Reklama

Zaměstnání a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikol25559
Povídálka 46 příspěvků 03.09.18 22:12
Zaměstnání a materska

Měla bych dotaz tento rok jsem ukončila pracovní smlouvu která byla na dobu neurčitou zaměstnání trvalo 3 roky. Skončila jsem 30.04.2018 od 1.05.2018 vedena na UP do června. A od 1.07.2018 mám zkrácený úvazek do října. Chtěla bych se zeptat zda bych měla nárok na mateřskou a z čeho by se mi počítala. Děkuji

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13314 příspěvků 04.09.18 08:26
@Nikol25559 píše:
Měla bych dotaz tento rok jsem ukončila pracovní smlouvu která byla na dobu neurčitou zaměstnání trvalo 3 roky. Skončila jsem 30.04.2018 od 1.05.2018 vedena na UP do června. A od 1.07.2018 mám zkrácený úvazek do října. Chtěla bych se zeptat zda bych měla nárok na mateřskou a z čeho by se mi počítala. Děkuji

Nepíšeš termín porodu a nevíme, co bude dál. Ale předpokládejme, že ti to nové zaměstnání vydrží až do porodu. V tom případě podmínka účasti 270 kalendářních dní na nemocenském pojištění v posledních dvou letech bude splněna. A pokud budeš v den porodu v pracovním poměru nebo ochranné lhůtě, tak nárok na PPM mít budeš a bude se ti počítat z průměrného příjmu v posledním zaměstnání.

Uvedl jsem spoustu hypotéz, které nemusí platit, ale nedodala jsi zkrátka dostatečná data.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama