Závislost na pracích na spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 15:39
Závislost na pracích na spaní

Ahoj všem, užívám prášky na spani, bez nich prostě neusnu.Mam slabé spani, zhoršovat se to začalo když jsem byla těhotná, celé noci jsem nespavala, pak děti nespavali, a pak měl otec těžkou autonehodu. Prasky beru dlouho, ale chtěla bych přestat, bohužel nezabírá nic přírodního. Mám problémy z úzkosti, mám dobou se zvracení, celkem jsem člověk ktery se všeho bojí. Na to se léčim antdepresivy, chtěla sem je vysadit, taky to nelze.Kdo má problémy z depresi a úzkosti, pochopí kdo ne, nikdy nechápe. S tím spaním, když v noci nespím hubu. Bohuzel jsem tak nespavali co jsem začala brát prášky zhubl sem při dvou detech a své výšce na 46 kilo. Prosim o rady, nemá někdo podobný problém. Dekuji

Reakce:
mroe
Neúnavná pisatelka 15085 příspěvků 16.01.19 15:43

Tvuj problem vyresi jen psychiatr, asi v kombinaci s psychoterapii. Tady ucinnou radu nehledej, hledej odbornika

Alkub
Povídálka 38 příspěvků 16.01.19 15:44

Já nevím, ale asi Teda řešit tento problém s odborníkem. Všechno jde když se chce, pokud trpis depresemi, tak samozřejmě psycholog, a ten by ti měl pomoct přestat brát léky. Pokud to jinak nejde, než zobat léky, tak bohužel, ale já myslím že v dnešní celkem moderní době je možné vše. I dostat se z depresí nebo nespavosti. A pokud jde o to hubnutí, ne hledala bych příčinu v lécích :think: může to být i jinými věcmi. Každopádně řešit s odborníky. :mavam:

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6305 příspěvků 16.01.19 15:57

Vstup do psychoterapie a řeš příčinu - tedy úzkost a deprese. Namísto sedativ, na které vzniká závislost a které navíc ničí spánkovou strukturu si od psychiatra nech napsat něco co naopak pomáhá spánek srovnat a zároveň pomáhá s psychickými stavy - třeba trittico.

Jo a především vyměn lékaře, která je ochotný tě podporovat ve tvé závislosti. Když ti škodí v tomhle, co všechno ještě zanedbává?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 16:05

No ,ale já chodím k psyhiatrovi,jinak bych zneužívala AD,možná jsem to tam nenapsala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 16:53

Mě kdysi zabíral Prothazin, není návykový, běžně se dává malým dětem při alergiích.

mroe
Neúnavná pisatelka 15085 příspěvků 16.01.19 17:06
@Anonymní píše:
No ,ale já chodím k psyhiatrovi,jinak bych zneužívala AD,možná jsem to tam nenapsala.

a kdo ti pise leky na spani?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 17:20

@mroe psychiatr,já už zkoušela všechno,od psychologa až po terapii.Nic nezabírá.

mroe
Neúnavná pisatelka 15085 příspěvků 16.01.19 17:25

Tak jiny psychiatr? Psychoterapie?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25868 příspěvků 16.01.19 17:31
@Anonymní píše:
@mroe psychiatr,já už zkoušela všechno,od psychologa až po terapii.Nic nezabírá.

Tak je třeba hledat dál. Nebo si myslíš, že ti dá někdo zázračnou radu?
Jsi závislá a tvůj doktor se na tom podílí. Změň ho a řekni, že chceš přestat být závislá.
Ona ta závislost taky něco přináší, že.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6305 příspěvků 16.01.19 19:59
@Anonymní píše:

Antidepresiva nejsou návkyová. Pokud chodíš k psychiatrovi, co ti léta píše sedativa či hypnotika a nic víc, tak ho vyměň. Psychoterapeut tě nezachrání - psychoterapeut ti nabízí průvodcovství tvou vlastní cestou k takovému životu, jaký chceš. Pokud ale ve skutečnosti se změny bojíš a chodila sis tam jen vyposlechnout co chytrého ti poví, tak to pochopitelně nezabírá.

Psychoterapie není kouzlo, co tě zachrání, to je proces, který si musíš odpracovat. Je to něco, co musíš využít a chtít sama sebe měnit.

Jestli jsi v péči psychiatra dlouhodobě, tak bys měla mít nárok na lázeňský pobyt na psychické problémy - tři týdny kdy se věnuješ sama sobě + plus ti fyzioterapeuti a pohyb zlepší zdravotní stav jsou dost dobrá věc. Velmi kvalitní programy mají třeba v Lázních Jeseník anebo ve Schrotových lázních.

Ty máš problém, ty za sebe potřebuješ převzít zodpovědnost. A ne tvrdit - to nejde, to nezabírá. Nebo to teda tvrď a odevzdej i zbytek svého života úzkosti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza vytočila soudce! Kouřila na chodbě, teď má utrum

Další nepříjemnost pro Terezu Hlůškovou (22) je na světě! Češka, která je v... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >