Zřízení hlídacího centra/skupiny pro děti

33
11.11.20 10:55

zřízení hlídacího centra/skupiny pro děti

Dobrý den,
ráda bych se s vámi podělila o můj nápad/vizi, s tím že pokud je tady maminka ( či kdokoli jiný), velmi ocením vaše rady a zkušenosti.
Pomalu mi končí RD, jsem učitelka mš a přemýšlím, že bych chtěla začít podnikat - založit hlídací centrum pro děti od 3 let. Jednalo by se předpokládám o dětskou skupinu, která by fungovala v odpoledních hodinách, v rozmezí např. 13:00 - 19:00. Vzhledem k tomu, že jsem učitelka, ráda bych utvářela kreativní program ( malování, keramika, zpěv apod)
Bohužel jako učitelka plán a koncept mám, jako podnikatel vůbec. Vím, že si musím zařídit živnostenský list, kontaktovat hygienu ( nemám v plánu stravování, pouze rychlovarná konvice na přípravu čaje, mikrovlnka…), ovšem vůbec netuším jak mám začít.
Běháním po úřadech, nebo si dělat osobní průzkum trhu, jestli by vůbec byl zájem? Jaká by měla být počáteční investice?
Koukala jsem, že podobné téma zde již bylo zavedeno, ale jednalo se o mateřské centrum, nebo soukromou mš a to je trošku něco jiného.
Je zde někdo, kdo by mi věnoval trochu času na zpětnou odpověď? Podotýkám, jsem z Prahy, pokud by měl teoreticky někdo zájem se na mým plánu spolupodílet, budu strašně moc ráda. děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3439
11.11.20 11:24

Nejdřív bych si udělala průzkum trhu a rozpočet, kolik dětí bys vůbec zvládla a za kolik peněz na hodinu - paušál nebo jen občas? to je dost rozdíl.. co nemoci? dětí a tvoje? jak bys řešila záskok za sebe? svačinu děti s sebou? když se nakazí? zavolala bych si na hygienu a našla si příslušné předpisy, jde v podstatě o dětskou skupinu… na netu spousta odkazů… proč ne dopo? kdo ti bude odpo a večer děti dávat? jako mamky co si jdou zacvičit/nakoupit? jak často..? to bych měla strach, že se nevyplatí..
lepší je mít „kmenové“děti ala školka s paušálem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
11.11.20 11:30

PS: známá tu měla pár let dětské jesle s jídlem.. v bytě.. zahrádku kousek od bytu.. měla spočítané, že aby se jí to vyplatilo a vyžila, tak musela mít PAUŠÁLEM osm dětí nejméně (byly dvě učky, může se cokoliv stát, nemůžeš být na to úplně sama, musíš mít aspoň záskok - např. zkolabuješ a doma 4 malé děti bez dozoru, to nejde..), spíš jich ale měla deset a to se hádala s mamkama o placení, když děti byly třeba týden nemocné, tak chtěly slevu atd. je to peklo pracovat v dnešní době s hyperprotektivními matkami…
a mít hlídací skupinu jen na „občas“ na zavolání, tak to nebudeš mít vůbec žádnou jistotu výdělku… taky jsem o tom chvilku přemýšlela (ano, jeslí a školek je nedostatek), ale manžel mi to právě rozumnými a finančními argumenty rozmluvil, hoď si nejdřív ze všeho na papír finanční rozvahu…(PS:ona měla před pár lety taxu 7tis./měs. s jídlem nemoc-nenemoc, prostě jasně daný paušál, ale odečti náklady - u tebe tedy jídlo tedy ne, ale voda, elektřina, hygienu by si děti třeba dodaly - jednorázové kapesníky, toaleťák, tekuté mýdlo.. co hračky, vybavení?), hele, fakt to není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17183
11.11.20 11:37

@Lady G proč odpoledne? a myslíš, že by matky daly děti na 8 hodin někam bez jídla? nebo by si nosily svačiny sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3699
11.11.20 12:31

Já mám úplně stejnou připomínku jako stinga - proč odpoledne???
Hlídací centrum super - ale odpoledne?
Kdo potřebuje hlídat děti odpoledne.
Jakože jasně, někdo jistě. Ale budeš mít dost zájemců, abys byla v plusu?
Protože odpoledne už to zas taková bída není - děti mají kroužky, pohlídají babičky, otec přijde domů dřív apod.
No prostě přijde mi, že matky potřebují hlídat hlavně dopoledne. To odpolko se dá vždycky nějak splácat (můj dojem).
No, neumím si to představit. Předpokládám, že by se nejednalo o stálou klientelu, ale o nárazové hlídání dětí - ale to už se dostáváš k tomu, že někdo ti přivede dítě od 15 do 17, někdo od 14 do 15, někdo od 17 do 18 - a budeš mít totálně rozdrbaný den a nebudeš mít jak udělat dětem pořádný program.
Určitě ti držím palce. Jen to opravdu dobře promysli a spočítej a dle mého ještě zvaž, jestli bys nebyla ziskovější při dopoledním hlídání.
Nebo úplně jinak - dej si inzerát jako chůva. Věřím, že v Praze nebudeš mít problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 13:30

Ten nápad přišel spontánně na popud kamaráda, který si stěžoval že se velmi špatně dá sehnat odpolední hlídaní pro jeho dceru - chůvy si dnes berou minimálně 250 na hodinu. A pro děti je určitě lepší když jsou v kolektivu a učí se vzájemným věcem dohromady.
Dopoledne fungují školky, školy, dopo družiny…myslím, že s tím bych určitě neprorazila. Ani bych neměla o soukromou školku zájem, myslim že by mě ta počáteční byrokracie odradila…stejně tak je to se stravováním…, mám v plánu mít menší kuchyň, kde připravím dětem čaj, jinak si přinesou svačinku z domova. Myslíte si, že je to špatný nápad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
11.11.20 13:58
@Lady G píše:
Ten nápad přišel spontánně na popud kamaráda, který si stěžoval že se velmi špatně dá sehnat odpolední hlídaní pro jeho dceru - chůvy si dnes berou minimálně 250 na hodinu. A pro děti je určitě lepší když jsou v kolektivu a učí se vzájemným věcem dohromady.
Dopoledne fungují školky, školy, dopo družiny…myslím, že s tím bych určitě neprorazila. Ani bych neměla o soukromou školku zájem, myslim že by mě ta počáteční byrokracie odradila…stejně tak je to se stravováním…, mám v plánu mít menší kuchyň, kde připravím dětem čaj, jinak si přinesou svačinku z domova. Myslíte si, že je to špatný nápad?

Myslím, že to je dobrý nápad, protože i já sama bych kolikrát potřebovala hlídání odpoledne. Ale ne pravidelně každý týden ve stejné dny a na různě dlouho. Například cca 2× týdně na 3 hodiny cca. A v tom souhlasím s příspěvky přede mnou, že je třeba to spočítat, aby se tato činnost vyplatila. Věřím, že zájem by byl, protože to dopoledne mi přijde taky snadné těšit (skolka atd) ale odpoledne je to problém. Zvlášť v Praze si myslím, že by bylo dost lidí, kteří by odpolední hlídání využili. Otázka je, co musíte splňovat z hlediska hygieny a jestli by to pro vás bylo výdělečné. Nápad mi to přijde dobrý, škoda, že nebydlím v Praze ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
11.11.20 14:01

@Lady G ne, není to špatný nápad, ale s podobným to tu paní za pár měsíců prostě zavřela.. to je spíš na přivýdělek, ale ne na HLAVNÍ UŽIVENÍ!
bude to jen nárazově a bez stálé klientely a paušálu to prostě nedáš.. počítalas to vůbec?? kolik dětí bys takto musela hlídat? a s tím tvořením - utopie! to by ti musely děti chodit zaráz! to běž radši do práce a dej si 2× týdně odpo. dvouhodinový kroužek keramiky pro děti, tím si podle mne vyděláš víc..
na jednom povzdechu známého, že nemá odpo. hlídání pro dceru nemůžeš prostě postavit podnikání… připadá mi, žes to vůbec nepočítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
11.11.20 14:09
@Sylvusína píše:
Myslím, že to je dobrý nápad, protože i já sama bych kolikrát potřebovala hlídání odpoledne. Ale ne pravidelně každý týden ve stejné dny a na různě dlouho. Například cca 2× týdně na 3 hodiny cca. A v tom souhlasím s příspěvky přede mnou, že je třeba to spočítat, aby se tato činnost vyplatila. Věřím, že zájem by byl, protože to dopoledne mi přijde taky snadné těšit (skolka atd) ale odpoledne je to problém. Zvlášť v Praze si myslím, že by bylo dost lidí, kteří by odpolední hlídání využili. Otázka je, co musíte splňovat z hlediska hygieny a jestli by to pro vás bylo výdělečné. Nápad mi to přijde dobrý, škoda, že nebydlím v Praze ☹️

moc děkuju :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama