Zaplacení provize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:07
Zaplacení provize

Dobrý den, prosila bych o radu…potřebovala jsem rychle peníze a známá spolupracuje s housing invest a dala mi podepsat zprostředkova­telskou smlouvu ( je tam jen moje a její jméno )…nic jiného jsem jim nepodepsala…nakonec mi peníze půjčila její švagrová - ve smlouvě o půjčce je zase jen moje jméno a té švagrové, nikoli té známe…no a ona po mě teď chce provizi 60tis. nejde mi do hlavy, proč bych to měla platit, když ta zprostředkovatelská smlouva byla na ten housing invest? Moc děkuji za rychlé rady…

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 30918 příspěvků 11.11.14 09:16

Musíte dodržet podmínky smlouvy. Přečtěte si je (to jste asi měla udělat před podpisem)

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:18

Ve smlouvě nic o provizi není…ta zprostředkovatelská smlouva se týkala toho housing investu a půjčku mi pak poskytla úplně jiná osoba…

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:19

Ve zprostředkovatelské smlouvě je, že provizi je splátná v den vyplacení peněz, ale ten housing invest mi nic neposkytl a ani jsem tam nic nepodepsala, jen tu zprostředkova­telskou smlouvu, kde nejsou ani ověřené podpisy…

Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 11.11.14 09:20

Nevíme, co přesně je v té smlouvě. jinak zprostředkovatelka se může odkazovat na nějaké interní manuály a postupy jejich společnosti, v tom případě by na to měl být odkaz ve smlouvě. A konečně, jsi si jistá, že o zprostředkovném nemluvila, tj. byla dohoda ústní?

Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 11.11.14 09:21

Nerozumím. Podepsala jsi někomu smlouvu, přičemž peníze poskytl někdo jiný?

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:24

Ve smlouvě o ní, o provizi, o zprostředko­vání…není vůbec nic…tam je jen, jakou částku mi ta švagrová půjčila a datum splatnosti, bydliště atd…a o tom že bych měla zaplatit provizi za tuto jinou půjčku nepadlo ani slovo a ani že když si od toho housing investu nic nevemu, že to budu muset zaplatit…prostě se mluvilo že bych tu částku musela zaplatit v případě, že by mi ten housing invest poskytl půjčku, což se nestalo…

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:26

Známé jsem podepsala zprostředkova­telskou smlouvu ( týkala se půjčku od housing investu ) která neproběhla, jinak jsem jim nic nepodepsala…smlouvu o půjčce mám sepsanou s její švagrovou, ale tam o té známé, provizi atd…není nikde nic..

Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 11.11.14 09:32
@Soňule24 píše:
Známé jsempodepsalaz­prostředkovatel­skou smlouvu ( týkala se půjčku od housing investu ) která neproběhla,jinak jsem jim nic nepodepsala…smlou­vu o půjčce mám sepsanou s její švagrovou, ale tam o té známé, provizi atd…není nikde nic..

Pořád nerozumím. Existuje tedy podepsaná smlouva o půjčce od HI, ikdyž nezrealizovaná?

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:38

Ne jen zprostředkovatelská smlouva, kdyby jste měla chviličku, tak bych Vám zavolala, pokud by Vám to nevadilo? Potřebovala bych opravdu poradit…moc děkuji

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 30918 příspěvků 11.11.14 09:41

@Soňule24 A není to tak, že HI pouze zprostředkuje půjčku, tzn. najde investora, který vám půjčí?

Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 11.11.14 09:41
@Soňule24 píše:
Ne jen zprostředkovatelská smlouva, kdyby jste měla chviličku, tak bych Vám zavolala, pokud by Vám to nevadilo? Potřebovala bych opravdu poradit…moc děkuji

Já nejsem právník, jen šťourám, nerozumím… :oops: :oops: :oops:

Soňule24
Povídálka 26 příspěvků 11.11.14 09:44

Ale třeba by jste věděla víc :-) ale já si prostě myslím, že pokud s HI žádnou smlouvu podepsanou nemám, tak nic řešit nemůžou ne?

Regina Hero
Generální žvanilka 24022 příspěvků 2 inzeráty 11.11.14 09:47
@Soňule24 píše:
Dobrý den, prosila bych o radu…potřebovala jsem rychle peníze a známá spolupracuje s housing invest a dala mi podepsat zprostředkova­telskou smlouvu ( je tam jen moje a její jméno )…nic jiného jsem jim nepodepsala…nakonec mi peníze půjčila její švagrová - ve smlouvě o půjčce je zase jen moje jméno a té švagrové, nikoli té známe…no a ona po mě teď chce provizi 60tis. nejde mi do hlavy, proč bych to měla platit, když ta zprostředkovatelská smlouva byla na ten housing invest? Moc děkuji za rychlé rady…

takže jsi smlouvu o zprostředkování půjčky podepsala, ona sehnala peníze a nyní chce za tu půjčku provizi, o které jste se asi dohodly…

Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 11.11.14 09:47

Kdysi jsem byla u realitky a hledala podnájem. Agent nás zkontaktoval s majitelem, kde se mi líbil byteček, a když jsem pak měla podepsat smlouvu, najednou z něj vypadlo, že chce provizi. OK, zpětně jsem zjistila, že nic nového, ani ta výše, ale měl to říct hned - já ty peníze prostě neměla. Takže jsem volala majiteli bytu a omluvila se, že prostě nastaly jisté… podmínky, a že je nemohu dodržet, a tudíž se nenastěhuju. Majitel mi nabídl, ať se domluvíme jen my dva. Dopadlo to, agent nemohl nic, ale… dobře ještě měsíc mi chodily výhružné sms typu okamžitě zaplaťte, posíláme exekutora, byt nabídneme jinému zájemci, atd. Prostě vysílal, strašil, atd. Myslím si, že udělal chybu, měl nám oběma okamžitě dát podepsat smlouvu o zprostředkování, pak nemohl majitel byt bez souhlasu RK nikomu nabídnout, a teď to honil takhle. Mimochodem, majitel pak vyprávěl, že ho pak agent honil taky, nutil k podpisu nejrůznějších dohod, smluv… Tak mi jen naskočilo, jestli zprostředkovatelka to taky nezkouší… nějak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Vévodkyně Kate nabádá rodiče i děti, aby mluvili o svých pocitech

Britská vévodkyně Kate Middletonová se v posledních dnech potýká s těžkými... číst dále >

Devadesátky jsou zpět. Vrací se vysmívaná ledvinka

Malou kabelku, která se připíná k pasu či na boky, měl alespoň jednou za... číst dále >

Reklama