Jsem v 25tt a hrozně mi zaléhá v uších

130
4.10.05 12:47

Zalehlé uši

Ahojky těhulinky,

měla bych na vás takový dotaz - jsem v 25tt a hrozně mi zaléhá v uších.
Trápí mě to už tak 3-4 měsíce. Ze začátku to nebyla žádná hrůza. Objevilo se to tak 1-2× za týden na hodinku a pak to zmizelo. Většinou to mělo souvislost s návštěvou nějakého uzavřeného prostoru. To sem přikládala těhotenství a případnému nízkému tlaku, který u mě způsoboval stavy na omdlení a říkala jsem si, že to po 3 prvních měsících těhotenství nebo po porodu odezní.
V poslední době je to ale dost nesnesitelné. V uchu mi zalehne hned po ránu, po pár prvních pohybech a přejde mě to třeba až večer když si sednu k televizi. Je to dost nesnesitelné a představa, že tak budu muset fungovat až dokonce těhotenství, nedejbože ještě dýl mě děsí.

Zalehne mi většinou jedno a to samé ucho. Okolí slyším bez problémů, ale sebe slyším jako zevnitř a v uchu se my ozýva i moje dýchání. Jinak je vše OK - žádné praskání v uchu, píchání nebo tak.

Máte s tím některá zkušenosti? Co Vám pomáhalo?

Děkuju

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

803
4.10.05 13:52

Ahoj Leni,
nestává se mi to tak často jako tobě. Spíš je to při nějaké namáhavější činnosti. Vždycky mi pomohlo, když jsem se na chvilku ve stoje předklonila. Jakmile jsem se narovnala, bylo to pryč. Tak zkus tohle, no a pak jedině zajít na ušní. Ono je už tak těch pochůzek po doktorech dost a dost, takže o jednoho doktora míň nebo víc… :roll:
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gio
205
12.11.05 16:23

Leni,
já to měla po dobu celého těhotenství. byla jsem s tím i na ušním a nic nepomohlo. Po porodu to přešlo samo, takže VYDRŽAŤ!!! jak tu někdo psal pomáhal pouze předklon a následné narovnání, dělala jsem to dost často a časem ani nevnímala okolí, takže si občas klepali na hlavu.
jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
12.11.05 19:30

Ahoj Leni,
musim rict, ze se ted smeju…Neboj, ne Tvemu trapeni, ale tomu, jak holky pisou, jak se predklanely. :) Ja mela totiz to same a pomahalo take jenom se predklonit. :) Pripadala sem si jak blazen, nekdy sem predstirala, ze si neco upravuji na bote, atd…no sranda. Ale taky to preslo po porodu a ted se mi to stane jen opravdu vyjimecne.
pa
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
12.11.05 21:47

Ahoj Leni,
trápilo mě to samé a je to cca 1-2 měsíce zpátky co mám pokoj, prakticky denně celý 2.trimestr. Byla jsem z toho tzv. na mrtvici, doktorka mi dala kapky do uší na proplach, ale moc to nepomáhalo, prý to je vysokou hladinou hormonů a nedá se nic dělat. Předklon samozřejmě pomohl, ale jen na chvilku…tak vydrž !

Ha, 35tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
13.11.05 09:20

Mi začlo zaléhat v uchu asi 5 měsíců po porodu, jen v levém uchu, trvalo to cca 5 měsíců v kuse, bylo to na zblnutí, ORL vyštření (audiometrie, tympanometrie) v pořádku, bez nálezu, preventivní kapky do nosu nepomohly, neurologické vyšetření rovněž negativní, dr mi řekl, že z neurologického hlediska o zaléhání nikdy neslyšel. O hučení prý ano, ale zaléhání prý nemá s krční páteří nic společného.
Po 5 měsících to přestalo, cítila jsem se jak v ráji a po asi měsíci to znovu vrátilo. Už to zas trvá skoro 3 měsíce (bez přestání a bez odlehnutí) a já si začínám pomalu zvykat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
17.4.11 22:46

Jste tu některá se stejným problémem?

ahojky..trapí me zalehlé uši..našla jsem tuhle starou diskuzi..jsem ve 24.tt a asi tak měsíc mě trápí zaléhání uší..klidně i nekolikrát denně na pár hodin..je to dost otravný a ani to předklonění co tu radily ženský mi nepomáhá…mívám to většinou když se vrátim domů z procházky nebo už venku když se unavím…zítra ještě zkusím ušní svíčky …tak snad pomůžou..ale kdybyste měla některá osvědčenou radu co pomáhá tak sem s ní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
18.4.11 08:56

uši mě zalíhají celý těhotenství, už mě to kolikrát leze krkem, nejhorší to bylo ze začátku, prý je to v těhotenství častý a nedá se s tím dělat nic, po porodu to odezní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
18.4.11 09:31

Ahoj AliceP,
zaléhání uší mě trápí už přez měsíc. Zkusila jsem ušní svíčku, ta pomohla asi jen na tři dny, ale po aplikaci už pomáhá to předklonění, nejlépe s nataženou rukou, podle toho jaké ucho je zalehlé. Asi to budem muset těch pár měsíců ještě vydržet :mrgreen:
Jinak přeji bezproblémové těhulkování :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
18.4.11 20:19

holky diky za radu..no ja dnes byla v lekarne a na svicky do usi jsem zapomnela..ach ta tehotenska demence:DD..me zalihaji obe dva naraz..no tak kazdopadne zkusim svicky a pak preklaneni..sand to zabere..je to pekna otrava uz:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
18.4.11 21:46

Taky mi začalo tak před měsícem zaléhat v pravém uchu. Není to nějak strašné, ale příjemné taky ne. Ani mě nenapadlo, že by to mělo něco společného s těhotenstvím, ale asi to tak bude, protože nemocná jsem nebyla ani nejsem. Zkusím ty předklony a když to nezabere, tak snad po porodu to přejde samo :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
18.4.11 22:09

jenye: jo jo me to zacalo taky kolem 20.tt…no ja jsem si rikala jeslti to nema neco spolecnyho s tlakem ..tak jsem na emiminu zapatrala:)..no asi to budeme muset vydrzet ale me to uz pekne otravuje kdyz je to kazdej den na nekolik hodin a nekolikrat denne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.11 12:00

Hrůůůůůůza

Ahoj těhulky :)
jsem nyní ve 33.tt a zalehlé uši mě trápí už druhý týden… nejhorší je, že to vůbec nepřestává!!! Nepomohly ani ušní kapky ani svíčky… je to strašně nepříjemné, ale snad to brzy přejde! Poslední měsíc a půl je pro mne vůbec příšerný-jdu totiž z problému do problému a už jsem zoufalá… Začalo to genitálním oparem, to rovnou přešlo v hnisavou angínu, ta rovnou přešla v tvrdnutí bříška a pobytu v nemocnici na kapačkách, tam jsem začala kašlat a mít pálení v krku a to te´d přešlo v zalehlé uši…jedno vždy zmizí a objeví se jiné…už aby tohle období skončilo… :(
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
20.4.11 21:22

jee tak to je neprijemnosti hodne pohromade..ale uz to mas za par a to utece..me ted na zalehly usi pomohlo kupodivu nachlazeni..jsem nachcipana jako blazen..docela trpim a chudak malej se musi v brise pekne natrasat..no a od ty doby nemam zalehly usi:))noo ale to asi tim ze mam zalehly vsechny dutiny:))

no ja jsem 24.tt takze zatim ej to takovy to klidnejsi obdobi..ale jsem pekne ufunena..bricho mi tvrdne uz od 16.tt ale ted uz je to lepsi a jen navecer obcas ztvrdne… no holky musime to nejak vydrzet..po porodu budou ty starosti jeste vetsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.11 10:25

Jj, také si říkám, že to musím vydržet…až budu chovat Vojtíška v náruči, tak na tohle všechno zapomenu…
Děkuji za povzbudivou zprávu a přeji Ti hodně štěstíčka a pohodový zbytek těhu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama