Žádost o převedení dovolené

393
19.11.20 10:29

Žádost o převedení dovolené

Dobrý den,
poradíte mi prosím, jak sepsat žádost o převedení dovolené (jde o 3 dny) na příští rok?
Pracuji ve státní správě a pokud chceme převést dovolenou do příštího roku, musíme ji sepsat.

Děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12086
19.11.20 10:41
@terka85 píše:
Dobrý den,
poradíte mi prosím, jak sepsat žádost o převedení dovolené (jde o 3 dny) na příští rok?
Pracuji ve státní správě a pokud chceme převést dovolenou do příštího roku, musíme ji sepsat.Děkuji za radu.
:roll: :roll: :roll:
To neumis napsat jednoduchou zadost??? Se zeptej kolegu :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5437
19.11.20 10:43

Kdyz se nevybere, tak se snad prevadi automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
19.11.20 10:48

Dobrý den, a jaký je problém napsat větu "Tímto žádám o převedení nevyčerpané dovolené za rok 2020, tj. 3 dny, do roku 2021“ ¿? 😄 😄 😄 :potlesk: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17038
19.11.20 11:26

@terka85 no twl, ty pracuješ ve státní správě a nedokážeš napsat jednoduchou větu? a co tam děláš, jestli něco víc než uklízečku, tak to je velice velice špatné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
19.11.20 11:55

Myslela jsem to nějak více rozvést, než jen napsat jednu větu. Ale chápu, urážet umí každý… My jsme opravdu národ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5144
19.11.20 12:06

@terka85 To není o tom, jaký je národ…ale to fakt neumíš sepsat dvě věty? Děláš ve státní sféře a řešíš tohle? Ono je totiž daleko jednodušší, když Ti to někdo předepíše, než se jít za někým poradit případně pohledat na internetu, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17038
19.11.20 12:27
@terka85 píše:
Myslela jsem to nějak více rozvést, než jen napsat jednu větu. Ale chápu, urážet umí každý… My jsme opravdu národ…

nesváděj to na kecy o národě, nezlob se, ale je to opravdu hloupá otázka, a jestli neumíš vyřešit tak jednoduchou věc, tak jak plníš jiné úkoly :nevim:
a proč bys to měla rozvádět - právě napiš jen jednu větu, to je běžná rutina, že si zaměstnanci převádějí dovolenou do příštího roku, proč bys to měla rozvádět? :zed: :zed: to není slohová úloha, nejsi ve škole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.11.20 12:50

Já si teda myslím, že bys měla uvést i důvod proč chceš dovolenou převést, např. dlouhodobá nemocenská.

To by si jinak všichni mohli převádět dovolenou jak chtějí a pak v dalším roce být skoro dva měsíce doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
19.11.20 12:53
@ritterqa píše:
Já si teda myslím, že bys měla uvést i důvod proč chceš dovolenou převést, např. dlouhodobá nemocenská.To by si jinak všichni mohli převádět dovolenou jak chtějí a pak v dalším roce být skoro dva měsíce doma.

Muzu do zduvodneni napsat, ze zadam o prevedeni z duvodu zakazu dovole nasim de. bilnim reditelem, ktery jednal na popud zelene gumy Prymuly? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17038
19.11.20 13:55
@ritterqa píše:
Já si teda myslím, že bys měla uvést i důvod proč chceš dovolenou převést, např. dlouhodobá nemocenská.To by si jinak všichni mohli převádět dovolenou jak chtějí a pak v dalším roce být skoro dva měsíce doma.

každá organizace má své nařízení, kolik dnů si pracovník může převést - bývá to maximálně 5 dní, žádost o převedení je formalita a může být naprosto strohá
@Baba no u vás je to jiné, zkus to napsat po pravdě :P :mrgreen: otázka je, jestli je nadřízený příznivcem Prymuly nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
19.11.20 14:02
@stinga píše:
každá organizace má své nařízení, kolik dnů si pracovník může převést - bývá to maximálně 5 dní, žádost o převedení je formalita a může být naprosto strohá
@Baba no u vás je to jiné, zkus to napsat po pravdě :P :mrgreen: otázka je, jestli je nadřízený příznivcem Prymuly nebo ne

No vlastně nevím, kdo by to schvaloval. A je to fuk, já nic smolit nebudu, já to nechtěla. Ředitel je Prymulan, když ty dovolený zakázal, i když to Prymula nenařídil, jen doporučil.

Vyplňujeme na konci roku takový přiblbý dotazníky sebehodnocení a je tam kolonka krátkodobé a dlouhodobé cíle. Jeden radiolog tam napsal: dožít se dovolené, dožít se důchodu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
19.11.20 14:07

@terka85
To se spíš zeptej nadřízených, každá firma/společnost má indivindy štábní kulturu, jak tyto žádost zpracovávat. My třeba máme předvyplněno na firemním intranetu a jen kliknem na tlačítko.
Takže tady v diskuzi se konkrétní info nedozvíš, akorát dostaneš povýšený pojeb, že jsi hloupá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12086
19.11.20 14:47
@Karamba2020 píše:
@terka85
Takže tady v diskuzi se konkrétní info nedozvíš, akorát dostaneš povýšený pojeb, že jsi hloupá.

Souhlas. Jen hlupaňa zalozi takovou diskusi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
19.11.20 16:38
@ritterqa píše:

Ze zákona se převádí jen pět dnů, víc je pouze na dobré vůli zaměstnavatele. Dále pokud zaměstnavatel nesouhlasí s převodem dovolené tím myslím ani jednoho dne, má na to právo a může dovolenou nařídit vybrat. To je dle zákoníku práce. Pokud zaměstnavatel s převedením nemá problém a pouze z byrokratických důvodů žádá o písemnou žádost o převedení, důvod tohoto převedení zbylé dovolené nemusí být uváděn. To píšu jako účetní. Snad to pomůže. Jedna věta, že žádám atd jak bylo psáno, naprosto stačí :andel: PS účetní má dost práce(jako spooooousta dalších lidí) a nepotřebuje číst slohy… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama