Zubní pohotovost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deliska 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 09:25
zubni pohotovost

Ahojte lidi, mam bolesti zaplombovaneho zubu, u kořene se mi již udělal vaček. Bude asi nejspíš zánět, chtěla jsem se zeptat těch, kteří měli podobný problém jak ho řešili, popř co vám s tím udělají na pohotovosti.Doma používám corsodyl a hřebiček díky moc

Reakce:

sandra001
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 12.02.17 09:38

Podle mě, rozvrtají, vyčistí, nasadí atb, nechají otevřené a dořešit u svého, ale já osobně bych už vydržela do zítra, po svých zkušenostech s pohotovostí, držím palce ať je brzo líp, není nic horšího než když chytnou zuby

Příspěvek upraven 12.02.17 v 09:39

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 12.02.17 09:39

Na pohotovosti zub pravdepodobne otevrou, vycisti kor. kanaly, zaplni hydroxidem vapenatym provizorne a daji provizorni vypln, na doleceni vas poslou k osetrujicimu lekari. Nekde stale bohuzel lidem cpou do zubu Depulpin coz je arsenova jedovata umrvujici vlozka!!…stale oblibeny prostredek,, tak na nej bacha. :zed:

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 12.02.17 09:40
@sandra001 píše:
Podle mě, rozvrtají, vyčistí, nasadí atb, nechají otevřené a dořešit u svého, ale já osobně bych už vydržela do zítra, po svých zkušenostech s pohotovostí, držím palce ať je brzo líp, není nic horšího než když chytnou zubyPříspěvek upraven 12.02.17 v 09:39

ATB - vetsinou netřeba

terezkakol
Kecalka 256 příspěvků 12.02.17 09:59

Počkala bych určitě do zítra. Na pohotovosti jsem byla a přišla jsem o hrbolek. Take jsem měla zánět. Pak mi ho moje zubařka sice dodělala, ale říkala, že úplně zbytečně. Pokud to jde, zkus vydržet do zítra :kytka:

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 12.02.17 10:06

@růžový achát depulpin není arsenová vložka, ale formaldehydová :) Arsenové vložky už se dávno používat nesmí. Ano, ani tak to není nic, co by do zubu mělo přijít, ale na tenhle problém, co má zakladatelka, se beztak Depulpin nehodí. Když je váček u kořene, zub je již mrtvý a dávat do něj umrtvovací vložku je jaksi na nic. Zub potřebuje otevřít, vyčistit kanálky a zaplnit desinfekční vložkou, event. ATB, pokud už je známka šíření zánětu do okolních měkkých tkání. Po uklidnění akutního stavu doléčit.

Pohotovost je jak kde, záleží, kdo slouží. Někdy je to v pohodě, jindy je to vyloženě nebezpečné tam chodit.

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 12.02.17 11:49

D @kittylittle za upozorneni, i za krasneho vytlemeneho smajlika :mrgreen:,karcinogen 1.tridy jsem si spletla za jiny karcinogen 1.tridy, mam mliko na mozku, samozrejme pri necr.pulp.je to zbytecne, je to humus i u pulpitidy a presto je to rutinne pouzivany preparat, ktery zpusobuje necrosu okolnich tkani,,vzhledem k odflaknutym nahradnim vyplnim je kolikrat i vlozka sezrána. Proto se starat co do tej huby dostane je taky dobry 8) Tim koncim se slovickarenim :hug:

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 12.02.17 11:49

D @kittylittle za upozorneni, i za krasneho vytlemeneho smajlika :mrgreen:,karcinogen 1.tridy jsem si spletla za jiny karcinogen 1.tridy, mam mliko na mozku, samozrejme pri necr.pulp.je to zbytecne, je to humus i u pulpitidy a presto je to rutinne pouzivany preparat, ktery zpusobuje necrosu okolnich tkani,,vzhledem k odflaknutym nahradnim vyplnim je kolikrat i vlozka sezrána. Proto se starat co do tej huby dostane je taky dobry 8) Tim koncim se slovickarenim :hug:

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 12.02.17 12:01

Hubu prosim neberte jako urazku :D, ale jako vyraz pro pracovni pole :P

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 12.02.17 14:02

@deliska být tebou tak vydržím do zítra a vyrazím ke svému. Na pohotovost by mě jen tak někdo nedostal. Zkus si ten váček potírat Tea tree oilem a nebo alpou(slivovicí), a nebo popřípadě dračí krví

Vermun
Závislačka 3309 příspěvků 12.02.17 14:40

@kittylittle @růžový achát Holky, vidím, že jste z oboru. Můžete mi prosím vysvětlit zprávu z pohotovosti:

45 caries ad pulpam penetrans, ve svodné anestezii 4% Supracain 2 ml, odstranění amg výplně a trepenace dřeňové dutiny, Calxyd a provizorně dán Proviso.

Děkuji moc.

Lupek
Stálice 95 příspěvků 12.02.17 15:33
@Vermun píše:
@kittylittle @růžový achát Holky, vidím, že jste z oboru. Můžete mi prosím vysvětlit zprávu z pohotovosti:

45 caries ad pulpam penetrans, ve svodné anestezii 4% Supracain 2 ml, odstranění amg výplně a trepenace dřeňové dutiny, Calxyd a provizorně dán Proviso.

Děkuji moc.

Nejsem ani jedna výše zniňovaná, ale snad nevadí…
Pětka vpravo dole s kazem zasahujícím do nervu, umrtvení anestezií, co se píchá dozadu za zuby a umrtví půlku pusy ( u pětky nechápu…), odvrtání plomby, která v zubu byla, vytažení nervu, vyplnění kanálku léčivou vložkou s hydroxidem vápenatým a zavření provizorní plombou.

Vermun
Závislačka 3309 příspěvků 12.02.17 15:40

Děkuji moc a jaký by teď měl být postup?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >