Změna ve spánku u 20 měsíčního

Anonymní
31.8.21 11:27

Změna ve spánku u 20 měsíčního

Dobrý den. Možná mi poradíte, dcera 20 měsíců, od 12 měsíců spí sama v pokojíku, s 1 denním spánkem od 11.30 do 13.30-14.00. Do teď chodívala spát ve 20.00 a vstávala v 5.30-6.00. Vždy usínala sama, zamávala, vzala si plyšáčka a u kolotoče s projekcí. Nyní je to asi týden, co v poledne i večer začala vyžadovat mou přítomnost, sedím s ní v pokojíku a čekám až usne. V poledne ještě do těch 10 minut usne ale večer se převaluje i půl hodiny než usne, takže někdy kolem 20.30 a spí stejně do 5.30. A kdybych odešla dřîve než usne tak strašně pláče. Tak zkusit ji dávat spát až 21.00 nebo naopak před 20.00? Nejde mi o to, že s ní tady musím být ale aby večer usínala rychleji než půl hodiny. Čím ta změna může vůbec být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4454
31.8.21 12:09

Spánek děti se mění. Chce mít někoho u sebe. To jak rychle usne ovlivní jen únava. Já u dcery seděla do dvou let a to jsem se prakticky plazila jako v mission impossible ven, abych ji náhodou nevzbudila… Zkusila bych počkat, zda to nepřejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
31.8.21 12:56

V tomto veku se detem cas i zpusob usinani casto meni. Dcera spala v noci vyborne, ale pres den skoncila kolem tech 20mesicu a uz se k tomu nikdy nevratila(hodne zalezi na kvalite a delce nocniho spanku). Usinala sama asi od pul roku. Syn se zase mnohem intenzivneji dlouho kojil do samoodstavu, spal s nami a spi obcas odpoledne jeste ted ve 4,5letech. A nikdy neusinal sam. Kazdy jsou jina povaha:-). Ted mame treti miminko a pocitam opet s ruznorodosti behem prvnich 3-4let. Vyzkouset zmenit cas usinani je urcite dobre. A pulhodina usinani s maminkou taky neni zadna katastrofa:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat