Vyvolání porodu 41tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lemouriska
Povídálka 28 příspěvků 23.10.18 10:57
Vyvolání porodu 41tt

Ahoj holky, tak to na mě dneska padlo a od rána tu brečím.
Včera jsem byla poprvé na kontrole v porodnici, v pátek jsem měla termín a nic. Doktorka mě vyšetřila (čípek 0,5cm měkký, volně pro prst, hlavička naléhá) a vše v pořádku, nicméně objednala mě na vyvolání už tento pátek, což bude přesně týden po termínu. Docela mě do toho tlačila a já blbá vystreslá prvorodička kývla :( Teď to ve mně hlodá, zda to není zbytečně brzy, proč mi nenabídla udělat hamiltona, proč hned v pátek tableta? Vím, že to tady nevyřeším, že jsem se měla informovat přímo tam, ale to jsem celá já :(
Potřebuju spíše uklidnit, zda to měl někdo taky podobně a bylo to v pořádku.
Jinak doma zkouším co se dá (sex, vana, maliník, hřebíček, procházky, schody) a nic.

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 23.10.18 10:59

Třeba ještě do pátku porodíš. Já začala rodit v ten den ráno kdy jsem měla jít na kontrolu a pak vyvolání. Ráno to začalo tak jsem to zrušila u doktora, odpoledne jsme jeli a dcera se narodila ráno.

Příspěvek upraven 23.10.18 v 11:01

Ketris
Echt Kelišová 9457 příspěvků 23.10.18 11:01

Ja osobne bych na vyvolani nepristoupila. Nejsi jeste v tak „kritickem“ tydnu, aby tohle bylo potreba.. a jestli je vse v poradku, tak bych je poslala k sipku.. poslouchej sve telo a miminko, ne doktory!!! To male vi, kdy bude spravny cas..

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 11:05

Hamiltona nedělají, pokud nejsou cesty připraveny…někde dělají, ale nemá to efekt…
Já měla porod vyvolávaný ve 40+4 a druhé dítě 40+5…byla jsem v tomto dost pasivní a věřila lékařům…mám za sebou 2 nekomplikované porody a 2 zdravé dcerky…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8468 příspěvků 23.10.18 11:06

Třeba porodíš, do pátku času dost a pokud nebudeš chtít tak to v pátek můžeš odmítnou, nikdo Tě nemůže nutit, max To dají podepsat negativní revers :)

Jinak já jsem byla na vyvolání týden po termínu a naprostá pohoda - v 7 ráno nástup, v 8 ráno 1/2 tablety, od 9:30 lehké bolesti, do 12-13h úplně v pohodě a mladej se v 15:51 na 3 zatlačení narodil takže od první kontrakce 6h a 21 minut +/- což si myslím, že je na prvorodičku úplně v pohodě a rozhodně na porod vzpomínám ráda a těším se v lednu na druhý a pokud mi Dr navrhe vyvolání tak se mu opět bránit nebudu :) dvě kamarádky co začaly rodit přirozeně stejně skončily na sekci po 16h+ a to se jim porod rozjel sám atd, takže asi tak :)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 23.10.18 11:19

@lemouriska A ptala ses jí, proč chce už vyvolávat? Často to je proto, že už se miminku nedaří, jak má, placenta už nefunguje, jak má, nebo plodová voda už může být zkažená.
Zkus různé přírodní metody - maliník, sex, chůze do schodů, akupunktura, akupresura, napařování sennou apod. Já jsem přenášela prvního syna a bohužel přírodní metody tedy nakonec nezabraly a porod mi vyvolávali, ale bylo to dobrý - syn vylezl za 3 hodiny od první kontrakce. Takže ani toho vyvolávání se neboj.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 23.10.18 11:20

Porod se může rozjet z hodiny na hodinu. Dneska je teprve úterý, třeba už bude do pátku po všem. ;) No a když ne, tak ne. Odmítnout to můžeš vždycky. Já vyvolávaně první dítě hned v termínu kvůli velikosti. Porod fofr rychlý, bez komplikací. Druhé dítě se narodilo spontánně už den po termínu, ale mělo zelenou vodu a smrdělo doslova jak kanál. Třetímu dítku se ven nechtělo vůbec, týden po termínu jsme se taky domlouvali na vyvolání s tím, že by k tomu došlo 9. nebo 10. den. Nakonec mi pro hrozící dystokii ramének a synovu velikost udělali osm dní po termínu císaře. Rozumím Ti. Já takhle nepočítala vůbec s císařem. Měla jsem to náplanované jinak, chtěla jsem si ten poslední porod zažít, prožít. Když jsem jela z té poslední kontroly, tak jsem za volantem bulela jak želva. A víš co, je to úplně jedno, jestli se narodí takově, nebo makově.

migmina
Kecalka 112 příspěvků 23.10.18 11:34

Naprosto te chapu…zkus zavolat doktorce a rekni ji sve obavy popripade pokud neporodis at te jeste vysetri.nevim co ti presne rekla,ale ma to vyvolani treba sve duvody.aspon bych se informovala a neboj treba do patku bude prcet na svete :)

lemouriska
Povídálka 28 příspěvků 23.10.18 11:44

@migmina Řekla mi jen to, že nechávají 7, maximálně 10 dní a že doporučuje pátek, jelikož ten den porodit nemusím a pondělí je už hraniční termín. Já jsem teda jak ovečka kývla, doma klasicky nejela na net a zjistila, že 41+0 není ještě až takový důvod vyvolávat.
Malého odhadla na 3300g a plodovky má prý dost. Nicméně paní doktorka je asi vyvolání nakolněná, jelikož mi narovinu řekla, že můžu kdy chci, záleží jak se cítím a kdybych řekla, že chci hned, tak mě asi rovnou ubytuje :mrgreen:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 23.10.18 11:45

@lemouriska Myslím, že jsou opatrní a někdy je lepší být opatrný než pak litovat, že se něco zanedbalo. Uvidíš, třeba vyleze prcek do pátku sám.

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 23.10.18 11:46

Zkus 2 kg hroznového vína, já ho snědla na radu kamarádky a pomohlo, když mi měli vyvolávat porod :mrgreen:
Ale jinak, než aby se děťátko nalokalo zkažené plodovky, tak je to lepší takhle. Drž se a hlavně jdi do porodky s pozitivním přístupem, že to dobře dopadne. Ať se mimi nebojí. Ono to v břiše vnímá a když jsi vystresovana, tak se bojí taky.

Příspěvek upraven 23.10.18 v 11:48

lemouriska
Povídálka 28 příspěvků 23.10.18 11:47

A jinak všem děkuji za reakce, zřejmě už to teď nechám tak, do pátku budu nadále zkoušet různé metody a uvidí se.
Mamka nade mnou kroutí hlavou, že když rodila ona, bylo slovo doktora svaté, internet nebyl, nikdo nic nehledal a nevěděl a kdyby doktor řekl postavte se na hlavu, tak už na ni stojí :D

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8468 příspěvků 23.10.18 11:53

@lemouriska do pátku času dost, já třeba ano jsem pro přirozený porod, ale zase odsuď pocuď a když mi dr řekl že má malý horší ozvy a že by byl pro ho druhý den vyvolat, ale samozřejmě je to na mě, tak jsem rozhodně neváhala, lepší než si trvat na svém, že „vyleze“ sám až on uzná za vhodné a pak si nedej bože něco vyčítat. Takže samozřejmě záleží to na Tobě, nikdo Tě do ničeho nutit nemůže, taky bych teď u druhého chtěla zažít vyloženě to že se porod rozjede sám, ale pokud doktor projeví jakoukoli obavu, tak podstoupím vyvolání opět, jako za mě to opravdu není žádná tragédie :) já třeba na svůj vyvolávaný porod vzpomínám moc ráda :)

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 23.10.18 11:55

U nas v porodce taky vyvolavaji tyden po terminu. Ja jsem za to byla rada :mrgreen:

Helca83
Kecalka 209 příspěvků 23.10.18 12:09

@lemouriska Vše už bylo napsáno, já nejvíce souhlas s @Fima, hlavně aby se mimcu dařilo. Vyvolavaní taky nemusí vyjít hned, můžou to zkoušet 2-3 dny, tak možná i proto chtějí už v pátek. Kazdopadne se toho dopředu neboj, at tak nebo tak, dopadne to jistě dobre :hug: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >