Zánět po extrakci osmičky?

59
22.12.19 09:27

Zánět po extrakci osmičky? Prosím, pomoc!

V pátek jsem byla na extrakci osmičky vpravo dole, byl zaklineny. Půl hodiny ho rvali ven, i pres umrtvení jsem omdlela bolestí. Pořád to krvacelo, jen jsem neměla den kouřit a vyplachovat. Pátek, sobota i dnes děs. Pořád teče trošku krve, srazenina tam je, ale okolo je bílo-sedo-až černý povlak a smrdí to jak (s prominutím) mrtvola. Šíleně to bolí, budí mě to. Bolí celá čelist, otekla tvář zevnitř, jde to až do ucha a bolí často hlava. Jakoby jsem tam měla tepnu :D Nejde mi polykat. Pusa plná smrdicich slin. Chladim. Vyplachy bylinkama, ani prášky od bolesti nepomáhá… prosím vás, mate nějakou podobnou zkušenost? Mám jít na pohotovost? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
22.12.19 09:46

To by se mi nezdálo. Raději bych někam zašla, než to řešit o svátcích. Mám venku všechny čtyři osmičky a bolest ano, ta byla dlouho, otok taky, modřina na tváři taky, ale léky mi zabíraly a žádný povlak ani zápach tam nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.12.19 09:48

Určitě bych šla, já byla na extrakci obou spodnich najednou, jednu jsem měla v zánětu a ani tak potom nic nesmrdelo ani nebolelo :nevim: takže být tebou bych mazala na pohotovost, určitě to není běžně tento prubeh :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
22.12.19 09:54

@Valburga
A můžu se zeptat, jak se projeví zánět? Hledala jsem na internetu, ale nic moc jsem pořádně nenašla :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
22.12.19 10:14

Oni ti to nesili? Určitě bych šla na pohotovost a nechala to zasít, pokud ti dají antibiotika tím lépe. Myslela jsem že u náročnějších extrakci je dávají automaticky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
22.12.19 10:21

@Janee19
Právě původní plán byl nariznout, vysekat kost, zub, zašít. Ale mladý doktor řekl, že to zkusí po dobrym před vánocemi a jako povedlo se, až na ty mdloby. Koukl na to a že se to ani nemusí šít, přítel hleděl že mi tam nedal ani dren. Nikdy jsem se zuby problémy neměla, tak nevím :/ ale mockrát děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
22.12.19 10:31

@Nepochopíš byla jsem na extrakci před týdnem. 1. to teda šili, ale to neposoudím. 2. dostala jsem atb., prvních 5 dávek co den to jedna injekce. Pak ještě pilule na doma. A na letáčku s doporučením psali, že při krvi a zápachu ihned jít. Podle mě tam máš zánět, protože já jsem nepotřebovala ani léky proti bolesti, vše ok, otok (měla jsem tam zánět) okamžitě šel dolů z toho zánětu, po extrakci otok tak 2 dny, lehoučce. Myslím, že tam máš zánět a asi Ti dají drén. Ale to je jen odhad, co jsem se bavila s paní v čekárně, jak jsme se tam potkávaly den za dnem, jak jsme chodily na ty antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
22.12.19 10:34

Doktor si chtěl asi honit ego.
Mně to nařízli, vysekali, dali antibiotika(bylo to až do kosti.)
Jako den a půl jsem potřebavovala i prášky na předpis, pak už žádné a něco jako smrad nebo povlak abolutně ne. Okamžitě jeď na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
22.12.19 10:53

@Sany80s
Dobře, zajedu tam. Vážím si vašich odpovědí :)
Jsem zvědavá jak to dopadne, bylo to ve fakultní v Olomouci a i na tu pohotovost pojedu do Olomouce. Co vím od známých, žádná dobrá pověst :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
22.12.19 11:01

Rozhodně jeď na pohotovost. Nejspíš to vyčistěj a zavedou do toho drén, případně Ti dají antibiotika. Kdydi jsem měla takhle přesně komplikace po trhání osmičky (nahoře) přes Vánoce. Počítej s tím, že na tu pohotovost budeš muset na čištění třeba i několik dní za sebou. Ten drén uměj udělat i tak, že bude napuštěný znecitlivějící látkou, aby Tě to tak nebolelo a mohla ses trochu vyspat. Optej se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.12.19 12:29
@Nepochopíš píše:
@Valburga
A můžu se zeptat, jak se projeví zánět? Hledala jsem na internetu, ale nic moc jsem pořádně nenašla :/

No já ten zub neměla vyrostlej a během noci mi úplně otekla tvar, měla jsem ji jak křeček :mrgreen: a i když zub nebyl vyrostlej tak děsně bolel, něco mi tam jakoby prasklo a pak z toho vytékal taky takový smradlavý hnus, z toho jsem usoudila, že je to zánět :nevim: jinak dren jsem tam teda taky neměla, vysekal mi obě spodni osmičky, zašil, dostala jsem ATB a během pár dní jsem byla úplně v pohodě, chvíli tam byl otok a modřina, ale nijak extra to nebolelo, normálně jsem hned druhý den byla v práci, kde jsem odmluvila 9 hodin :mrgreen: určitě s tím vyraz co nejdříve ať se zbytečně netrapis :) tohle byl také můj jediný problém se zuby :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
22.12.19 12:42

@Jeremi
Tak uz tady čekám a už mi podruhé z té díry vylezl kus zubu :O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
22.12.19 12:48

@Nepochopíš Držím palce, ať Ti to pořádně ošetřej a je líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.12.19 16:18
@Nepochopíš píše:
@Jeremi
Tak uz tady čekám a už mi podruhé z té díry vylezl kus zubu :O

Držím palce, dej nám vědět, jak jsi dopadla :)  :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
22.12.19 17:21

@Valburga
Tak je to zánět. Dal mi tam medovej dren, ráno si ho mám vytáhnout a kdyz bude bolet, tak nanovo. Bolest mě nepresla, nepomáhá ani třetí Aulin :D a že na antibiotika uz je pozde. Prej se dávají před tím, než se to zatahne, aby měl ten bordel kudy jít pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat