Zamlklé těhotenství - zdravé děťátko - opět zamlklé těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4572
5.11.21 09:52

Zamlklé těhotenství - zdravé děťátko - opět zamlklé těhotenství

Zdravím holky, opět si sem jdu pro útěchu, Vaše zkušenosti :hug:
První těhotenství skončilo jako ZT v 11tt byl to pro mě obrovský šok a hlavně díky podpoře tady, že v tom z daleka nejsem sama, jsem se dala zase do kupy a těšila se z dalšího těhotenství. Podařilo se nám opravdu do roka a máme krásnou zdravou holčičku.
Chtěli jsme k ní sourozence, bohužel teď opět ZT v 10tt a ve středu revize.
Má to některá, že se takhle opakovalo a stejně ještě dopadlo další dítko? Zkoumal se důvod po druhém ZT (případně po potratu)?

Vim, že první trimestr je opravdu buď a nebo, tím že jednu cacórku doma máme je tahle druhá ztráta snesitelnější a jsem celkem smířená. Ráda bych se dočetla Vaše šťastné příběhy a tím se opět trochu nakopla :hug: Moc děkuji za přečtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26130
5.11.21 09:59

Jsou to náhody, ja mám jedno těhotenství z něj zdravého syna, pak dvakrát za sebou potrat, pak zas syn úplně v pořádku a ted další těhotenství zas v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
5.11.21 10:04

@Janita3 hlavně klid, to se prostě stává :hug: mám 3 zdravé děti a mezitím 15× sp a zt, nejvíc ve 14 tt. Revize byla 4×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5669
5.11.21 10:18

10/2012 SP 7tt, 10/2013 úžasný chlapeček, 5/2020 ZT 12tt, 4/2021 druhý úžasný chlapeček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54716
5.11.21 10:27

Každé moje úspěšné těhotenství předcházelo zamlklé. Ale ve vašem případě i vzhledem k tomu, že se jednalo o celkem vysoký tt (něco jiného je to rozkrvácet se po týdenním meškání a něco jiného potrácet párcentimetrové embryo, co už mělo srdíčko), bych pro jistotu nějaká vyšetření chtěla. Štítnou žlázu, všemožné choroby, hematologii, imunologii, genetiku. Pravděpodobně to bude OK nebo bude stačit nějaká drobnost. Přeji hodně sil a příště, ať už to klapne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
5.11.21 10:42

ZM T 9tt

Holky i já po 1,5 roku snažení 1× biochem potrat a po 4 měsíc konečně těhu a teď v 9tt zamlklé jsem z toho úplně zdrcená nevím co mám dělat už 😭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
5.11.21 11:52

@hanikely39 Já ZT v 2019, další ZT 2020 a teď mám cca 3 týdny do porodu :) Co máš dělat? Hlavně to nevzdávat! Vybreč se, nechej zahojit dělohu a šup na další snažení :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
5.11.21 12:32

@wendelina30 děkuji jen to jde těžko bojím se té narkózy 😩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
5.11.21 12:43

@hanikely39 Narkóza je v pohodě, to se neboj. Zvlášť při tomto zákroku. Je to rychlovka. Tak na 15 minut. Já byla v narkóze za poslední dva roky 4× :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
5.11.21 13:41

@martina.se Děkuji, to je hrozný, kolikrát sis tím prošla :hug: Zkoumali nějaký důvod? Kor už ve 14tt když si člověk pomalu oddychne, že je nejhorší za ním…

Příspěvek upraven 05.11.21 v 13:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
5.11.21 13:42

@Salorka To se krásný, že jste se do roka taky přeci jen dočkali a dvakrát :hug: Když bude u mě vše v pořádku opět nechám proběhnou dvě ms a budeme zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
5.11.21 13:46

@hanikely39 :hug: Já měla taky obrovský strach z narkózy. Poprvé při konizaci 1/2018 pak 8/2018 revize a teď další revize. Za mě je obrovsky důležitý anesteziolog. První byla poklad :srdce: povídala si se mnou celou dobu. Při druhé bylo ticho, nikdo nic a zrovna revize. Vim, že se to lehce řekne, když už je to za mnou, ale povídej si s nimi na sále, ani nebudeš vědět a jsi v limbu za pár minut je vše hotovo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
5.11.21 13:50

@ugluk Děkuji, právě alespoň nad tou štítnou žlázou jsem přemýšlela, jinak vím, že jde z naprosté většiny prostě o blbou náhodou a když je to těžký, věřím, že příroda ví co dělá a děkuji, že se tak stalo v začátku. Bohužel by to bylo určitě jednodušší, kdyby vůbec srdíčko nenaskočilo a člověk ho na ultrazvuku neviděl od začátku :( Byla jsem rozhodnutá, pokud by se ZT opakovalo zkusit nechat odejít přirozeně, bohužel prý by to bylo u mě hodně rizikové pro ztenčenou jizvu po císaři, tak holt zase revize a klepu se, abych neměla komplikace :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4572
5.11.21 13:53

@Kriss Tina :hug: Děkuji, taky si myslím, že jde o blbě náhody. Úplně mě tedy udivilo, že se nám dostavit 29.11. pro výsledky, ani jsem si nemyslela, že se ZT v této fázi nějak zkoumá. Nepamatuji se, že u prvního by se mi nějaké „vyrozumění“ do rukou dostalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
5.11.21 15:43
@Janita3 píše:
@martina.se Děkuji, to je hrozný, kolikrát sis tím prošla :hug: Zkoumali nějaký důvod? Kor už ve 14tt když si člověk pomalu oddychne, že je nejhorší za ním…Příspěvek upraven 05.11.21 v 13:54

Ano.. zkoumali. Nepřišlo se na nic.. já mám i papír, že děti mít nemůžu :mrgreen: takz jsem to vždy tak nějak zvládla.. je to náročný, ale ti 3 darecci stojí za to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat