychlazený, silný heřmánkový čaj z ledničky (nebo s ledem) - a proplachovat. Trhali mi všechny čtyři, takže soucítím :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.15 11:48

Heřmánek se šalvějem a vyplachovat několikrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
7.4.15 11:55

Šalvěj ne, zastavuje kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
7.4.15 12:19

Mě dala sama zubařka 2 paraleny, že si je mám vzít hned jak to půjde k sobě. Ale mě se po něm udělalo špatně. Obecně Paralen blbě snáším. Po dalším trhání jsem si vzala Ibalgin. Asi není na kojení to pravé ořechové, ale byl jen jeden, pak jsem nepotřebovala (a kojila už málo).
Mě se dělalo tak nějak i slabo, jak to šlo k sobě, nemohla jsem se moc ohýbat a tak. Rvala mi to třičtvrtě hodiny, tak jsem byla fakt grogy (ona teda taky :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
7.4.15 12:19
@mooch píše: Šalvěj ne, zastavuje kojení

Na výplach si myslím, že nevadí, když to nepolkne. A ty bylinky nemusí tak rychle a zásadně působit. Někomu třeba jo, ale podle mě je to hrstka maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
7.4.15 12:21

@Aries6 Ibalgin je při kojení vhodnější než paralen… a víceméně si ho můžeš vzít kolik chceš, jinak řečeno dávka, která by byla pro dítě nějak znatelná či riziková by pravděpodobně zabila tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
7.4.15 12:57
@Aries6 píše:
Na výplach si myslím, že nevadí, když to nepolkne. A ty bylinky nemusí tak rychle a zásadně působit. Někomu třeba jo, ale podle mě je to hrstka maminek.

Chces to riskovat?
Edit: Jasne ze Ty ne, Jen upozorneni pro zakladatelku. Jinak ja zas nesnesu Ibalgin a jemu podobne :mrgreen:( takze me Paralen zachranoval I po cisari)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
7.4.15 14:12

@j.a.n.i1 Já nevím, jen vím, že se nemá v těhotenství. Tak pak je to fajn.
@mooch Já bylinky užívám. Vzhledem k těhotenství a kojení v minimální míře, ale já bych si výplach šalvější dala. Vím, že to není na mě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
7.4.15 16:32

Určitě bych volila ibalgin. nakojit a hned ibalgin. Při kojení jsem brala mnohokrát. Mimochodem při kojení jsem brala daleko větší drijáky na lumbago páteře než je ibalgin…at brzy zub přestane bolet.

Když jsem toto téma zakládala, bála jsem se u prvního kjení všeho, u druhého už vůbec :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama