Zažily jste potrat v II. trimestru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34475 příspěvků 15.03.09 12:43
Zažily jste potrat v II trimestru?

potrat v II trimestru
Hledam na internetu a nachazim jen obecna ponauceni a zadne konkretni pribehy, jak to probiha. Pokud jste toto zazily, prosim zkuste mi nastinit, jake byly priznaky a jak to probihalo.

Jsem tehotna po IVF, je mi 31 a na tehotenstvi mi hodne zalezi.
Vydesil me gynekolog v 18 TT, kdy z cistajasna nasel CS 3,cipek 1 cm - poslal me do nemocnice, kde mi udelali cervikometrii s nesmyslne vysokou hodnotou (68 mm) a poslali me domu.
Za 3 dny mi tekla po noze troska tekutiny, kterou jsem bohuzel neuchovala. ve spitale cervikometri 38 mm, nalez klidovy, zadna zbyla tekutina v pochve, tak nebylo co testovat. Zase domu.

Muj gynekolog si mysli, ze to v nemocnici bagatelizuji a ze bych tam mela lezet na infusich. kontrolu mam za 4 dny.

Moje problemy jsou predevsim temer neustale tvrda deloha (fakt hodne), avsak malokdy neco citim. Obcas citim stahnuti, obcas mi tam vadi a v posledni dobe je trochu citliva na dotek. Zadne zretelne bolesti necitim. ale kdykoliv na ni sahnu, je kamenna.

Tak nevim, jestli je muj gynekolog natolik hypeprotektivni, nebo to v nemocnici flakaji, nebo to neresi, protoze v tuto chvili by mi stejne asi nijak nepomohli. Nyni jsem 19+0.

Zajimalo by me, pokud by se to melo vyvijet spatne, co muzu ocekavat … nejake osobni pribehy o predcasnem odtoku vody nebo jinych pricinach potratu, taky jak jste se pak vyrovnavaly se ztratou tak velkeho ditete (ja uz vim, ze to je chlapecek a myslim, ze citim pohyby). Vim, ze to asi neni prijemne vzpominani.

dekuji predem.

Přečtěte si článek: Potrat ve druhém trimestru: Příčiny a co dál?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 15.03.09 13:05

Pudloslavo, příběhem neposloužím, ale co zkusit nějakou jinou nemocnici? Nevím odkud jsi, ale klidně zajet do nějaké krajské nebo fakultní ve větším městě nebo tak… Aspoň pro jiný názor, na konzultaci, všecko jim popsat, vysvětlit a tak… Jestli to tady bagatelizují a nedejbože by se něco stalo, tak co si na nich vezmeš?

Já mám bohužel zkušenost, že co si nevyběháš a nezařídíš sama, to nemáš :roll: Manžel takhle byl ve Zlíně a v Olomouci, protože u nich ho objednali s nálezem s magnetické rezonance až za 14 dní a on se mohl mezitím zbláznit strachy - tak si to obvolal a domluvil sám. A všude mu ochotně vyšli vstříc…

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47261 příspěvků 15.03.09 13:14

Pudli mrzí mě to,ale tet nemužeš myslet na to co by bylo kdyby se stalo něco špatného!
Já bych prostě šla do porodnice aby mě hospitalizovali a pořádně hlídali,nic jiného tet ti asi ani nezbývá.ještě vím že se dělá takzvaný steh když hrozí předčasný porod jako by se zašije hrdlo a určitě ych tohle nepodcenovala!pár příběhu znám,ale myslím že tohle zrovna není to co by jsi tet měla slyšet!!držím ti moc palce

Jindulina
Závislačka 4748 příspěvků 15.03.09 13:20

Pudloslava - ahojky, tak já taky nemám samo zkušenost. Ale nemysli na nejhorší. Věř, že bude vše ok. Tvůj gyndr. by ti měl napsat tedy doporučení na hospitalizaci, pokud si myslí, že by tě měli hospitalizovat. Dr. musí kontrolovat i plodovou vodu, takže by ti měli z UTZ říct, že jí tam je případně málo. Pokud ti tvrdne bříško, měl by ti gyndr. napsat magnézko, které se bere maximálně do 36. tt. A jak psala Kamča, tak existuje i to šití hrdla.

Mě odešla ve 30. tt zátka a musela jsem nosit intimku, aby mohli případně otestovat únik plodové vody. Dokonce, když jsem pak byla už doma v klidovém režimu, tak jsem si pořídila vložky, které na to byly přímo dělané.
Taky jsem brala magnézko, dokonce 4 tablety denně.

Držím palečky, aby bylo dobře, hlavně opravdu nemysli na nejhorší.

Magi
Kecalka 421 příspěvků 15.03.09 13:28

Ahoj Pudloslavo, Ty v podstatě nevíš na čem jsi, každý Ti říká něco jiného. Nejlepší by bylo pro svůj klid najít ještě někoho třetího a sdělit mu všechno a nechat se pořádně prohlédnout. Je důležité pro Tvůj klid, abys věděla na čem jsi.
Sama jsem těhotenství proležela. Zpočátku krvácení, pak šílené stahy od 5. měsíce, bolesti, pořád ze mně tekla voda a já taky několikrát plašila, jestli to není plodovka (nebyla), byl to vodnatý výtok, který je v těhotenství prý běžný, pak vysokej tlak. Doklepala jsem to do 37 tt. Moc dobře Ti rozumím a cítím s Tebou. Nechápala jsem jak si někdo může užívat těhotenství. Já počítala každý den… Jak člověk jen leží a je většinu dne sám, tak se hlavou honí různé myšlenky. Ale věř mi, že smutné příběhy o potratech a brouzdání po internetu a hledání příznaků a možných následků Ti nepomůže, ba naopak. Nejsem si teď jistá, ale mám pocit, že jsi někde psala, že jsi věřící. Zkus hledat oporu ve víře. V těhotenství to byla pro mě jediná útěcha a nevím, jak bych bez víry zvládla tu hroznou nejistotu a strach. Myslím na Tebe a přeju Ti vše dobré.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34475 příspěvků 15.03.09 13:50

Diky za podporu, ikdyz jsem se o potratu zas nic nedovedela, mam pocit, ze v tomto trimestru nikdo nepotratil, krome indukovanych potratu pro vrozene vady…

abych to uzpresnila, ja byla ve dvou nemocnicich a to v Podoli a u Apolinare, takze lepsi tezko najdu…
Beru magnesia mraky, nic moc o nedela…
Samozrejme se modlim horem, dolem… jenze Bozi vule muze byt jina nez moje - coz je pro tehotnou pramala utecha… ale samozrejme pochybuji, ze jsme se meli do toho tolik hnat, mozna tohle neni cesta pro nas, meli jsme dat zadst oadopci…

stazka
Kelišová 5517 příspěvků 15.03.09 13:52

Pudli,

nemysli hned na nejhorsi! :wink:

Ja mela bezproblemove tehu, ktere se zacalo trochu kazit prave kolem toho 20tt. Menili jsme v tu dobu doma okna, trochu vic jsem behala, pak boleni bricha, pohotovost, zkraceny cipek, injekce a klidovy rezim. Po nekolika dnech kontrola u svoji gyndr, cipek opet OK. Dle slov Dr je obdobi kolem 20tt obdobim, kdy mimi nejvic roste, deloha se nejvic roztahuje a nekdy se stane, ze proste nestiha. :? Po zbytek tehu jsem se musela setrit, kolem 32tt pak zustala lezet. Kuba se pak narodil presne na TP, ackoli me vsichni strasili predcasnym porodem. kontrakce jsem nikdy zadne necitila, ale musela jsem je mit, protoze do porodky jsem prijela otevrela na 4cm kvuli praskle plodove vode, ale necitila jsem ani pichnuti.

Na kontrole u dr trvej na premereni cipku, magnezko beres? urcite to bude OK!! :D

Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 15.03.09 15:05

Pudli, ja byt tebou jdu do toho spitalu, mam nohy nahore a vydrzim aspon do toho 34 tt - muzes pak klido prenaset, nakonec.. ale jistota je jistota - hodne holek melo CS vysoka uz v druhem trimestru a pak z toho byly nakonec jen predcasny porody - 33 - 37 tt. A t atekutina mohla byt klidne jen vytok, me to teklo taky horem dolem, takz ebud optimista ale pro sichr se nech pozorovat…

Ja osobne neznam nikoho kdo potratil v druhem trimestru…

IraKva
Nováček 6 příspěvků 15.03.09 15:05

Já jsem zažila předčasný odtok plodové vody - první průsak v 17tt, bohužel podceněný mou gynekoložkou - a plný odtok v 19tt. Byla jsem hospitalizovaná, nejdřív v naší okresní nemocnici a pak ve Fakultní porodnici Obilní Trh v Brně. Těhotenství se přes trvalý odtok PV podařilo udržet do 28tt, pak mi byl indukován porod pro zvýšené zánětlivé markery (způsobené sice zánětem nosohltanu, ale lékaři nechtěli nic riskovat - tedy můj život, jak mi vysvětlili).
Pudli, vím, jak Vám je - čtu psychiku. Jen - to nejdůležitější, proč jsem se rozhodla odpovědět - v žádném případě odtok plodové vody nelze podceňovat. Temesvary muze byt falešně negativní! /Jistě i falešně pozitivní…) V nemocnici mi na moje zoufalé dotazy, jak to že se průsak plodové vody nepoznal z reakce Tem.činidla, odpověděli, že jedině spolehlivý na přítomnost plodové vody je rozbor stěrů z pochvy - zda se tam najdou zbytky po plodu - např. lanugo apod. V žádném případě Vás nechci ještě více vyděsit, ale po mých zkušenostech bych trvala alespoň na rozboru stěrů z pochvy. Snad by to pro Vás mohli v některé nemocnici udělat? Totiž, když je ten odtok plodové vody v začátku, mohou se prý plodové obaly zase slepit (asi nějak přes sebe) a těhotenství může zdárně skončit v termínu. Kromě toho se při průkazném odtoku PV musejí užívat preventivně antibiotika a musí se ležet a ležet e ležet… Já se tedy spíš kloním k názoru Vašeho gynekologa.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34475 příspěvků 15.03.09 15:25

děkuji všem
dostala jsem temesvaryho domu, takže testiju xkrat denne … nic, ja ani nijak hojny vytok nemam…ted jsem udělala upgrade, že jsem si přímo na pipku naplácla papírový kapesníček, uvidim…
temesvary vlastne testuje jen pH, takze pri malem prusaku muze byt negativni, kdyz je ostatniho sekretu hodně a kyselostí to přebije.....navic zavadim utrogestan…

v porodnici to hodnotili tak, že v pochvě žádné zbytky vody (bejva v zadni klenbe), cipek zavrenej, pri tlaku se nemeni, deloha MEKKA (se lekla a zmekla)… tak na 99% nic. clovek se musi chovat racionalne

mozna jsem si ucvrnkla, poprve by to nebylo.....

Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 15.03.09 15:39

Btw. ja jsem cele tehotenstvi mela pocit, ze ze me neco tece… porad takovy vlhky pocit - a nakonec jsem musela rodit cisarem pro nepostupujici zmeny na cipku, i kdyz nemas zvyseny vytok, ta pochva je proste voc prosakla, je v ni vice hlenu a taky co si budeme rikat, detatko uz silne tlaci na mocak…

drzim palce at je to ok!!!

kadlina
Neúnavná pisatelka 17319 příspěvků 15.03.09 16:14

Pudlo a u vás v nem.gynda není? Já bych se na tvém místě k někomu protekčně vecpala, ať si myslí, co chce! Vím, jaký na to máš názor, ale prosperující těhu je důležitější než ohledy na kohokoliv. Jestli budeš mít jakékoliv podezření, tak být tebou obvolám všechny kolegy, někdo bude mít známého gyndr.s utz.
Ale jak jsem ti už psala, nemyslím si, že by to ve 2 porodnicích zanedbali a přes špatný nález tě pustili domů.
Jinak dobrá kamarádka před dvěma lety, tzn.taktéž porodnice praskající ve švech, měla tvrdnutí břicha, tak si jí u Apolináře nechali. Když to tak zhruba počítám, byla jako ty - hospitalizace na Silvestra a pak ještě jednou začátkem ledna, termín měla v půlce května.

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 15.03.09 16:53

Pudlo, pokud jsi byla v podolí i u Apolináře, tak bych na ně dala. spíš mám zkušenosti, že jsou až přehnaně opatrní než naopak - sama jsem ležela 10 dní v Podolí v 32tt, kdy mi moje mudra nahmátla hlavičku…
pokud si tvoje doktorka fakt myslím, že bys měla jít do nemocice, tak by ti měla napsat doporučení k hospitalizaci, jak už tady holky psaly. to pak nemocice nemůže ignorovat…

asha
Nadpozemská drbna 29596 příspěvků 1 inzerát 15.03.09 18:18

Taky mam zkusenost s Podolim, ze radsi preventivne (zbytecne) hospitalizujou­…s mladsi jsem tam lezela dvakrat na kapackach, kolem 23. a 26.tt. kvuli neustalymu tvrdnuti bricha. Dr. konstatoval, ze se sice nic na cipku nemeni, ale radsi si mne tam nechali. Brala jsem nekdy do 34.tt.maximalni davky magnezka (tusim, ze 8 tablet) a stejne mi bricho tvrdlo porad. Ve finale jsem rodila dva dny ;)
Ted uz to tvrdnuti ani mokro skoro nevnimam, neni cas… ale uplne chapu, jak se citis. Byt tebou, jdu znovu na mereni cipku, ale tam, kde jsi uz byla, abys mela srovnani.

Loan
Závislačka 4220 příspěvků 15.03.09 18:50

Zkus si znova promluvit se svym dr. (meli by ti zkontrolovat krev, moc a kultivaci z pochvy, jestli nemas zanet
Lež, ber dal magnezko, pokud ti dal nic neodteka, tak se snaž myslet pozitivne

hodně štěstí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Tereza vytočila soudce! Kouřila na chodbě, teď má utrum

Další nepříjemnost pro Terezu Hlůškovou (22) je na světě! Češka, která je v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >