Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Borrealis píše:
no jasnějenže když dítě pobolívá hlava a tak nějak se necíítí, je unaven a. t.d… tak takhle probíhají virosy, tyhlety zvracecí jsou hodně nakažlivé a k nákaze stačí jen málo virových částic
Tak pokud ho k tomu boli hlava a je unaven atd tak bych ho nechala doma. Vetsinou clovek pozna, na sobe i diteti, jestli je to viroza/strevni chripka nebo jen ‘splacal dohromady moc cokolady a chipsu a vyzvracel se a je v pohode’
@elinka90 zažila jsem maminku, která pustila dítě den před zvracící s teplotou do školky, protože po tom karnevalu mooooooc toužilo a dokonce ji prošlo ok to pak venku přiznat ( dneska už nezvracelo prý tak co, je zdravé ) ![]()
A podobných expertů se za ty roky našlo víc.
Příspěvek upraven 03.12.23 v 19:59
@LilyJane Tak takové rodiče bych do školky teda nepustila…pokud je dítě infekční, tak nevím, co by mělo dělat v školce byť jen na chvíli na focení…to už tam může rovnou zůstat…
@kocourGarfield píše:
@elinka90 zažila jsem maminku, která pustila dítě den před zvracící s teplotou do školky, protože po tom karnevalu mooooooc toužilo a dokonce ji prošlo ok to pak venku přiznat ( dneska už nezvracelo prý tak co, je zdravé )
A podobných expertů se za ty roky našlo víc.Příspěvek upraven 03.12.23 v 19:59
no jéje
kupodivu, jsou lidi, co stále ještě mentálně popírají existenci hnusno nakažlivých střevních „chřipek“
dojdou a ptaj se :
děti zvracely, ale už jim je docela dobře
pak za dva dny zvracel manžel
a ted zvracím já, je mi blběěěěě a co to jako může bejt??
aj to břicho mě bolí, co mi je???
![]()
/ a nyní vážně, fakt je to hodně infekční, jsou lidi co maj na to přirozeně dobrou imunitu a nechytnou to, ale když se zadaří, fakt to může chytnout i polovina kontaktů, i kdyby jen pár hodinových kontaktů /
brrr
@Monchichik píše:
@LilyJane Tak takové rodiče bych do školky teda nepustila…pokud je dítě infekční, tak nevím, co by mělo dělat v školce byť jen na chvíli na focení…to už tam může rovnou zůstat…
Fotograf měl vyklizenou jednu třídu jenom sám pro sebe, žádné jiné děti tam nebyly. Ty děti šly s rodičema jako úplně první, při vstupu dostaly desinfekci na ruce, po nich to tam vyvětrali a přidali na chvíli čističku vzduchu a dobrý.
Zase není třeba být hysterická. Pokud dítě nemá neštovice, černý kašel a nebo střevní chřipku, tak ten sopel zase tak snadno nepřenese, pokud je pod dozorem, nikde si nehraje, s ostatními dětmi do kontaktu nepřijde a ještě si pohlídají aby mělo čisté ruce. Šli tam rodiče s dětma co měly vysloveně jenom nějaký sopel, který fakt nebyl tak vážný, aby kvůli tomu přišli o focení. Školka to zavedla z jednoduchého důvodu: rodiče tam v den focení pravidelně tahali nemocné děti, které nadopovali sirupama, sprejema do nosu a „hlavně moc nekašlej!“ A pak zalehla půlka třídy. Opravdu každý rok to samé a nás normální lidi už to začalo pěkně srá… Takže nemocní se tam opravdu jenom otočí ve futrech, než tam jsou ještě ostatní zdravé děti.
@LilyJane Aha…tak u nás třída vyklizená nebyla, chodí normálně do plné třídy a točí se tam děti…ale stejně nechápu, proč je nutné tahat nemocné děti do školky jen kvůli focení…to jsou ty fotky pro život tak zásadní? ![]()
@Monchichik tohle taky nechápu. Jako kdyby zimní školkova fotka byla zivotnutná ![]()
@LilyJane píše:
Fotograf měl vyklizenou jednu třídu jenom sám pro sebe, žádné jiné děti tam nebyly. Ty děti šly s rodičema jako úplně první, při vstupu dostaly desinfekci na ruce, po nich to tam vyvětrali a přidali na chvíli čističku vzduchu a dobrý.
Zase není třeba být hysterická. Pokud dítě nemá neštovice, černý kašel a nebo střevní chřipku, tak ten sopel zase tak snadno nepřenese, pokud je pod dozorem, nikde si nehraje, s ostatními dětmi do kontaktu nepřijde a ještě si pohlídají aby mělo čisté ruce. Šli tam rodiče s dětma co měly vysloveně jenom nějaký sopel, který fakt nebyl tak vážný, aby kvůli tomu přišli o focení. Školka to zavedla z jednoduchého důvodu: rodiče tam v den focení pravidelně tahali nemocné děti, které nadopovali sirupama, sprejema do nosu a „hlavně moc nekašlej!“ A pak zalehla půlka třídy. Opravdu každý rok to samé a nás normální lidi už to začalo pěkně srá… Takže nemocní se tam opravdu jenom otočí ve futrech, než tam jsou ještě ostatní zdravé děti.
Z mého pohledu by tedy bylo logické, kdyby ty nemocné děti šly na konec. Jelikož stejně projdou třídou, šatnou, chodbou… ale tak pokud je s tím někdo ok, ať je. Pak je asi jedno jestli má sopel nebo blitkosrajdu a nebo Covid.
Normální člověk se na to vykašle, protože na zimní školkové fotce nestojí svět.
@Monchichik u nás taky vyklizená nebyla, zbytek děti si tam normálně hrál.
Vysledek: ráno v půl sedmé jsem volala do skolky, kde mi řekli, že pokud je ok, má dojít. Cca v půl osmé volali, že už se jim s podobnými problémy omluvily další 4 děti. Takže je doma, a já teď přemýšlím, jak dlouho, než to třídou proletne. V pátek mají vystoupení a na víkend máme jet k rodině.
@kocourGarfield píše:
Z mého pohledu by tedy bylo logické, kdyby ty nemocné děti šly na konec. Jelikož stejně projdou třídou, šatnou, chodbou… ale tak pokud je s tím někdo ok, ať je. Pak je asi jedno jestli má sopel nebo blitkosrajdu a nebo Covid.
Normální člověk se na to vykašle, protože na zimní školkové fotce nestojí svět.
Tak samozřejmě… Já syna taky nedávala do školky když byl nemocný a měli nějaké akce.
Ale jsou matky, kterým by to opravdu ten svět zbořilo. Pár takových ve třídě syn má. I kdyby mělo jejich dítě mor, tak na focení půjde, protože bez fotky, jako by nežilo.
Zítra mají mikulášskou nadílku, takže tipuju, že tam zase nacpou mraky nemocných dětí a zase to odležíme i my.