Zuby - bolest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Temik
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 14:25
Zuby - bolest

Ahoj holky, mám dotaz. Před mesice mě začal bolet zub, nevěděla jsem přesně jestli 6 nebo 5, zubar otevřel 5, pac tam byla velká plomba. Vytáhl nerv, vyčistil kanálky a dal vlozku. Druhá návštěva to stejne. Dnes rano jsem se vzbudila a silena bolest, letěla jsem k zubari, myslela jsem, ze se budu plazit po zemi. Poslal mě na komplet rentgen, ale nic tam nenašel. Prej tam mám 8, ale ze sam nevi, co to muže byt. Nahrival mi teda půlku obličeje takovou lampou, nevíte některá jaky to má účinek? Nahřála mi pulku obličeje a rekl, ze kdyby to bolelo mám ještě prijt..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
odlaska
Kecalka 309 příspěvků 14.08.18 14:52

A je to opravdu zub? Jednou jsem si taky myslela, že musím mít něco se zubama a zjistilo se, že mám zánět (teď nevím, jak se to přesně jmenovalo)… no prostě toho mechanismu, co otevírá a zavírá pusu. Nesměla jsem moc mluvit a moc kousat a dávat si bacha, abych to nenamáhala..

Teda ta mateřská mi vážně leze na mozek, fakt se nedokážu pořádně vyjádřit.. 8o

Malaga
Generální žvanilka 24848 příspěvků 14.08.18 15:00
@odlaska píše:
A je to opravdu zub? Jednou jsem si taky myslela, že musím mít něco se zubama a zjistilo se, že mám zánět (teď nevím, jak se to přesně jmenovalo)… no prostě toho mechanismu, co otevírá a zavírá pusu. Nesměla jsem moc mluvit a moc kousat a dávat si bacha, abych to nenamáhala..Teda ta mateřská mi vážně leze na mozek, fakt se nedokážu pořádně vyjádřit.. 8o

myslíš třeba temporomandibu­lárního kloubu? :think:

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 14.08.18 15:07

V prvé řadě bych vyměnil zubaře. Pokud vrtá zuby podle toho, který bolí, tak je to patlal, ale ne zubař.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 14.08.18 15:12

@Temik Já se přimlouvám k tomu změnit zubaře. Aspoň podle popisu to zní, že ti zubař prostě vytáhl nerv ze zubu, který jsi mu označila jako pacientka, aniž by to nějak blíž vyšetřil.

Malaga
Generální žvanilka 24848 příspěvků 14.08.18 15:21

tak nikdo nevíme, jak vypadá rtg, tak zase bych toho zubaře až tak neosuzovala…

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 14.08.18 15:38
@Malaga píše:
tak nikdo nevíme, jak vypadá rtg, tak zase bych toho zubaře až tak neosuzovala…

Na rentgen šla až při třetí návštěvě. Takže to je diletant.

Malaga
Generální žvanilka 24848 příspěvků 14.08.18 15:42

@TMana nemyslím si to…klidně to mohlo být tak, že už při zhotovení výplně jí třeba dával podložku, protože byl blízko dutiny, nemusel jí to říct anebo si to už ona nepamatuje…a to, že se jí vrátila bolest? třeba to tak nebylo - možná, že to spolu vůbec nesouvisí…

Malaga
Generální žvanilka 24848 příspěvků 14.08.18 15:44

@Temik většinou když je to zánět nervu tak může pomáhat chlazení..... teplo dobře účinkuje na různé spasmy…
a to teplo ti ulevilo?

Kattka6611
Povídálka 33 příspěvků 14.08.18 15:46

taky to může být jen zánět dásně, a ted to jak vypadá? zaměř se na to, kdy to bolí a na jaký podmět, po jídle, teplé, chladné, pořád, tepe ti něm nebo jaká je to bolest …

Temik
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 16:21

@Kattka6611
Vetsinou to proste jen tak začne. Teď se mi tam jakoby co par vteřin objeví jen taková “ozvěna” bolesti, nic hrozného. Ale nedokážu si predstavit, ze se mi vrátí ta bolest co jsem měla dnes rano, třeba v praci. To jsem myslela, ze hlavou rozrazim zed.. můj pan zubar je zlatý člověk, ale přijde mi, ze si nevi sam rady.

Temik
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 16:23

Když už se mi rozjede bolest, přechází to od 5 až k 1 ( ne vždy ).. dokonce se mě zubar ptal jestli mě neboli jiny zub. Vim, ze ohnisko bolesti je ta 5, ale jestli to není od jinyho zubu fakt nevim, nepoznám to.. před par lety se mi dokonce začala krivit 1 směrem dovnitř, prikladam to ale na vinu tomu, ze se mi možná zacla tlačit ta 8, i když ještě není vůbec venku, není tam místo a proto se zacla krivit 1..

Příspěvek upraven 14.08.18 v 16:26

Temik
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 16:25

Úplně se děsím, kdy přijde ta bolest co rano… malem jsem nedosla ani k zubari. A verim, ze se ta bolest vrátí, pac mi se zubem dnes nikdo nic nedělal.....

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 14.08.18 16:38

@Temik a nemůžeš mít nějaký zánět? Nikdy jsem to neměla a doufám, že mít nebudu, ale hodně lidí takhle popisuje bolesti při zánětu trojklanného nervu. Prý neskutečná bolest.

Temik
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 16:39

@Malaga já už se bojím cokoliv vyzkouset. Dnes jsem kloktala studenou vodu a bylo to vždy na par vteřin lepší, takhle nějak jsem došla k zubari. Flaska studené vody v ruce a šla jsem..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >