Zlaté cihličky "jako spoření pro dítě"

365
16.2.21 10:03

Zlaté cihličky "jako spoření pro dítě"

Zdravím, chci se zeptat kupujete někdo zlaté cihličky a schovávate je pro své dítě at ma do budoucna nějakou rezervu? Chci malému něco naspořit a napadá mě tahle varianta. Je to dobrý nápad? Nějaké spoření nebo účet atd mě nepřijde nijak motivační a výhodné. Uvažovala jsem o zlaté mincovne. Děkuji za rady 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7355
16.2.21 10:13

@Moniseeek Ahoj,
za úplně dobrý nápad to nepovažuji. Na obchodu se zlatými cihličkami zaručeně vydělá jen jejich prodejce, případně zprostředkovatel.
V podstatě asi nejsmysluplnější spoření pro děti je naspořit jim na dobré vzdělání.
Pak asi kombinace nějakého státem podporovaného spoření s pojištěným vkladem (nic lepšího než to stavebko asi pořád není), uložení peněz do nemovitosti (pozemek, byt) a teprve pak akcie či drahé kovy, komodity apod.
Zlato je nyní po maximu před cca půl rokem na sestupu, počítám, že maximum bylo dané strachem lidí o znehodnocení peněz, takže skupovali zlato, čímž vyhnali jeho cenu, takže s ústupem epidemie by mohlo jít níž. Pokud by ses pro tuto cestu rozhodla, hodně si hlídej, kolik ze zaplacené ceny je poplatek, kolik skutečná hodnota zlata (tedy kolik při dané váze a kvalitě zlata bys dostala podle aktuálního kurzu vs. nákupní cena). A samozřejmě si hlídej, že opravdu kupuješ zlato…
Za docela perspektivní uložení peněz se dá považovat umění, např. výtvory ze skla, ale to chce zaprvé znalost a zadruhé veeeelkou trpělivost s čekáním na výnos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 10:21

My jsme to udělali. U prvního dítěte za 6 let vzrostla hodnota o 20%, tak jsme i pro druhé koupili. Peníze dostali děti darem od prarodičů, než za to kupovat hadry nebo postel, radši jsme pořídili investiční mince od ČNB. Nejde ale o nějaké velesumy. Na vzdělání jim budeme šetřit také, stavebko atd. je samozřejmostí.

• Citovat
  • Nahlásit
1993
16.2.21 10:26

Je to dobra součást nějakého zajišťovacího portfolia, ale jen součást. Dítě bude potřebovat i nějakou hotovost zpravidla na pořízení nemovitosti, nebo přímo nemovitost. A také hotovost na výdaje spojené se studiem, koníčky, zařízením budoucí domácnosti apod. Ale jo, do výbavy proč ne, nicméně bych to neprehanela.

A porid mu klidne i do ty výbavy nádobí, povlečení, prosteradla, ručníky a uterky a zupan, až trochu vyroste bude mladej skorodospělec 15+ :lol: :P bude tak správně nas.anej, ale pak jako když najde :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
16.2.21 10:32

@Premek_Orac děkuji za rady. No každopádně jsem chtela něco co mu dam az se bude chtít osamostatnit. Takze me prave napadlo kupovat ty cihlicky a dát mu je treba v 18 nebo i později at si to třeba pak prodá a má nějakou hotovost do budoucna. Nemůžu najít zatim nic co by mi padlo do oka a mohla mu tam spořit. Nějaké spoření kde je úrok nula nula nic je podle mě k ničemu. Syn ma rok takze do jeho dospělosti je dlooouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
16.2.21 10:36

@Moniseeek jenže zlato se neprodává jen kvůli tomu, ze potřebuješ hotovost na blbosti. Zlato se obvykle drží a nechává pracovat dlouha léta :mrgreen: pak až to k něčemu je podle me, je to proste dlouhodobá investice. Tím, ze by to hned prodal, by ji zmařil.

Příspěvek upraven 16.02.21 v 10:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
16.2.21 10:40

Také si myslím, že lepší je investice do zlatých mincí od ČNB. Poslední emise byly hrady a nyní budou města České republiky. Tyto mince jsou nejlépe prodejné u nás a při nákupu obdržíš i certifikát.

Ovšem je dobré je mít v bezpečnostní schránce v bance, neboť jejich pořizovací cena je vyšší a mít je doma jen tak, je riziko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63727
16.2.21 10:41

@Moniseeek já kupuju, ale ne teď, pac je cena příliš vysoká. Za mě dobrá investice. Teď jsem prodala 27 g a výdělek hodně solidní, uložila jsem je klukovi.. Jak půjde cena dolu, zase budu kupovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63727
16.2.21 10:43

@Premek_Orac ji, člověk si ty ceny musí hlídat. Ale já kdysi kupovala gram za 2000 Kč a nedávno jsem prodala za skoro 1400 Kč.. To ti neudělá žádný produkt :think: a zlaté cihly se kupují samoze s certifikátem plus možnosti uložení v bance :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
16.2.21 10:44

@Moniseeek Hele ono ve své podstatě je prima, že chcete dítěti spořit, něco mu dát do základu.
Co byl dobrý nebo špatný nápad se ukáže vždy až časem :-), takže spíš ber fakt v potaz, že třeba zlaté mince mají zpravidla (čest výjimkám) pouze hodnotu kovu. U cihliček, když jsem chvíli uvažoval část portfolia do zlata dát, tak jsem po dlouhém hledání dostal tip vyrazit nakoupit do Mnichova či Norimberka, kde se dají cihličky nakoupit výhodněji než v ČR. Alespoň tehdy to tak bylo. Ale nerealizoval jsem. A nedávno jsem dal přednost před zlatem cizí měně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2924
16.2.21 10:45
@Semtex píše:
Je to dobra součást nějakého zajišťovacího portfolia, ale jen součást. Dítě bude potřebovat i nějakou hotovost zpravidla na pořízení nemovitosti, nebo přímo nemovitost. A také hotovost na výdaje spojené se studiem, koníčky, zařízením budoucí domácnosti apod. Ale jo, do výbavy proč ne, nicméně bych to neprehanela.A porid mu klidne i do ty výbavy nádobí, povlečení, prosteradla, ručníky a uterky a zupan, až trochu vyroste bude mladej skorodospělec 15+ :lol: :P bude tak správně nas.anej, ale pak jako když najde :mrgreen: :mrgreen:

Vybava je podle me totalni blbost, pravdepodobnost, ze se trefis do stylu mlade domacnosti za treba 15 let je dost miziva. Navic kde je jistota, ze to opravdu bude potrebovat? Mne tryznili vybavou pravidelne od mych 15 let a vis co? Lezi to vsechno nevyuzite na pude, uplne zbytecne utraceny prachy. Daleko lepsi je dat penize nez buhvi kolik let stare hrnce a rucniky, tahle doba je proste davno prekonana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
16.2.21 10:50

Taky jsem začala uvažovat :think: spoření na vzdělání dítka mají (zatím jedeme Conseq a stavebka), nemovitosti možná taky jednou budou (teď splácíme hypo, tak po nás pak dostanou, jestli vše klapne) a začala jsem přemýšlet co dál, resp. víc :think: další nemovitost nedáme, tak mě napadlo to zlato :think: nebo by jste doporučili něco jiného? dalšího? šlo by tak o 2-3tis. měsíčně pro každé dítko :think: @Premek_Orac @martina.se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
16.2.21 10:59

Dostali jsme zlato pro všechny děti v rodině, ale upřímně to beru spíš jako hezké gesto a milý upomínkový předmět na prarodiče, než že by to mělo někdy v budoucnu velkou finanční hodnotu. Spíš citovou. Záleží teda kolik toho zlata koupíš, ale jako spoření mi přijde lepší stavebko nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
16.2.21 11:05

V soucasne dobe je lepsi nakoupit mince, v numismatickych prodejnach nebo na aukru vychazi gram i deseti a dvacetikoruny rakouske cca 1260, v cihlicce 1700

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
16.2.21 11:26

Ted jste mi dali teda všichni brouka do hlavy :think: a vůbec nevím co ted teda vymyslet :lol: aby to mělo aspon nějakou vyhodu, zisk :roll: co by jste teda poradili? Ono to spoření není moc výhodné, moc dobrý urok tam nedávají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat