Zanedbávání péče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prokr
Povídálka 25 příspěvků 09.05.18 21:20
zanedbávání péče?

Dobrý večer,
zajímal by mne Váš názor. Jsem rozvedená, děti/5 a 12 let/ jsou v mojí péči. Styk s otcem-dohodou.Otec zájem o děti má, bere si je celkem pravidelně, výživné platí v pořádku a včas a připouštím, že je poměrně vysoké. Otec dětí žije s přítelkyní, která má ve vl. péči 2 děti/11 a 16 let/.Co mi vadí…otec dětí jde večer s přítelkyní na oslavu a děti/ bez toho 16ti letého/ nechají samotné doma, přijdou nad ránem, pošle naší 5letou sáňkovat s tou partnerky 11letou bez dozoru samotné, na hotelu v cizině nechal tyhle dvě spát na jiném pokoji a jiném patře, nez byl on a jeho partnerka nyní nejnověji-partnerky 11letá má brigádu-roznáší po městě letáky do schránek naše 5letá chodí s ní…bez dozoru.
Opakovaně jsem se mu slušně pokoušela vysvětlit, že tohle je dle mého názoru „přes čáru“.Zbytečně. Má podle Vás smysl řešit to s OSPOD? Nechci mu rušit nebo omezovat styk s dětmi. Chtěla bych jenom, aby mu někdo fundovaný a nezávislý „domluvil“.Jsem já přehánějící hysterka, nebo on nezodpovědný rodič?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Russet
Extra třída :D 11689 příspěvků 09.05.18 21:23

Jestli je ta starší opatrná a rozumná, asi bych to dovolila. Dřív se běžně děti pobybovaly samy po městě. Já chodila pěšky na kroužky, dojížděla od první třídy :nevim: A doprava nebyla ve městě řidší. A ouchylákú nebylo míň.

kacz
Kelišová 6059 příspěvků 09.05.18 21:24

@prokr nevidím problém v tom, aby se mladší děti pohybovaly ve společnosti dětí starších 10 let. Nic na tom není…

sediza
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 09.05.18 21:25

No ty kráso. Představa, že mi nekde beha dite po meste, kterému je 5 let a hlídá ho 11tileta, tak snad uz ani dite otci nedám, at se klidne soudí. Navíc 11tileté díte rozdavá letaky za peníze?? To je legální?

hulala
Kecalka 445 příspěvků 09.05.18 21:26

Jestli chceš zbytečně bývalému uškodit jdi do toho 8o. Já žádné zanedbání nevidím.

sediza
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 09.05.18 21:28
@Russet
@Russet píše:
Jestli je ta starší opatrná a rozumná, asi bych to dovolila. Dřív se běžně děti pobybovaly samy po městě. Já chodila pěšky na kroužky, dojížděla od první třídy :nevim: A doprava nebyla ve městě řidší. A ouchylákú nebylo míň.

Ano, v 11 letech je normální to co píšete, ale hlidat ve meste 5leté dítě? Už vidím tu situaci, jak se ditě vběhne pod auto, když bude jedenáctiletá házet leták do schránky.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 09.05.18 21:28

Já roznášela brigádně noviny už v sedmi letech. Ale je pravda, že na vesnici a tehdy bylo celkově bezpečněji. Od první třídy jsem jezdila sama autobusem do města do školy a zpět. Ale na druhou stranu chápu, že máš o malou strach. Ale víš jak to probíhá? Oni většinou ty malé holčičky chtějí být v patách těch starších a dělat to, co ony. Nevím, jak bych se sama v téhle situaci zachovala. :nevim:

marg
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 09.05.18 21:29

V pěti letech je fakt prcek, já mám holčičku 4,5 let a tohle bych nedala, měla bych obrovský strach. To si ani nedovedu představit, že by na hotelu spala někde mimo dohled.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 09.05.18 21:30

@prokr domluvil v čem? Chceš, aby člověk, který ty děti nezná stanoval věkovou hranici kdy už spolu můžou spát na jiném poschodí nebo chodit po městě? Neblbni, jestli je jim spolu fajn a ta starší je rozumná tak to přeci není problém.

Uživatel je onlineTamtama
Extra třída :D 11788 příspěvků 09.05.18 21:30

Podle mě je nezodpovědný, ale co na to OSPOD, to netuším. :nevim: Nepustila bych takhle ani svého šestiletého.

kacz
Kelišová 6059 příspěvků 09.05.18 21:31
@sediza píše:
@RussetAno, v 11 letech je normální to co píšete, ale hlidat ve meste 5leté dítě? Už vidím tu situaci, jak se ditě vběhne pod auto, když bude jedenáctiletá házet leták do schránky.

Proč by mělo pětileté dítě vbíhat pod auto?? Mám doma pětileté, jezdí po vesnici samo na kole, na koloběžce, umí se normálně rozhlédnout a počkat.

Russet
Extra třída :D 11689 příspěvků 09.05.18 21:31
@sediza píše:
@RussetAno, v 11 letech je normální to co píšete, ale hlidat ve meste 5leté dítě? Už vidím tu situaci, jak se ditě vběhne pod auto, když bude jedenáctiletá házet leták do schránky.

Ja jsem ve městě vyrůstala, tak mi to nepřijde :nevim:

Russet
Extra třída :D 11689 příspěvků 09.05.18 21:32
@kacz píše:
Proč by mělo pětileté dítě vbíhat pod auto?? Mám doma pětileté, jezdí po vesnici samo na kole, na koloběžce, umí se normálně rozhlédnout a počkat.

Můj syn 3,5 to ví taky, že do silnice nesmí :nevim:

ivašot.
Kelišová 6590 příspěvků 09.05.18 21:35
@hulala píše:
Jestli chceš zbytečně bývalému uškodit jdi do toho 8o. Já žádné zanedbání nevidím.

opravdu Ti přijde ok, aby děti ve věku 12, 11 a 5 let byly v noci samy doma? Mě tedy ani náhodou.

Russet
Extra třída :D 11689 příspěvků 09.05.18 21:41
@prokr píše:
Dobrý večer,
zajímal by mne Váš názor. Jsem rozvedená, děti/5 a 12 let/ jsou v mojí péči. Styk s otcem-dohodou.Otec zájem o děti má, bere si je celkem pravidelně, výživné platí v pořádku a včas a připouštím, že je poměrně vysoké. Otec dětí žije s přítelkyní, která má ve vl. péči 2 děti/11 a 16 let/.Co mi vadí…otec dětí jde večer s přítelkyní na oslavu a děti/ bez toho 16ti letého/ nechají samotné doma, přijdou nad ránem, pošle naší 5letou sáňkovat s tou partnerky 11letou bez dozoru samotné, na hotelu v cizině nechal tyhle dvě spát na jiném pokoji a jiném patře, nez byl on a jeho partnerka nyní nejnověji-partnerky 11letá má brigádu-roznáší po městě letáky do schránek naše 5letá chodí s ní…bez dozoru.
Opakovaně jsem se mu slušně pokoušela vysvětlit, že tohle je dle mého názoru „přes čáru“.Zbytečně. Má podle Vás smysl řešit to s OSPOD? Nechci mu rušit nebo omezovat styk s dětmi. Chtěla bych jenom, aby mu někdo fundovaný a nezávislý „domluvil“.Jsem já přehánějící hysterka, nebo on nezodpovědný rodič?

Jediné, co by mi vadilo, že si na dny, kdy se má věnovat svým dětem, táhne pryč s partnerkou :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >