Zelenina s ovocem

547
24.8.11 09:00

zelenina s ovocem

Holky, potřebuju poradit. Před 3 týdny jsme začaly s příkrmy. Klasika mrkev, brokolice, květák, cuketa, hrášek, brambora atd. Jenže malá mi nesnědla ničeho ani jednu lžičku, buď plivala a někdy i brečela. Už jsem z otho byla zoufalá, protože za týden máme začínat s ovocem a my ještě nesníme vůbec zeleninu. Tak jsem na radu kamarádek zkusila včera do mrkvičky přidat rozvařené jablíčko a světe, div se, malá snědla 100gr. Sice né že by otevírala úplně dokořán pusu, trošku jí to tam musím cpát, ale snědla to. Jenže teď mám dilema, co dál.......mrkev s jablkem dobrý, ale do jaký zeleniny jí ještě můžu přimáchávat nějaké ovoce a jaké, aby to bylo jedlý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20555
24.8.11 09:11

Nedělej si z toho hlavu. :mrgreen:
Každé mimčo je jiné. Já jsem začínala kaší a potom až zeleninou a bylo to vždycky v pohodě.
Kolik je malé?
Co třeba zkusit banán?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9201
24.8.11 09:52

Ahojik

My jedeme skoro měsíc zeleninku a taky mi to plivala. Dávala jsem jí to kupované, a to mi nechtěla. Tak jsem začala vařit doma a přidávám jí do toho trochu Nutrilonu tak si na to zvykla a baští super už. I když jí ho tam nedám. Naše Dr na stránkách má, že někdy je i 20 kontaktů se zeleninou než si dítě zvykne. A v čem jsem taky dělala chybu že jsem dávala na kraj do pusinky a má se dávat dál, že až tam je polykací reflex. Neboj, taky se to naučí. Ještě mám vyzkoušeno, že je lepší krmit přikrmem fakt až když má hlad, jinak si s tím spíš hraje. :pocitac: :think: Jinak moc bych jí tam nedávala ovoce, protože je sladký a pak ti tuplem nevezme zeleninu třeba a brambůrek. Oni jsou mazaný. Zkus to mlíčko,i svoje můžeš klidně použit :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
24.8.11 10:07

Já jsem zas nasadila ovoce skoro hned k zelenine, strašně ji to ucpávalo, mrkev byla pasé, stejně ji nechtěla. Kupovala jsem pak švestkový předsnídávky, aby se rozkala. A hlavně to ovoce jedla, zelenině moc nedala.....Teď jí všechno. Časem se to poddá…prostě zkoušej, zkoušej - různý teptoty, různou přípravu, kupovaný, domácí.

jeslti jste nezkoušeli dýni, tak zkus dýni, ta hodně dětem chutná. Dobrá je ta čistá dýně od hippu, tak mě zachránila a teď si vybavuju, že poprvý mi ji pořádně snědla, když jsem tam přidala trochu kupovaný masový sklenice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
24.8.11 10:17

Hlavně nemusíš zapadat do nějakých tabulek a plánů. Prostě člověk míní, dítě mění. Dej jí čas, ale zkoušej to dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
24.8.11 10:25

Nutrilon jsem přidávala taky a žádná změna. Tři lžičky jsme vyzkoušely, prostě všechno možný, ale jediný co zatím zabralo je přidat kousek ovoce. U první tohle neznám, ta jedla hezky. Jen nevím, až zítra dojíme tu mrkev s jablíčkem, co jí dát dál aby to bylo jedlý a přitom tam byla zelenina i ovoce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
24.8.11 11:07

Ahoj, tak ji do mrkve s jablickem namichej dalsi zeleninu. Pokud to bude jist, tak az si zvykne, jablicko postupne ubirej.
Marecek bastil zeleninu jakz takz do te doby, nez jsem zaradila ovoce. Takze jsem pak chvili pridavala vsude jablko, pozdeji jsem zase primichavala jogurt.
Dneska uz ji masozeleninu bez pridavku, ale stejne to nejsou zadne zavratne porce.
A ze byste meli uz zaradit ovoce? To jsou jen doporuceni a neda se to aplikovat na vsechny deti :-D Ja jsem treba kasi dala poprve predevcirem a to bude mit Mara v sobotu rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
24.8.11 11:15

Dusicko, myslíš dát jí třeba mrkev, brambor a jablíčko? Pak zas třeba místo mrkve brokolici? Taky nevím, jestli když už jí to nabízím 3 týdny, tak jestli zařadit maso. Nebo počkat až budeme mít jakžtakž zmáknutou samotnou zeleninu ( jestli vůbec někdy ) :lol:

A Marečkovi všechno nej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
24.8.11 11:27

Když mě malá ze začátku taky nechtěla dlabat, začla jsem po asi 14 dnech nanovo. Mrkev jsem naředila víc mlíkem na hladkou řidší kašičku a najednou ji to docela šlo. Až zvládla jíst víc a několik druhů zeleniny, zařadila jsem maso/žloutek. Jestli to do ní sotva nacpeš, tak je asi zbytečný zatím zkoušet maso už teď jen proto, abys jela podle rozvrhu. Nebo co myslíte ostatní?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
24.8.11 11:28

Evi, ja jsem ze zacatku moc nevarila, bo Mara snedl fakt jen par lzicek. Kupovala jsem ve sklenicce mrkev s jablkem a to michala do ostatnich (i masovych) sklenicek.
Takze bych asi nechala zaklad mrkev a jablkem a do toho pridavala dalsi zeleninu, brambory atd. A pak postupne jablicko ubirala. Ale co fungovalo u nas, nemusi u Vas projit. Uvidis.
Ja jsem maso zaradila asi po tech 4 tydnech, co jsme zkouseli zeleninu, ikdyz toho moc nesnedl. Je fakt, ze jak tam bylo maso, tak chvilku bastil lip. Po par dnech uz to bylo „okoukane“ a byli jsme zase na pal lzickach :lol:
Dekujeme za prani :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
31.8.11 01:20

Uz tu bylo asi napsano, ze ovocem muzes zacit relativne kdykoliv, nemusis se stresovat, ze zachvili „musis“ zacit. Kombinace jablko mrkev je urcite dobra. Kdyz budes chtit trochu „nasladit“ zeleninu, tak zkus:

• bud pridat sladke brambory (bataty)
  • a nebo odmerku Sunaru (mleko pokrm zjemni a ochuti)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama