Zápis do školy a možnost odkladu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veeeraf
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 05.04.19 12:33
Zapis na skolu a moznost odkladu

Ahoj vsem, bohuzel dcerka po vcerejsim zapisu ma par predpokladu pro odklad skolni dochazky. Ze zapisu jsem odchazela zdeptana s tim, ze dcerka je prijata, ale je tam to ale..Budete tak hodne a napisete mi jestli jste to nektere resily az po zapisu? Nevim jak postupovat, jediny co, ze jsem se spojila s podatelnou na PPP. Dekuji

Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 1 inzerát 05.04.19 12:38

Jestli si nejsi stoprocentně jistá, že je dcerka ready pro školu, dejte odklad a naopak, pokud jsi přesvědčená, že je nejvyšší čas na školu, neřeš, co bylo u zápisu. Je to vaše dítě, vy ho znáte nejlíp.
Odklad není ostuda.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 05.04.19 12:43

ano odklad se dá řešit i po zápisu..objednej se do PPP, na vyšetření a pak ten papír a žádost o odklad pošleš škole kde byla na zápise.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 05.04.19 12:46

nejprve si zavolej a objednej do PPP..po vyšetření dostaneš zprávu plus pokud uznají i doporučení na odklad. Potom musíš k pediatrovi, ten také musí napsat že doporučuje odkad. Tyhle papíry doneseš na základní školu s tím že žádáš o odklad a oni vydají rozhodnutí o nepřijetí do zš. to je vše. také jsme měli odklad, ale já jsem šla s tou žádostí už rovnou k zápisu - věděla jsem to předem že ho budeme chtít

Lidym
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 6 inzerátů 05.04.19 13:12

Naše škola dává termín do konce dubna na donesení posudku pro odklad. Já mám prázdninového kluka. Dnes jdeme k zápisu, včera jsme byli v PPP. Podle učitelek ze školky je připravený, tak jsem počítala, že nastoupí. Podle včerejšího vyšetření se potvrdili moje obavy, že není. Takže jsem měla den na přepnutí ze školáka na odklad.Ráno jsem vyzvedla posudek, ale mohl být až příští týden. Mrzí mě, že jeho kamarádi půjdou do školy, ale za problémy ve škole mi to nestojí.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 6 inzerátů 05.04.19 13:18

@veeeraf Oni se ti ozvou, z té PPP a pozvou na vyšetření a s tím posudkem pak půjdeš do školy. Já pochopila, že stačí jen jeden. Tak se u zápisu zeptám, jestli stačí od PPP nebo musí být i od pediatra. Ten nemám.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 05.04.19 13:26

@Lidym od pedy není potřeba posudek, ona jen napíše a papír že doporučuje odklad z toho a toho důvodu, ale není žádné vyšetření, nebo stačí říct že máte už vyšetření z ppp a ona to dle toho napíše..je to na počkání,

Žádost se podává řediteli základní školy písemně a musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC) a odborného lékaře nebo klinického psychologa (pro tyto potřeby je dostačující doporučení praktického lékaře pro děti a dorost).

Lidym
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 6 inzerátů 05.04.19 13:45

@smurfka Já jsem měla v plánu to odevzdat současně s tou přihláškou. Žádost jsem si stáhla ze školních stránek. Za chvíli vyrazíme. Tak uvidíme :D

FenekUsaty
Závislačka 4714 příspěvků 05.04.19 13:47

Odklad se da v krajnim pripade vyridit dokonce i po zacatku skolni dochazky. A ted mezi zapisem a nastupem do skoly taky, uplne v pohode. Zajdete do PPP a k doktorovi, jeden z nich napise, ze to je na odklad, druhy napise, ze souhlasi s tim prvnim, PPP vystavi dokument, kde je napsano, ze se oba shodli a doporucuji odklad a ty to dorucis do skoly spolu se specialnim formularem, krery ti da skola nebo si to stahnes na webu nekde. Tedy formular skoly, formular z PPP. My meli ze zdravotnich duvodu, takze doktorka napsala na car papiru, ze doporucuje odklad, to jsme vzali do PPP, ti dceru prezkoumali, rekli ze za ne to na odklad neni, ale vydali vyslednej formular, kde bylo napsano, ze “Vzhledem k vyjadreni lekare…” a zaver odklad doporucujeme. K tomu se pridal formular skoly a odneslo to se to do skoly.

FenekUsaty
Závislačka 4714 příspěvků 05.04.19 13:48

@Lidym presne, spravne, to je nejlepsi :pankac:

FenekUsaty
Závislačka 4714 příspěvků 05.04.19 13:51

@Lidym musi byt i od pediatra a musi na nem byt napsano, ze taky doporucuje. Ale ej to jeden papir. Pediatr napise vyjadreni, PPP taky, ale finalni papir se kterym pujdete je z PPP. Ale musi tam byt i stanovisko lekare a musi oba doporucit!!! Je to dementni, ale musi to tak byt. Nebo vloni muselo.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 05.04.19 13:51
@Lidym píše:
@smurfka Já jsem měla v plánu to odevzdat současně s tou přihláškou. Žádost jsem si stáhla ze školních stránek. Za chvíli vyrazíme. Tak uvidíme :D

ono i to vyjádření pedi se dá dodat později…

FenekUsaty
Závislačka 4714 příspěvků 05.04.19 13:54

@Lidym Jeste me napada, pokud ta skola trva na tom, ze to muze byt jen do dubna, a vyrazi vas s tim papirem (pochybuju, ze maji pravo rict termin do dubna), tak muzete jit na zapis s odkladem kamkoli jinam! Muzete se jeste narychlo zapsat do jakekoli jine skoly, kde vam reknou, ze termin maji delsi (u nas jsou 4 skoly a vsechny to maji tak, ze cim driv, tim samozrejme lip, ale vratit lze dite dokonce i po nastupu do prvni tridy). A pak proste pozadate o odklad. Dalsi rok muzete jit k zapisu kamkoli, ne tam, kde mate odklad.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 6 inzerátů 05.04.19 21:00

Holky, tak dopadlo to dobře.Papír z PPP si vzali, od doktorky mám dodat, stačí do konce května.
Nechala jsem ho projít celé kolo zápisu, byla jsem zvědavá jak uspěje a pro mě to bylo dobré v tom, co potřebuje doladit. Jinak kdo měl odklad, tak nemusel, jen odevzdal papíry.
Podle učitelky má horší pozornost a sociální cosi :oops: , navíc nebyl čas, ale taky doporučila odklad. Takže mám dojem, že se ho ve školce chtějí zbavit .

Váš příspěvek
Reklama