Zlomený kotník

356
1.11.10 09:38

Zlomený kotník

Dobrý den, nevíte někdo jak dlouho se dává dohromady zlomený kotník? Je možné aby mi po týdnu sundali dlahu a nebo můžu odmítnout, že už žádnou dlahu ani sádru nechci? Ono se stim dost těžko doma funguje.Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
579
1.11.10 09:48

Nepíšeš jakou máš zlomeninu!Jinak tedy nemyslím si, že by ses na zlomený kotník po týdnu dlahy vůbec postavila, dlaha ti byla dána, protože se ti dělal otok a nemohli ti dát rovnou sádru.Jinak sádra se dává určitě na 6 týdnů s tím, že se chodí na RTG, aby bylo vidět, jak dobře to srůstá.Určitě si nechceš zadělat na doživotní problémy a proto věř lékařům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
1.11.10 09:50

Zlomená kost srůstá minimálně několik týdnů. Když si ji necháš sundat moc brzo, riskuješ špatný srůst, paklouby a podobný příjemnosti, který se pak v krajním případě musí řešit operačně. Nestojí to za to, i když nepohodlný to jistě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
1.11.10 09:53

Ja bych na to nespechala, pokud to mas fakt zlomeny tak je to na dlouho - sadra cca 6-8 tydnu a pak jeste douhy dolecovani. Moc bych si s tim nezahravala a nespechala, chapu, ze se s tim blbe funguje, ale poslechla bych doktory, pac jinak si zadelas na celozivotni problemy.

Jo a pokud je t fakt zlomeny, tak se celkem divim, ze se na to postavis 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
1.11.10 10:01

No na tu dlahu se občas postavim a nebolí to, spíš, když jakoby trochu zakroutim prstama a nohou tak to trochu bolí v tom kotníku, ale já si myslím, že je to od té dlahy, protože má přesně hranu na kotníku. Ve zprávě od doktora mám zlomenina vnějšího kotníku, ale když jsem tam byla, tak říkal, že je to tak mezi a dá mi na to dlahu a za týden se uvidí jestli to tam bude nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76280
1.11.10 10:03

Na zlomeninu se postavit dá (pokud se nic nehnulo)… vlastní zkušenost, šla jsem k doktorovi až druhý den, pořád jsem si říkala, že je to jen podvrknuté…
Spíš nechápu proč sundavat po týdnu dlahu 8-o naopak co nejdříve nechat domotat kompletní chodící sádru, tam není s fungováním žádný problém. Já ji naposled ukecala rodnou, s tím že budu první 3 dny chodit o berlích.

Případně můžeš zainvestovat a nechat si udělat ten sklolaminát… ten se dá obout i do větší boty, ale osobní zkušenost s ním nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
1.11.10 10:09

Já měla zlomený kotník, půl dne jsem s tím chodila, trochu to bolelo, ale zase taková hrůza to nebyla. Pak mi ale otekla noha až po koleno a bylo jasné, že se to samo nespraví. Dostala jsem sádru na 6 týdnů, což se mi zdálo hodně, ale je fakt, že od té doby s ním nemám žádné problémy. Myslím, že pokud se to uspěchá, bude ti to dělat problémy v budoucnu.
Raději bych to fakt nechala pořádně srůst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
1.11.10 10:17

No tak to jste mě potěšily :cert: :cert: Já nikdy nic zlomenýho neměla a tohle se mi těď hodilo ze všeho nejmíň. No uvidím zítra, přinejhorším ukecám alespoň tu chodící sádru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
1.11.10 10:37

Dlaha se dává u zlomenin někdy na začátku v prvních dnech, když je riziko, že to oteče a pevná sádra by mohla přiškrtit přívod krve. Většinou po týdnu se pak sundá a může se dát sádra, to už pak neoteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76280
1.11.10 11:24
Jitulinaja píše:
No tak to jste mě potěšily :cert: :cert: Já nikdy nic zlomenýho neměla a tohle se mi těď hodilo ze všeho nejmíň. No uvidím zítra, přinejhorším ukecám alespoň tu chodící sádru

Jojo, to je nejrozumnější :-) a fakt to není zas až takové omezení… teda akorát sprchování je opruz, ale jinak jsem fungovala normálně ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Patrik Džordán
26.2.11 11:29

:))

JÁ ZLOMENÝ KOTNÍK MÁM :) je to opravdu 7 týdnů s tim že se chodí na RTG kontroly jen zřídka :)..nic příjemnýho ale jestli že to sroste v absolutním pořádku je možné na kotník si stoupnou ihned po sejmutí SF (sádry) ) vydrž pár týdnu stojí ti to za to :D :-)

• Citovat
  • Nahlásit
striebro009
28.1.12 20:08

sekunda

Ahoj. Já mám taky zlomený kotník a mam nechodící sádru.To je ale hroze když nemůžete nic dělat. Jo a nesnáším injekce a teď si je musím pichat sám. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Vewerka
29.2.12 21:25

Zlomený kotník

Vlastně nemám zlomený kotník, ale mám zlomeninu (asi lýtkové) kosti těsně nad kotníkem. Napřed jsem měla obyč nechodící sádru 3 týdny, jen ležet nebo sedět, i tak to bolelo jako čert, píchám si od začátku do břicha injekce Clexane, je to proti trombóze a zároveň se bere taky Aescin proti otokům, sice si to druhé musíte zaplatit sami, ale stojí to za to. Pak mi lékař nabídl (po stížnostech na bolest) odlehčenou sádru, sice jsem si připlatila 650,–, ale od té doby už už pohoda, je to porézní, dá se s tím vlézt i do sprchy a pak vyfénovat nebo zůstat ten den doma. Od té doby, co mám plast, chodím v manželově botě 43 (o pět čísel větší), kotník je fixovaný, bez berlí. Sice pajdám, ale jde to. Prý až to sundám, bude to horší, ale těším se. Zítra ta mrcha jde po 7 týdnech dolů! Hurá! :P :mavam: :kytka: Přeji všem, aby to bolelo co nejmíň.
Jo a ještě jednu radu. Ty injekce si vyzvedávejte v nemocničních lékárnách. Tam je to hrazené pojišťovnou. Poprvé jsem neměla ani tušení, potřebovala jsem to hned…s doplatkem 700,– :cert: Druhou várku jsem vyzvedávala na Karláku u nemocnice a nedoplácela jsem NIC!

• Citovat
  • Nahlásit
1
18.5.12 12:21

Zlomený kotník

Dobrý den,já jsem měla zlomený kotník a v sádře jsem to měla měsíc.Po měsíci,když mi to sundali musela jsem chodit na rehabilitace,protože se mi mohli zkracovat svaly.Jsou s tím potíže ale radši jsem neryzkovala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sedlyna
24.10.12 14:41

zlomenej kotník

Ahoj ja si zlomila vnější kotník. Sádru jsem měla 5 týdnů. Šrouby jsem odmítla. V polovině mi sádru dotočili na chodící sádru a pak už to šlo. Byla jsem s ní i kousek v lese na houbách. Když mi sádru včera sundali noha byla ještě mírně oteklá a místy jsou modřiny. Mám chodit o berlách a do bolesti postupně zatěžovat. za dva až tři týdny mohu do práce. Na RTG byla ještě patrná linie zlomeniny. Nechám si předepsat výřivky. Doma cvičím s chodidlem nahoru a dolu a hned druhy den je to mín bolestivé. Doma chodím bez berlách stejně jako s chodící sádrou, ven s oporou berlích. Piju mléko. Tak Vám přeju pevné nervy, ale určitě to chce pár týdnů s tím nehýbat…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat