Změna zubaře a opětovný návrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.11 00:48
Změna zubaře a návrat

Nevíte, jestli se můžu vrátit ke svému původnímu zubaři? Přešla jsem k novému, ale ten je ještě horší :-x Tak jestli u toho nového musím zůstat a nebo se můu vrátit k původnímu? Díky

Reakce:
Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 11.02.11 01:46

není nic jednodušího než mu zavolat a zeptat se :-D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 11.02.11 08:18

Změna lékaře (praktický, gynekolog, zubař) je možná jednou za 3 měsíce, takže pak můžeš, dříve bohužel ne.

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 11.02.11 08:29

Moje zubarka sla na materskou, tak jsem si nasla nekoho jinyho a pak jsem se zase vratila. Nevidim v tom problem.

Majdula83
Nadpozemská drbna 26890 příspěvků 11.02.11 08:37
j.a.n.i1 píše:
Změna lékaře (praktický, gynekolog, zubař) je možná jednou za 3 měsíce, takže pak můžeš, dříve bohužel ne.

Jen je otazka zda te vezme zpatky.. zubaru je malo a pacientu hodne.. Jestli uz treba misto tebe nevzal nekoho dalsiho… :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 11.02.11 10:58
Majdula83 píše:
j.a.n.i1 píše:
Změna lékaře (praktický, gynekolog, zubař) je možná jednou za 3 měsíce, takže pak můžeš, dříve bohužel ne.
Jen je otazka zda te vezme zpatky.. zubaru je malo a pacientu hodne.. Jestli uz treba misto tebe nevzal nekoho dalsiho… :think:

Tak to je jasný, já to řešila po právní stránce :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.11 12:29

Ten starý zubař o tom neví. Já jsem spíš myslela kvůli pojišťovně, aby nebyl problém :-)

Jinak díky za odpovědi :-)

pampeliska2014
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 16.09.14 22:04

Holky, prosím Vás po jaké době můžu přejít k jinému zubaři? Syn bude nyní mimo město / VŠ /, kde má zubaře. Domů se nedostane a nebo zpět na přednášky, které musí absolvovat kvůli docházce.
Jsem z toho na palici, protože zubaře najít je v dnešní době umění.
Předem děkuji za odpovědi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.16 22:26

Ozivuji tema, muj puvodni zubar nedelal zadne rentgeny, tak jsem si nasla novou mladou zubarku. No ale to je jeste horsi nez puvodni zubar, rentgen sice udelala, ale je velice nepecliva, rychla, draha, spatna. navic k ni skoro ani nikdo nechodi, vypsala mi pet terminu na pristi a prespristi tyden. Jak rada bych se vratila ke svemu zubari, tohle byla katastrofa. Byla jsem u te nove zubarky dnes poprve, kdyz ji zitra zavolam, ze uz neprijdu. je mozne jit k puvodnimu zubari driv nez za tri mesice? Dozvi se ten puvodni zubar, ze jsem byla jinde? Nemyslim jako z udelane prace, to se da okecat, ale jestli mu to pojistovna oznami. Jsem z toho uplne zoufala, mam jeden celkem akutni problem na zubu.

Muzz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.16 14:48
@Anonymní píše:
Ozivuji tema, muj puvodni zubar nedelal zadne rentgeny, tak jsem si nasla novou mladou zubarku. No ale to je jeste horsi nez puvodni zubar, rentgen sice udelala, ale je velice nepecliva, rychla, draha, spatna. navic k ni skoro ani nikdo nechodi, vypsala mi pet terminu na pristi a prespristi tyden. Jak rada bych se vratila ke svemu zubari, tohle byla katastrofa. Byla jsem u te nove zubarky dnes poprve, kdyz ji zitra zavolam, ze uz neprijdu. je mozne jit k puvodnimu zubari driv nez za tri mesice? Dozvi se ten puvodni zubar, ze jsem byla jinde? Nemyslim jako z udelane prace, to se da okecat, ale jestli mu to pojistovna oznami. Jsem z toho uplne zoufala, mam jeden celkem akutni problem na zubu.

Zubaři pacienty registrují, je tu určitý limit, zubaře nelze měnit každý měsíc. Teda bavím se o zubařích, co mají smlouvu se zdrav. pojišťovnou, kde aspoň část péče je pak proplácena. Já při změně jsem musel vyplnit, kde jsem byl dříve, aby si vyžádali zdravotní dokumentaci nebo její výpis. Nevím, jestli jsou zubaři placeni jak všeobecní praktici, kde dostávají za pacienta v registraci paušální dávku, jen za to, že tam je. I tak ale tu registrace je, při zaregistrování jinde dotyčný pacienta z registrace ztrácí.
Moc bych nedoporučoval se vracet, odkud jsem odešel. Ne každý zubař by to akceptoval. Někteří by se cítili dotčeni, nebyla jste spokojena, šla jste jinam, teď se vracíte. Vracel bych se v případě, kdy bych třeba někde přechodně bydlel a pak se vrátil do původního bydliště. Nebo kde bych měl např. nadstandard proplácený firmou a pak o toto přišel. To bych bez potíží zubaři vysvětlil a ten by nemusel cítit, že odchod byl kvůli ztrátě důvěry k němu. Pacient potřebuje důvěru k zubaři, ale stejně zubaři si špatně pracuje, pokud tu je ze strany pacienta vůči němu nedůvěra. Pokud nemá RTG, tak dost kazů nezjistí, mezizubní kazy vidět nebude a poznají se, až budou opravdu větší. Což bych moc neradil.
Já jsem v podobné situaci, původní doktorka byla pečlivá, slušná i co se týče financí, uměla asi víc. Jenže vživotě mi nedělala rtg. Dneska zubaři jsou povini ho mít nebo mít smlouvu se zařízením, kam budou posílat. Potíž je, že někteří zubaři na rtg nepošlou a nebo když mají v ordinaci, tak ho neudělají. Usoudí, že není potřeba a jen prohlédnou sondou a zrcátkem. Část kazů tak nezjistí, což je problém.

kathon
Kecalka 485 příspěvků 18.03.18 13:15
@Anonymní píše:
Ozivuji tema, muj puvodni zubar nedelal zadne rentgeny, tak jsem si nasla novou mladou zubarku. No ale to je jeste horsi nez puvodni zubar, rentgen sice udelala, ale je velice nepecliva, rychla, draha, spatna. navic k ni skoro ani nikdo nechodi, vypsala mi pet terminu na pristi a prespristi tyden. Jak rada bych se vratila ke svemu zubari, tohle byla katastrofa. Byla jsem u te nove zubarky dnes poprve, kdyz ji zitra zavolam, ze uz neprijdu. je mozne jit k puvodnimu zubari driv nez za tri mesice? Dozvi se ten puvodni zubar, ze jsem byla jinde? Nemyslim jako z udelane prace, to se da okecat, ale jestli mu to pojistovna oznami. Jsem z toho uplne zoufala, mam jeden celkem akutni problem na zubu.

ahoj, řeším totéž. přešla jsem k mladé lékařce protože to mám přímo u domu, ale našla mi něco na rtg a chce mi odvrtávat plomby a prý to bude stát každáý 2000,– na to nemám peníze. myslíte, že se mohu vrátit k původnímu zubaři? vubec nevím co s tím…

Váš příspěvek
Reklama