Zrušení rezervace v hotelu

Anonymní
21.7.15 17:28

Zrušení rezervace v hotelu

Ahoj holky,
máme jet příští týden do hotelu na dovču, ale nakonec jsme dostali lepší nabídku a uvažuji, že bych rezervaci zrušila. Nemám dopředu nic zaplacené, platit mám až na místě a v podmínkách mají vše ohledně storna poplatku ze záloh, ale nic o tom, že prostě na pobyt nenastoupíme. Nevíte jestli i tak můžou ze mě něco vymáhat? Když prostě den předem zavolám že nedojedeme? Nebo to nemám vůbec řešit a prostě tam nepřijet?
Omlouvám se za anonym, nechci aby kdokoliv věděl kdy budeme a kdy nebudeme doma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9144
21.7.15 17:35

Asi z Vás těžko dostanou nějaké storno poplatky, když jste neplatili zálohu. Ale zavolat tam, co nejdřív, když víš, že tam nepojedete, je minimálně slušnost. Něco sis objednala a teď budeš dělat mrtvýho brouka :nevim:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47656
21.7.15 17:39

Dala bych vědět okamžitě, zbytečně blokujete místo jinym zájemcům ;), cokoliv lepší než dělat že nic :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
21.7.15 17:50

Řešit bys to měla a to co nejdřív. Když jsi dostala lepší nabídku teď, tak proč to chceš řešit až den předem ev. vůbec?(a nechat je na vás čekat)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
21.7.15 17:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
máme jet příští týden do hotelu na dovču, ale nakonec jsme dostali lepší nabídku a uvažuji, že bych rezervaci zrušila. Nemám dopředu nic zaplacené, platit mám až na místě a v podmínkách mají vše ohledně storna poplatku ze záloh, ale nic o tom, že prostě na pobyt nenastoupíme. Nevíte jestli i tak můžou ze mě něco vymáhat? Když prostě den předem zavolám že nedojedeme? Nebo to nemám vůbec řešit a prostě tam nepřijet?
Omlouvám se za anonym, nechci aby kdokoliv věděl kdy budeme a kdy nebudeme doma.

Pokud jste dali číslo kreditky a blokovali vám to, storno vám stejně stáhnou.

Jestli je to v Čechách, můžou po vás ten poplatek vymáhat. Uzavřeli jste s nimi objednávkou smlouvu (v cizině taky, ale tam se jim to nevyplatí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8968
21.7.15 17:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Omlouvám se za anonym, nechci aby kdokoliv věděl kdy budeme a kdy nebudeme doma.

To je pěkně sprostý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 18:03
@Bábrdl píše:
Pokud jste dali číslo kreditky a blokovali vám to, storno vám stejně stáhnou.Jestli je to v Čechách, můžou po vás ten poplatek vymáhat. Uzavřeli jste s nimi objednávkou smlouvu (v cizině taky, ale tam se jim to nevyplatí)
Žádné číslo kreditky jsem nedávala, jen jsme si psali emaily s recepcí - to by si to mohl na mě objednat každý kdo si umí založit falešný mail, takže s tím vymáháním se mi to moc nezdá, ale jinak jo je to v ČR

Pro ostatní, ještě nevím jistě jak se rozhodneme, proto tam zatím nevolám, spíš mě zajímaly vaše zkušenosti, asi s tím musí oni počítat když nechcou předem ani zálohu, nevím

• Nahlásit
  • Citovat
48786
21.7.15 18:10

Zakladatelko, pokud nemají v podmínkách napsané žádné storno poplatky, tak předpokládám, že nic platit nebudete. Jinak hotely si většinou účtují storno poplatek v té samé částce, co stojí jedna noc. Někde člověk musí zadat údaje z platební karty, aby si mohl hotel rezervovat, ale to není váš případ.

Normálně tam zavolej nebo napiš email, že ubytování rušíte. Dělat mrtvého brouka mi přijde dětinské a neseriozní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
21.7.15 18:12

Anonymní, jenže potom, až budou mít více takových „zkušeností“ s klienty, jak se asi zachovají? Podívej se na to z druhé strany, pokud by jsi byla ty ten majitel a host by se k tobě zachoval takto, jak by se ti to líbilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
21.7.15 18:15
@Anonymní píše: Žádné číslo kreditky jsem nedávala, jen jsme si psali emaily s recepcí - to by si to mohl na mě objednat každý kdo si umí založit falešný mail, takže s tím vymáháním se mi to moc nezdá, ale jinak jo je to v ČRPro ostatní, ještě nevím jistě jak se rozhodneme, proto tam zatím nevolám, spíš mě zajímaly vaše zkušenosti, asi s tím musí oni počítat když nechcou předem ani zálohu, nevím

Podle NOZ je za určitých okolností závazná i smlouva uzavřená po telefonu :nevim:

Jde jen o to, jestli jim bude stát za to, to po vás vymáhat.

O tom, že je to od tebe neseriozní, ani nemluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 18:18

Já právě nevím jak to v takových velkých hotelech chodí, jestli jim pomůže vědět dva dny předem, že nepřijedeme. Proto se ptám. Nechci být neseriózní.
Pokud bych měla platit storno poplatek tak to pro mě není výhodné a na pobyt bych nastoupila…

• Nahlásit
  • Citovat
56528
21.7.15 18:22
@Anonymní píše:
Já právě nevím jak to v takových velkých hotelech chodí, jestli jim pomůže vědět dva dny předem, že nepřijedeme. Proto se ptám. Nechci být neseriózní.
Pokud bych měla platit storno poplatek tak to pro mě není výhodné a na pobyt bych nastoupila…

tak pristi tyden nebo dva dny predem. kazdy den hraje roli jestli sezenou nahradu. kdyby slo o tvuj usly zisk, rozhoupala by ses rychle.
a odpoved na dotaz-jestli to bemaj v podminkach, tak nic platis nebudes.dtaz jestli jim to mas dat vedet mi prijde snad uplne mimo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
21.7.15 18:23
@Anonymní píše:

Uzavřela jsi s nimi smlouvu, právo na ty prachy mají.
Je otázka, jestli jim bude stát za to je po tobě vymáhat. Museli by tě dát k soudu, doložit tu komunikaci atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
21.7.15 18:44
@Anonymní píše: Žádné číslo kreditky jsem nedávala, jen jsme si psali emaily s recepcí - to by si to mohl na mě objednat každý kdo si umí založit falešný mail, takže s tím vymáháním se mi to moc nezdá, ale jinak jo je to v ČRPro ostatní, ještě nevím jistě jak se rozhodneme, proto tam zatím nevolám, spíš mě zajímaly vaše zkušenosti, asi s tím musí oni počítat když nechcou předem ani zálohu, nevím

Co řešíš, pošli email, že nepřijedete a vyřízený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56528
21.7.15 18:52

@Hanney jenze ona nevi jestli pojede, nemuze se rozhodbout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama