Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Asijetotu píše:
@Sasanka jarní přiznám se, nevydržela jsem do zítra. Už je znatelně silnější než kontrolnitak už jsem v klidu
omlouvám se za takový rozruch
Tak přesně o takovéhle čárce mluvím!!
![]()
Holky pro upřesnění, otěhotnění je po umělém oplodnění, čili víme přesně den kdy se embryo zavedlo. Před zavedením prošlo embryo genetickým vyšetřením, při kterém už podle chromozomu poznají pohlaví. Při zavedení embrya vám nesmí říct o jaké pohlaví se jedná, avšak když se těhotenství potvrdí, na přání vám ho sdělí. Jenže my jsme s přítelem zazmatkovali, on s tím souhlasil, já ne, jenže doktor nám to bez váhání okamžitě vyklopil, ono vás to v ten moment tak dojme, že vlastně ani toho doktora nemáte sílu zdrbat
Je to HODNĚ zvláštní pocit, být tak krátce těhotná a vědět už pohlaví dítěte, radost veliká, ale starost, aby prospívalo tak jak má je OBROVSKÁ ![]()
@Marlovee píše:
Holky pro upřesnění, otěhotnění je po umělém oplodnění, čili víme přesně den kdy se embryo zavedlo. Před zavedením prošlo embryo genetickým vyšetřením, při kterém už podle chromozomu poznají pohlaví. Při zavedení embrya vám nesmí říct o jaké pohlaví se jedná, avšak když se těhotenství potvrdí, na přání vám ho sdělí. Jenže my jsme s přítelem zazmatkovali, on s tím souhlasil, já ne, jenže doktor nám to bez váhání okamžitě vyklopil, ono vás to v ten moment tak dojme, že vlastně ani toho doktora nemáte sílu zdrbatJe to HODNĚ zvláštní pocit, být tak krátce těhotná a vědět už pohlaví dítěte, radost veliká, ale starost, aby prospívalo tak jak má je OBROVSKÁ
Vždycky je jednodušší si vypěstovat vztah, když TO se změna na ON nebo ONA. Každopádně držím palečky.
Moje máma si před zhruba pěti lety prošla třemi kolečky IVF a prý to bylo něco strašného.
@Marlovee píše:
Holky pro upřesnění, otěhotnění je po umělém oplodnění, čili víme přesně den kdy se embryo zavedlo. Před zavedením prošlo embryo genetickým vyšetřením, při kterém už podle chromozomu poznají pohlaví. Při zavedení embrya vám nesmí říct o jaké pohlaví se jedná, avšak když se těhotenství potvrdí, na přání vám ho sdělí. Jenže my jsme s přítelem zazmatkovali, on s tím souhlasil, já ne, jenže doktor nám to bez váhání okamžitě vyklopil, ono vás to v ten moment tak dojme, že vlastně ani toho doktora nemáte sílu zdrbatJe to HODNĚ zvláštní pocit, být tak krátce těhotná a vědět už pohlaví dítěte, radost veliká, ale starost, aby prospívalo tak jak má je OBROVSKÁ
Ju, pak mi to došlo, že to bude tím, když si psala dobu snažení.
Ničím se nestresuj, vše bude v pořádku!
Tak už máte jméno pro kloučka? ![]()
@Sasanka jarní Jméno? To vůbec
my jsme doufali v miminko a nad tímhle jsme zatím moc nepřemýšleli, ale od začátku našeho vztahu, kdykoliv se řešily děti a jejich jména, tak jsme si vždycky dělali srandu, že naše dítě bude Pedro
Tak jsme si na to teď vzpomněli, když nám zděšeně tchýně řekla, že jsme si doufám dělali vždycky srandu s tím jménem
Samozřejmě vybereme lepší
![]()
@Marlovee píše:
@Sasanka jarní Jméno? To vůbecmy jsme doufali v miminko a nad tímhle jsme zatím moc nepřemýšleli, ale od začátku našeho vztahu, kdykoliv se řešily děti a jejich jména, tak jsme si vždycky dělali srandu, že naše dítě bude Pedro
![]()
Tak jsme si na to teď vzpomněli, když nám zděšeně tchýně řekla, že jsme si doufám dělali vždycky srandu s tím jménem
Samozřejmě vybereme lepší
![]()
Po tatínkovi se vám dávat nechce? ![]()
@Sasanka jarní Tatínek má krásné jméno, jmenuje se Hynek, ale vadí mi, že není nějaká hezká krátká zdrobnělina tohoto jména, zároveň to jméno pořád někdo komolí
No uvidíme
Vy už jména vymýšlíte?
@Marlovee píše:
@Sasanka jarní Tatínek má krásné jméno, jmenuje se Hynek, ale vadí mi, že není nějaká hezká krátká zdrobnělina tohoto jména, zároveň to jméno pořád někdo komolí![]()
No uvidíme
Vy už jména vymýšlíte?
Teda to je krásný jméno, do toho bych šla ![]()
Kluk Jiřík po tátovi a holka Janička po babičce, máme krásně české příjmení Trnkovi
a moje mamka měla toto příjmení zamlada, takže by byla úplně po ní, takže ta doufá v holčičku ![]()
Jinak jak sem psala, my se rozhodli počkat s tímto krásným překvapením až úplně do konce
si to úplně představuji, jak vyklouzne a já budu naklánět hlavu všude různě, abych viděla ![]()
Ahoj holky ja sem po druhe tehotna poprve v 2. Mesici tehotenstvi samovolny potrat a vcera sem nasla ducha a dneska se krasne vybarvuje podle kalkulaxky sem cca v 6. Tejdnu a musim vam rict ze mam zaludek jako na vode tak snad to uz konecne vyjde…
![]()
Ahojte, tak ja 3tt
Zatim nešlo nic vidět, jen zvýšená sliznice a pozitivní testy. Za 3 tydny mam kontrolu.
Nevim zda je to normální ale tahá me bricho. Takovez jam kdyby bylo moc natahle
A nevsugerovavam, mela jsem to už předtím. Kdyby mi nebylo blbě z nízkého tlaku a nesnedla mojemu zmrzlinu (kterou normalne nejim) tak to nepoznam ![]()
@Sasanka jarní Jee, když to tak hezky popisuješ, skoro ti to překvapení závidím
My máme taky typické české příjmení, takže s výběrem křestního jména se budeme držet těch českých, mimochodem, Jiří je moc krásné ![]()
@Sasanka jarní já teda nezvracím, zatím, ale špatně mi ráno je, když se nenasnídám
a teda hodně špatně začínám snášet smrad v hromadný městský, to není úplně to pravý orechový. My si to říct necháme, asi bychom to nevydrželi
upřímně ti závidím, že už máš ten začátek za sebou ![]()
@Marlovee taky máme české příjmení, já teda vždycky chtěla chlapečka Tomáška, ale toho mi přítel nedovolí, sám je taky Tomáš a nechce, aby se dítě jsmenocalo stejně
holčička se mi líbí Lucy, ale jelikož máme české příjmení, tak ještě nevíme ![]()
Jinak mám dnrska nový „fantastický“ vedlejší účinek
začala se mi parádně odlupovat pleť, vypadám jak had, nemáte někdo stejnou zkušenost? Popřípadě radu, co na to můžu použít, abych přestala vypadat jako bych měla lupénku? ![]()
Jinak jsem moc ráda, že se to tu takhle krásně rozjelo
je nás tu spousta, to jsem ani nečekala ![]()